Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Doğum Fotoğrafçılığı İçin Portfolyo Nasıl Oluşturulur?

Doğum Fotoğrafçısı Portfolyoları: Portfolyonuzu Oluşturarak Daha Çok Aileye Ulaşın

Profesyonel fotoğrafçılıkta kariyerinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri portfolyo oluşturmaktır. Doğum fotoğrafçılığı için portfolyo adeta fotoğrafçının kimliği gibidir. Herhangi bir müşteri fotoğrafçının başarılı olup olmadığını portfolyosuna bakarak az çok anlayabilir ve buna göre fotoğrafçıyla anlaşabilir. Eğer bir doğum fotoğrafçısı olarak ebeveynler üzerinde olumlu bir etki bırakmak istiyorsanız doğum fotoğrafçısı portfolyosu oluşturmaya başlamalısınız.

Peki o zaman asıl sorumuza gelelim; doğum fotoğrafçılığı için portfolyo nasıl oluşturulur? Eğer doğum fotoğrafçısı olmak için ilk adımlarınızı atmaya çalışıyor ve doğum fotoğrafçılığında portfolyo nasıl oluşturulur diye merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin!

[widget-8]

Doğum Fotoğrafçılığında Portfolyo Hazırlama Yöntemleri

Doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlayarak daha fazla aile üzerinde olumlu bir intiba bırakabilir ve böylelikle iş hacmini kısa sürede ciddi oranda artırabilirsiniz. Özellikle günümüzün dijital imkanlarıyla birlikte düşünüldüğünde doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlamak tam olarak aradığınız silahtır. Etkileyici bir doğum fotoğrafçısı portfolyosu hazırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • En güzel fotoğraflarınızı saklayın;

Uygulamalı doğum fotoğrafçılığı kursu sonunda doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlayabilmek adına daha önce belli düzeyde doğum fotoğrafçılığı deneyimi edinmiş olmalısınız. En güzel fotoğraflarınızı, geçmiş müşterilerinizin izniyle portfolyonuzda kullanabilir, böylelikle yeni insanlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca doğum fotoğrafçısı portfolyosu hazırlamak için eski fotoğraflarınızı incelemek geçmişte yaptığınız hataları görmenize de yardımcı olur.

  • Adobe Lightroom ya da Photoshop kullanın;

Adobe Lightroom ya da Photoshop gibi bir program yardımıyla fotoğraflarınızı düzenlemek ve doğum fotoğrafçısı portfolyosu için en uygun hale getirmek çektiğiniz karelerin etkisini artıracaktır. Örneğin konsept ya da kompozisyon olarak birbirine uygun fotoğrafları birlikte yeniden yorumlayabilir, portfolyonuz için özel sayfalar oluşturabilirsiniz.

  • Portfolyonuzu sosyal medyada paylaşın;

Günümüzde iş bulmak için doğum fotoğrafçısı portfolyosu ile kapı kapı dolaşmak zorunda değilsiniz. Aksine doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlıklarınızı sosyal medyada paylaşmaya uygun bir şekilde yapmalısınız. Özellikle Instagram ve Behance doğum fotoğrafçılığında portfolyo paylaşımları yaparak farklı insanlara ulaşmanızı kolaylaştırabilir.

  • Portfolyonuza yazılı bir açıklama eklemeyi unutmayın;

Doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlığı söz konusu olduğunda ailelerin yalnızca çektiğiniz görsellere dikkat edeceğini düşünmek gibi bir hataya düşmemelisiniz. Aksine birçok anne baba aynı zamanda işinizi nasıl tanımladığınızı ve iletişim yeteneklerinizi de anlamak isteyecektir. Bu nedenle doğum fotoğrafçısı portfolyosu için kısa ancak imajınızı destekleyen bir açıklama ekleyin.

Uygulamalı Doğum Fotoğrafçılığı Kursu ile Bir Adım Önde Başlayın

Eğer profesyonel fotoğrafçılık dünyasında ilk adımlarınızı atıyorsanız doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlamak üzere elinizde yeterli fotoğraf olmayabilir. Bu noktada Foto Life Akademi olarak sizlere uygulamalı doğum fotoğrafçılığı kursu ile son derece avantajlı bir fırsat sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Uygulamalı doğum fotoğrafçılığı kursu sayesinde bir doğum fotoğrafçısı olarak kendinizi geliştirerek aynı zamanda deneyim kazanabilir, doğumhane ve hastane odasında yaptığımız deneme çekimleri ile kariyerinizin başında portfolyonuza ekleyebilecek fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Yazımızda doğum fotoğrafçılığı için portfolyo nasıl oluşturulur sorusuna yanıt vererek doğum fotoğrafçılığında portfolyo ile insanlara ulaşabilmeniz için gerekli yollardan bahsettik. Eğer doğum fotoğrafçılığı için portfolyo hazırlamak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, deneyimli fotoğrafçılık eğitmenlerimizin görüşlerini alabilirsiniz.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30