Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Doğum Fotoğrafçılığı İçin Hangi Lens Kullanılmalı?

En İyi Yenidoğan Fotoğrafları İçin Bu Lensleri Kullanabilirsiniz

Bir doğum fotoğrafçısı olarak başarınızın sırrının ekipmanlarda olmadığını hiçbir zaman unutmamalısınız. Usta fotoğrafçılar her zaman önemli olanın fotoğraf makinesi değil fotoğrafçı olduğunu söyler. Elinizde gerçekten standart sayılabilecek ekipmanlar olsa bile doğru bir kullanımla istediğiniz doğum fotoğraflarını elde edebilirsiniz.

Yine de profesyonel bir fotoğrafçı olarak işinizi bir üst noktaya taşımak istiyorsanız doğum fotoğrafçılığı için hangi lens kullanılmalı diye sormanız doğaldır. Her ne kadar asıl önemli olan fotoğrafçılık becerileriniz olsa da daha iyi ekipmanlarla çalışmanızın hiçbir zararı yoktur. Eğer doğum fotoğrafçılığında hangi lens kullanılır diye merak ediyorsanız okumaya devam edin. Size doğum fotoğrafçılığı lens önerilerinde bulunarak kameranızdan en iyi performansı almanıza yardımcı olacağız.

[widget-8]

1. Canon EF 50mm f/1.2L

Doğum fotoğraf çekimi için lens önerileri listemize Canon'un EF 50mm lensiyle başlıyoruz. Canon EF 50mm her şeyden önce f/1.2L diyafram açıklığıyla geniş açılı çekimler yapabilmek için son derece uygundur. Sınıfındaki en hızlı otomatik odak lenslerden biri olan Canon EF 50mm, geniş filtre çapı sayesinde dış koşullara karşı da oldukça dayanıklıdır ve bu sayede görüntüyü fotoğraf karelerinize en iyi şekilde yansıtır.

2. Canon EF 85mm f/1.2L

Doğum fotoğrafçılığı için hangi lens kullanılır? Bu soruyu kendinize soruyorsanız Canon EF 85mm f/1.2L lensler aradığınız cevap olabilir. Lensin özellikle vadettiği şey kremsi bir bokeh efekti ile birlikte odaklandığınız noktanın ultra keskin gözükmesidir. Nitekim lens, geniş diyaframı sayesinde dar bir alan derinliği ve dramatik bir keskinlik sunmaktadır. Ayrıca Canon EF 85mm sayesinde karelerinizde yansıma, parlama ve gölgelenme gibi istenmedik faktörleri de minimize edebilirsiniz.

3. Sony E 55-210mm f/4.5-6.3

Doğum fotoğrafçılığı için lens ararken bakmanız gereken ürünlerden bir diğeri de Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 lenslerdir. 3.8x'lik bir zoom performansı sunan lens, özellikle doğum fotoğrafçılığında yakın plan portrelere tutkunsanız aradığınız ürün olabilir. Ayrıca lensin 7 loblu dairesel diyafram açıklığı sayesinde arka planlarda yumuşak bir bulanıklık elde edebilirsiniz.

4. Nikon 105mm f/2.8G

Doğum fotoğrafçılığı için gerekli ekipmanlar arasında sayabileceğimiz Nikon'un amiral gemilerinden biri olan 105mm f/2.8G, eğer gerçekten yüksek bir bütçeye sahipseniz kuşku duymadan alabileceğiniz lenslerin başında gelir. İçerisindeki titreşim azaltma teknolojisi sayesinde standart bir lense kıyasla dörtte bir oranda daha yavaş deklanşör hızlarında bile son derece keskin görüntüler yakalayabilirsiniz. Ayrıca içerisindeki sessiz dalga motoru sayesinde uyuyan bebekleri bile sorunsuz bir biçimde hızlıca karelerinize alabilir, anne babaların hayran kaldığı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kendinizi Geliştirin ve Kendi Seçimlerinizi Yapın

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi fotoğrafı çeken ekipmanlar değil fotoğrafçıdır. Bu nedenle ekipmanlarınızdan önce fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmeniz büyük önem taşır. En iyi ekipmanlara sahip olsanız bile eğer yeterince iyi bir fotoğrafçı değilseniz istediğiniz kareleri elde etmeniz mümkün değildir. Aynı durum doğum fotoğrafçılığında kullanılan lensler söz konusu olduğunda da geçerlidir.

Foto Life Akademi olarak bizler uygulamalı doğum fotoğrafçı kursu programlarımızda kursiyerlerimizin doğum fotoğrafçılığı için hangi lens kullanılmalı, hangi ekipmanlar gerekli gibi sorulara cevap bulabilmesi için kendi denemelerini yaparak deneyim kazanmalarına son derece önem veriyor, böylelikle profesyonel bir fotoğrafçı olarak işin mutfağından anlayan usta fotoğrafçılar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Eğer siz de Foto Life Akademi ailesinin bir parçası olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30