Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma Öncesi Sonrası Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Hastalarınızın Fotoğraflarını Kendiniz Çekin!

Öncesi sonrası fotoğrafları sağlık sektörünün pek çok alanında oldukça fazla kullanılıyor. Plastik ve estetik cerrahi, doğum fotoğrafları gibi pek çok alanı buraya ekleyebiliriz. Nitekim fotoğraf karelerinin etkileyiciliğine başvurulan alanlardan biri de ağız ve diş sağlığı. Özellikle diş beyazlatma fotoğrafları söz konusu olduğunda öncesi sonrası çekimlerine sıklıkla başvurulduğunu söyleyebiliriz.

Nitekim diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğraf çekimleri hem hastalarınıza ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi vererek gerçekleştireceğiniz uygulamayı açıklamak hem de tedavi sonrasında değişimin boyutlarını göstermek için oldukça etkilidir. Ayrıca mevcut hastalarınız dışında yeni insanlara ulaşmak ve bir diş hekimi olarak meziyetlerinizi görselleştirmek için de diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğraf çekimlerinden yararlanabilirsiniz.

Ancak bunun için elbette diş hekimliği becerileriniz kadar olmasa da fotoğrafçılık becerilerinizin de gelişmiş olması önemlidir. Gelin, diş beyazlatma fotoğrafları nasıl çekilir, diş beyazlatma çekimleri sırasında nelere dikkat etmelisiniz gibi sorulara birlikte yanıt verelim.

[widget-8]

Önce Hasta Mahremiyetine Saygı!

Diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğraf çekimleri hakkında önerilerimize geçmeden önce ufak bir hatırlatma yapmanın faydalı olabileceğine inanıyoruz. En başta hastanın istemediği görüntüleri çekmemeniz ya da paylaşmamanız gerektiğini unutmamalı ve tedavi aşamasında olduğu gibi fotoğraf çekimleri için de hastayla iş birliği içerisinde hareket etmelisiniz.

Ayrıca bu noktada ekipman seçiminizin de önemli olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Makro lensler kullanmadığınızda diş beyazlatma fotoğrafları için istediğiniz ayrıntıları mesafeli çekimlerde elde edemeyebilirsiniz. Bu da hastaya daha fazla yaklaşmanızı gerektireceği için hastayı rahatsız edebilir.

Uygulama Öncesi Çekimler Yapın

Diş beyazlatma fotoğraf çekimi tahmin edebileceğiniz üzere uygulama öncesi çekimlerle başlar. Hastanızı muayene ettikten sonra iznini de alarak birkaç fotoğraf çekebilirsiniz. Kısa sürecek bu çekimler sonrasında hastaya, diş yüzeyindeki renk değişimi, çürükler ve benzeri sorunlar hakkında bilgi verebilir, hastanın ağız ve diş sağlığı problemleriyle yüzleşmesini sağlayabilirsiniz.

İşlem Esnasında Çekim Yapmayı Düşünebilirsiniz

İşlem esnasında vereceğiniz ufak bir arayla çekebileceğiniz diş beyazlatma fotoğrafları kompozisyon açısından güçlü bir vurgu yakalamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, diş beyazlatma uygulamasının gerçekleştirildiği bir bölgeyi gerçekleştirilmeyen bir bölgeyle birlikte fotoğraflamanız daha çarpıcı bir kare ortaya çıkaracaktır.

Elbette uygulama tamamlandıktan sonra benzer bir kareyi dijital ortamda yapacağınız düzenlemeyle de elde edebilirsiniz. Örneğin, ağzın sol bölümü için uygulama öncesi, sağ bölümü içinse uygulama sonrası fotoğrafları kullanarak iki görüntüyü birleştirebilir, diş beyazlatma işleminin yarattığı büyük değişimi gösterebilirsiniz.

