Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yenidoğan Çekimleri İçin Bebek Sargı ve Kundak Yöntemleri

Bebekler Yenidoğan Çekimine Nasıl Hazırlanır?

Yenidoğan fotoğraf çekimleri bebek doğduktan sonra 5 – 12. Günleri arasında yapılan çekimlerdir. Özellikle anne adaylarının ilgisini çeken ve son yıllarda popüler olan yenidoğan çekimleri için fotoğrafçılar özel olarak ekipman ve dekorasyon malzemeleri alırlar. Bunlardan biri de bebek kundaklarıdır. Renkli ve pamuklu örtüler olan bu kundaklar özellikle bebeğin rahatça uyuması ve bu sırada çekimlerin yapılması için kullanılır.

Birbirinden güzel fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlayan bebek sargı ve kundak yöntemleri, fotoğrafçılar tarafından sıklıkla kullanılan bir kompozisyon şeklidir aynı zamanda. Bebekler yenidoğan çekimine nasıl hazırlanır? Bebek sargı ve kundak yöntemleri nelerdir? Gelin, birlikte bakalım…

1.Temel Kundak Yöntemi 1.Aşama

Yenidoğan sargı ve kundak yöntemleri için önerilerimizden bahsetmeden önce temel bebek kundaklamadan bahsedelim. 45 x 150 cm ölçülerinde bir şal işinize yarayacaktır. Öncelikli olarak bebeği şalın üzerine yatırın ve bir tarafının kısa bir tarafının bebeği sarmak için yeterli uzunluğa sahip olacağından emin olun.

2.Temel Kundak Yöntemi 2.Aşama

Yenidoğan bebek kundağı yaparken bebeğin ellerini göğsüne kadar getirin, daha sonra örtünün kısa olan kısmını bebeğin vücudunun üzerine çekin ve bebeğin altına gelecek şekilde iyice yerleştirin. Böylece güvenli bir kundaklama yapacaksınız.

3.Temel Kundak Yöntemi 3.Aşama

Bebek nasıl kundaklanır diyen fotoğrafçılar için üçüncü aşamada bebeğin nasıl sabitleneceğinden bahsedelim. Bebeğin bacaklarını göğsüne kadar itin, ardından bebeğin omzunun üstündeki örtü parçasının uzun kısmını kalçasının altından getirerek bebeğin bacaklarını destekleyin ve boynunun altından örtüyü geçirerek diğer omzuna kadar ilerletin.

4.Temel Kundak Yöntemi 4.Aşama

Yenidoğan çekimleri için bebek sargı ve kundak yaparken dördüncü aşamada, bebeğin boyun altından geçirdiğiniz örtüyü yavaşça bebeği kaldırarak sarın. Örtünün bebeğin omuzlarını kapattığından emin olun.

5.Temel Kundak Yöntemi 5.Aşama

Bebek kundaklama beşinci aşamasında bebeğin el ve ayaklarını tamamen örtün. Yenidoğan çekimleri için bebek sargı ve kundak yöntemleri sayesinde bebeğin rahat etmesini sağlayacak ve sorunsuz bir çekim gerçekleştireceksiniz. 

6.Temel Kundak Yöntemi 6.Aşama

Bebek kundaklama son aşamasında bebeği nazikçe kaldırarak fotoğrafa göre solda ya da sağda bir parça örtü kalacak şekilde sarmayı tamamlayın. Örtünün kalan kısmını değişik şekillerde kullanarak kompozisyona adapte edebilirsiniz.

7.Yenidoğan Sargı Çeşitleri Model 1

Yenidoğan kundak yöntemleri sonrasında yenidoğan bebeği farklı kompozisyonlarda nasıl saracağınızı anlatalım. İlk olarak bebeğin el ve ayaklarını fotoğraftaki gibi çıkarabilirsiniz. Sargıya bebeğin bel bölgesini kapatarak başlayın, ardından bir omzunun üzerinden örtüyü geçirin, sonrasında poposunun altından geçirdiğiniz örtüyü diğer omuzunu da kapatarak sarın.

8.Yenidoğan Sargı Çeşitleri Model 2

Yenidoğan bebek kundaklama için farklı bir model de bebeğin kafasını da örtü içerisine almaktır. Örtünün ucunu alarak bebeğin başının üzerinden gevşek bir şekilde geçirin ve ardından bebeğin vücudunu sarın. 

9.Yenidoğan Sargı Çeşitleri Model 3

Bebek kundaklama örneklerimiz arasındaki bu sargı çeşidinde bebeğin ellerini ortaya çıkarmak için sarmaya göbek bölgesinden başlayarak omuzlarını kapatın. Ardından bebeğin kafasını gevşek bir şekilde örtünün ucu ile kapatın.

10.Yenidoğan Sargı Çeşitleri Model 4

Yenidoğan bebek sargı modellerinden son bahsedeceğimiz ise bebeğin ellerinin gözüktüğü bu fotoğraftaki model olacak. Bebeği kundakladıktan sonra örtünün ucunu son bir kez omuzlarından geçirerek saklayın, bebeğin ellerini dışarı çıkarın. Bu yöntemle çok güzel fotoğraflar çekeceksiniz.

Yenidoğan sargı ve kundak yöntemleri arasında en popüler olanlar bunlar. Bebek nasıl kundaklanır diye düşünen amatör fotoğrafçılar için çok kullanışlı yöntemler. Siz de fotoğraf çekimlerinizde önerdiğimiz bu kundaklama ve sargı tekniklerini kullanarak bebeğin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Çok güzel kareler ortaya çıkaracağınızdan eminiz…

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30