Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Bebek Fotoğrafçısı Olarak Nasıl Ün Kazanırsınız? Adınızı Nasıl Duyuracaksınız?

Türkiye’nin Ünlü Doğum Fotoğrafçıları Arasında Yer Almak İstemez Misiniz?

Ülkemizde son yılların belki de en popüler mesleği doğum fotoğrafçılığı oldu. Özellikle kadınlar arasında yayılan doğum fotoğrafçılığı mesleği, ek gelir kaynağı ya da tamamen bir hobi olarak görülse de profesyonel doğum fotoğrafçıları adlarını Türkiye’nin ünlü fotoğrafçıları arasına yazdırmak istiyor.

Ünlü  doğum fotoğrafçısı olmak için büyük bir azim ve sabır şart. Binlerce doğum fotoğrafçısının sektörde iş yaptığını düşündüğümüzde adınızı duyurmanız için onlardan farklı ve yankı uyandıracak adımlar atmanız gerekiyor. İlk olarak da iyi bir eğitim almanız gerekiyor. Ünlü doğum fotoğrafçılarının kariyerlerine göz atarsanız hepsinin iyi eğitim hayatlarının bulunduğunu görürsünüz. Peki en iyi doğum fotoğrafçısı olarak anılmayı nasıl başaracaksınız? En iyi doğum fotoğrafçıları arasında yer almak imkansız mı? Ünlü doğum fotoğrafçıları ünlü olmak için neler yaptılar? Yakından bakalım...

 

[widget-8]

Ünlü Doğum Fotoğrafçısı Olmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Ünlü doğum fotoğrafçıları arasında yer almak istiyorsanız bu işi amatör olarak yapamazsınız. Öncelikle sertifikalı bir doğum fotoğrafçısı olmalı, doğum fotoğrafçılığı kursuna katılarak hastane koşullarında nasıl çekim yapacağınızı, hangi ekipmanları kullanacağınızı ve albüm tasarımlarını nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Ünlü doğum fotoğrafçısı olmanız için müşterilerinizin size güvenmesi ve profesyonelliğinizi onaylamaları gerek. İşinize hakim olduğunuzda güzel fotoğraflar ortaya çıkarabilecek ve böylelikle daha çok kişiye adınızı duyuracaksınız.

Sosyal Medyada Aktif Olun!

Günümüzde herkes sosyal medya sayesinde bir yerlere geliyor. Siz de ünlü doğum fotoğrafçısı olmak istiyorsanız başarılı sosyal medya çalışmalarına imza atmalısınız. Anne ve bebek çekimlerinizi paylaşacağınız Instagram ve Facebook ya da Pinterest gibi sosyal medya kanallarınızı öncelikle düzenlemeniz gerek. İyi bir bebek fotoğrafçısı olmak için hesaplarınıza en iyi fotoğraflarınızı yüklemeli, profilinize iletişim bilgilerinizi ve verdiğiniz hizmetleri eklemelisiniz. Kapak fotoğraflarınız sosyal medya görsel standartlarına göre düzenlenmeli, profil fotoğrafınız hesabınızdaki içeriklerle uyumlu olmalı ve profiliniz herkese açık olmalı.

Ayrıca en iyi doğum fotoğrafçısı olabilmek için her gün düzenli paylaşım yapmalı ve hedef kitlenizi etkileyecek içerikler yayınlamalısınız. Anne adayları, son yılların trendi olan doğum çekimleri için genellikle Instagram aracılığıyla fotoğrafçı aradığı için onların karşısına çıkacak hashtagler, markalara ulaşacak etiketler ve içerikler hazırlamalısınız. İşlerinizi stratejik ve etkili bir şekilde pazarladığınızda anne adaylarının ve ajansların dikkatini çekecek, orijinalliğinizle ve profesyonelliğinizle adınızı duyurabileceksiniz.

Web Sitesi Yaptırın!