Uygulama Sonrası Son Çekimler

Ve elbette uygulamanın son aşaması... Başarıyla tamamlanan bir diş beyazlatma işlemi sonrasında diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğraf çekimlerinin son derece keyifli olduğunu söyleyebiliriz. Artık son fotoğrafınız üzerinden hastanıza diş yüzeyindeki ciddi iyileşmeyi gösterebilir, son derece sağlıklı ve estetik bir gülümsemeyi fotoğraf kareleriyle belgeleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fotoğrafları Tanıtımınızı Yapmanın En İyi Yoludur

Bir diş hekimi olarak meziyetlerinizi henüz sizden hizmet almamış insanlara göstermenin en iyi yolu işinizi fotoğraf kareleriyle öyküleştirmektir. Bu noktada diş beyazlatma öncesi sonrası çekimleri size tam da aradığınız güçlü kompozisyonu sağlar. İşlem sonrası hastanın gülümsemesindeki büyük değişim yeni insanların sizi tercih etmesi için en büyük nedenlerden biridir.

Sosyal Medya Paylaşımları Yapmayı Unutmayın

Elbette diş beyazlatma çekimleri sonucunda elde ettiğiniz görselleri tanıtımınızı yapmak için çeşitli platformlarda kullanmalısınız. Her ne kadar geleneksel yöntemler kullanılabilir olsa da günümüzde pek çok insan tercihlerini sosyal medyayı göz önüne alarak yapmaktadır. Bilhassa Instagram'da paylaşacağınız diş beyazlatma öncesi sonrası çekimleri yeni insanlara ulaşmanız için son derece efektif bir yoldur.

Diş Beyazlatma Çekimleri Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diş beyazlatma fotoğraf çekimi sırasında birkaç ufak detaya dikkat etmeniz çok daha etkileyici kareler elde etmenize yardımcı olacak ve böylelikle insanlara mesajınızı daha güçlü bir şekilde aktarmanızı sağlayacaktır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Diş beyazlatma fotoğrafları makro fotoğrafçılığın bir dalı olarak değerlendirebilir. Bu nedenle ekipman ve özellikle lens seçiminizde makro çekimlere uygun tercihlerde bulunmalısınız.
  • Diş beyazlatma çekimleri sırasında ışıklandırmada yapabileceğiniz hatalar, bazı noktaların gereğinden fazla gölgeli gözükmesine neden olabilir. Böyle bir durumda hastalarınız, uygulamanın istenilen sonucu vermediği kanısına kapılabilir. Bu nedenle ışıklandırma için ekstra hassasiyet göstermelisiniz.
  • Aynı şekilde diş beyazlatma çekimi için kameranızı daha efektif bir şekilde kullanmayı öğrenmelisiniz. Özellikle manuel netleme yapmanız ihtiyacınız olan keskin netliği elde etmenizi kolaylaştırabilir.
  • Fotoğraflarınızda tema belirlemeniz diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğrafı çekimlerinizin daha etkileyici gözükmesini sağlayabilir. Örneğin, çocuklar için yaptığınız çekimlerde daha renkli, yetişkinler için yaptığınız çekimlerde ise estetiği ön plana çıkaran bir yaklaşım benimseyebilirsiniz.

Diş beyazlatma fotoğrafları için küçük ayrıntılara dikkat etmek, hem bir diş hekimi hem de fotoğrafçı olarak meziyetlerinizi daha fazla öne çıkararak insanlara ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Kusursuz Diş Beyazlatma Fotoğrafları İçin Dental Fotoğrafçılık Kursu

Mükemmel diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğrafları için hangi ekipmanları seçeceğinizi ve ekipmanlarınızdan nasıl tam performans alabileceğinizi bilmeli, diş hekimliği becerilerinizin yanına fotoğrafçılık becerileri de eklemelisiniz. Böylelikle hem fotoğraf kareleri üzerinden hastalarınızla birlikte tedavi planlaması yapabilir hem de gerçekleştireceğiniz paylaşımlarla fenomen bir diş hekimi haline gelebilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak bu noktada diş hekimlerine özel sunduğumuz dental fotoğrafçılık kursu ile sizlere kapsamlı bir eğitim imkanı sağladığımızı vurgulamak isteriz. Eğer diş beyazlatma öncesi sonrası fotoğraf çekimleriyle potansiyel hastalarınızı etkilemek ve mevcut hastalarınıza uygulamanın nasıl ilerlediğini göstermek istiyor, diş hekimliği uzmanlığınızın yanına fotoğrafçılık becerileri de eklemek istiyorsanız dental fotoğrafçılık kursu programlarımıza göz atmanızı öneririz.

[widget-62]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30