Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yeni Doğan Bebek Fotoğrafı Çekim Malzemeleri

Bebek Fotoğraf Çekimi İçin Malzemeler

Yenidoğan çekimlerinde ve bebek fotoğrafçılığında konseptli çekimler artık çok moda. Deniz kızı, arı maya, gemi kaptanı vb. gibi kompozisyonlar oldukça talep görüyor. Hatta aileler en güzel bebek fotoğraflarını araştırıyor, fotoğrafçılardan denenmemiş konseptler talep ediyor. Haliyle bu durumda bebek fotoğraf çekimi malzemeleri ve aksesuarlarına talep artıyor. Buna bağlı olarak da bebek kıyafetleri ve aksesuarları satan firmaların sayısı artıyor.

Doğum fotoğrafçılığı yapıyor ve çekimlerinizde kullanacağınız kıyafetleri, aksesuarları ve dekorları nereden alacağınızı bilmiyorsanız sizlere, bebek fotoğraf çekimi için malzemeler satın alabileceğiniz lokasyonlardan ve seçeneklerden bahsedeceğiz.

 

[widget-8]

Yenidoğan Bebek Fotoğrafı Çekim Malzemeleri Nereden Alınır?

Yenidoğan bebek fotoğrafı çekim malzemeleri arasında öncelikli olarak ihtiyacınız olacak şey sepetler ya da bebeği içinde konumlandıracağınız ekipmanlardır. Genellikle hasır sepetleri tercih etmeniz güzel bir görsel edinmeniz açısından daha iyi olacaktır. Bebek fotoğraf çekimi için sepetleri uygun fiyatlarla almak istiyorsanız Eminönü’nde bulunan Sepetçiler Çarşısı’ndan başka bir yere gitmenize gerek kalmayacak.

Sepetçiler Çarşısı’nda birbirinden farklı tasarımlara ve boyutlara sahip binlerce sepet var. İstanbul dışında yaşıyorsanız  bebek fotoğraf çekimi malzemelerinden olan sepetleri sepetçilerin web sitelerinden beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

[widget-19]

Bebek Fotoğraf Çekimi Kostümleri

Bebek fotoğraf çekimi için malzemelerdeb en önemlisi de kıyafetlerdir. Konsept çekimlerde deniz kızı kostümü, kaptan kostümü, polis kostümü ya da ayıcık kostümü gerekebilir. Fotoğrafçılar, yenidoğan bebek fotoğrafı çekim malzemelerini ailelerin karşılamasını isteyebilirler ya da kendileri temin ederek çekim ücretlerine bu masraflarını yansıtabilirler.

Bebek fotoğraf çekimi kostümleri için yine rotanızı Eminönü’ndeki anne-bebek çarşılarına ve iş merkezlerine çevirebilirsiniz. Ayrıca toptancılarda da prenses kıyafetleri, taçlar, şapkalar bulabilirsiniz. Kadıköy’de de konsept anne-bebek mağazalarında ya da butik üreticilerde bebek fotoğraf çekimi kostümleri var.

Yenidoğan çekimlerini oldukça renkli kılan etmenlerden bir diğeri de; bebek saç aksesuarlarıdır. Özellikle kız çocuklarına yakışan bu aksesuar için bölgenizde bulunan herhangi bir takı ve aksesuarcıdan yararlanabilirsiniz.

Bebek Fotoğraf Çekimi İçin Yatak 

Bebek fotoğraf çekimi için yatak, sıcak ve samimi bir ortam sağlamanın yanı sıra bebeğin doğal rahatlığını ve sevimliliğini vurgulamak için harika bir arka plan olabilir. Yatak, bebek fotoğraflarını yumuşak, sıcak ve doğal bir atmosferde çekmek için ideal bir seçenektir. Bebek fotoğraf çekimi için malzemelerden en önemlisi olan yataklarla bebeğinizin doğal rahatlığını yansıtabilmek için yumuşak, pamuklu ve bebek cildine uygun dokuları tercih edin. Örneğin, renkli veya desenli bir çarşaf, yastık kılıfı veya örtü kullanabilirsiniz.

Bebek fotoğraf çekimi için yatak alacaksanız internette de karşınıza çıkacak bebek fotoğraf çekimi malzemeleri satan e-ticaret sitelerinden yararlanabilir, Aliexpress üzerinden de Türkiye’de bulamayacağınız birçok aksesuarı sipariş edebilirsiniz.

Yenidoğan Çekim Oyuncakları 

Yenidoğan bebek fotoğrafı çekim malzemeleri arasında fotoğrafçıların en çok ihtiyaç duyacağı malzemelerden biri de oyuncaklar elbette. Bebek sepetinin etrafına serpiştirilen, konsepte göre bebeğin yanında konumlandırılan, rengarenk oyuncakları ailelerden talep edebileceğiniz gibi stüdyonuzda da sürekli bulundurabilirsiniz.

Örneğin; Winnie the pooh konseptli bir fotoğraf çekiminde stüdyonuzda winnie the pooh çizgi filmindeki ayının, eşeğin ve kaplanın olması işinize yarayacaktır. Bunun gibi popüler kompozisyonları pek çok aile talep edecektir sizden. Dolayısıyla stüdyonuzda bebek fotoğraf çekimi malzemelerini ve sık kullanacağınız oyuncakları bulundurabilirsiniz.

Yenidoğan bebek çekimlerinde kullanacağınız bu oyuncakları yine Eminönü ve Eyüp’te yer alan oyuncakçılar çarşısında bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden satış yapan oyuncakçılardan da satın alabilirsiniz.

Doğum Fotoğrafı Kıyafet ve Aksesuarları Pahalı Mı?

Bebek fotoğraf çekimi malzemeleri için İstanbul’da bakmanız gereken belli başlı yerleri söyledik. Dilerseniz internet üzerinden de ihtiyacınız olan oyuncakları ve kıyafetleri alabilirsiniz. Genel olarak baktığınızda yenidoğan bebek çekim kıyafetlerinde 100 – 1000 TL arasında değişkenlik görürsünüz. Bunun nedeni satın almak istediğiniz kıyafetin konusudur. Prenses kıyafetlerini her yerde bulabileceğiniz için ucuza alırsınız ancak denizkızı kıyafetini hemen bulamayacağınız için ödeyeceğiniz ücretler size fazla gelebilir.

Oyuncaklar, şapkalar ve sepetler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Gayet makul fiyatlarla satın alabilirsiniz bu aksesuarları. Son zamanlarda yenidoğan bebek fotoğraf çekimi için malzemeleri satan dükkanların sayısı da arttığı için stüdyonuzu fazla para harcamadan çekim aksesuarları ile doldurabilirsiniz. Biraz internet araştırması yapın, kullanıcı yorumlarına bakın, size en uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik kostümleri ve aksesuarları satın alın.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30