İnternette görünür olmak yeni doğan fotoğrafçısı olabilmeniz için size hiç ummadığınız kapılar açacaktır. Artık hepimiz hizmet ve ürün almak için internette araştırma yapıyor ve güvendiğimiz insanlarla çalışıyoruz. En iyi doğum fotoğrafçıları arasında yer almak ya da ünlenmek için yapmanız gereken portfolyonuzun yer aldığı, hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi veren, ziyaretçilerin bilgilendirici içeriklere ulaşabileceği, sizinle kolay iletişim kurabilecekleri bir web sitesi yaptırın. Böylece hem kurumsal bir kimlik kazanırsınız hem de ünlü doğum fotoğrafçısı arayan anneler, internette arama yaptıklarında sizinle karşılaşabilirler.

Her yaptığınız işi web sitenize ekleyin, haftalık olarak web sitenizde doğum fotoğrafçılığına dair yazılar yayımlayın, bildiklerinizi okurlarınızla paylaşın. Böylece internette görünür olacak, okuyucularınızda güven oluşturacaksınız.

[widget-19]

Fotoğraflarınızı Satın!

Ünlü doğum fotoğrafçısı olmak için çektiğiniz fotoğrafları dergilere, e-ticaret sitelerine, anne-bebek giyim markalarına, kozmetik sektörüne satmalısınız. Facebook ve Instagram üzerinden bu markalara ulaşarak ya da paylaşımlarınızla firmaların karşısına çıkarak size aşina olmalarını sağlayabilirsiniz. Doğru pazarlama hedefleriyle ve adımlarıyla hareket ettiğinizde dergiler sizden çekim talebinde bulunabilir, giyim firmaları yeni koleksiyonlarında sizin fotoğraflarınızı kullanabilir, reklam afişlerinde sizin fotoğraflarınız yer alabilir.

Fotoğraflarınızı ilk başta düşük ücretlerle satın hatta bedava verin. Eğer fotoğraflarınız iyiyse daha çoğunu isteyeceklerdir. Böylece yavaş yavaş ünlü doğum fotoğrafçıları arasında yer edinmeye başlar, isminizi duyurursunuz.

Ayrıca stok fotoğrafçılık yaparak da ünlenebilirsiniz. Basın ve medya kuruluşları, yayınevleri, grafik tasarımcılar, internet siteleri ve web ajansları, reklam ajansları, firmalar fotoğraflarını stok sitelerden alıyorlar. Siz de bebek fotoğrafçısı olarak çektiğiniz fotoğrafları stok sitelerine yükleyerek beğeni kazanabilir, böylece yeni işbirlikleri kurarak ünlenebilirsiniz. www.shutterstock.com, www.123rf.com, www.stockphoto.com, www.istockphoto.com, www.dreamstime.com en çok tercih edilen stok fotoğraf siteleri.

Ayrıca ünlü doğum fotoğrafçıları arasında yer almak için Türkiye’deki iyi hastanelerle çalışabilir, anne-bebek ürünleri satan firmalarla işbirliği yapabilirsiniz. TV reklamları için görseller ve afişler dahi hazırlayabilirsiniz. Ne kadar çok alanda kendinizi gösterirseniz o kadar hızlı ünlenirsiniz.

Reklam Ajansınız Olsun, PR’ınızı Yaptırın!

Evet, ünlü doğum fotoğrafçıları arasında yer almak için çok iyi fotoğraflar çekmeniz gerekiyor ancak iyi fotoğraflar ünlenmeniz için yeterli olmayabilir. Sizin yerinize sosyal medya paylaşımlarınızı yapacak, web sitenizi düzenleyecek, reklamlarınızı oluşturacak ve etkili şekilde tanıtımınızı yapacak bir reklam ajansıyla çalışabilirsiniz.

Böylece ünlü doğum fotoğrafçısı olarak çalışmalarınızı daha çok insana ulaştırabilir, hedef kitlenizi etkileyebilir, iş potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Ünlü olmak için fotoğraflarınızı nasıl pazarlayacağınızı, müşterilerinize nasıl sunum yapacağınızı, fotoğraflarınızı nasıl editleyeceğinizi öğrenmeniz gerek. Bir yeni doğan fotoğrafçısı olarak özgüvenli ve kararlı olmalı, rakiplerinizi geçmek için modern fotoğrafçılık trendlerine ayak uydurmalısınız.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30