Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yılbaşı Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

İstediğiniz Anları Kaçırmamak İçin Otomatik Çekim Modu

Yılbaşı fotoğrafları her sene gece saat 24 olmadan ve olduktan sonra çekilen fotoğraflardır. Yılbaşı gecesi çekilen aile ve arkadaş fotoğraflarıyla birlikte, yılbaşı süsleri ve hediye paketleri de fotoğrafa ayrı bir güzellik katar. Güzel hazırlanmış yemek masaları, yılbaşı ağacı ve süslemeler fotoğrafları çekilmesi gereken en güzel detaylardır.

Yılbaşı fotoğraf çekimlerinde hem aile hem portre hem de yılbaşı süslemeleri yer alır. Siz de aileniz ve arkadaşlarınızla geçirdiğiniz keyifli bir yılbaşı gecesini fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Farklı bir ambiyansta ilginç çekimler oluşturarak güzel kareler yakalayabilirsiniz. Bu çekimleri gerçekleştirmeden önce vereceğimiz ipuçları yılbaşı akşamında çekmek istediğiniz kareleri güzelleştirmenizi sağlayacaktır.

Yılbaşı Fotoğrafları İçin 5 İpucu

Yılbaşı fotoğrafları nasıl çekilir diyenler için çok faydalı bir liste hazırladık. Hem portre hem de toplu çekimlerde daha güzel görüntüler elde edebilmeniz için aşağıda sıraladığımız ipuçlarına uyarak daha güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz.

1.Otomatik Çekim Modu

Yılbaşı akşamı sevdiklerinizin ilginç hallerini fotoğraflamak için makinenizi bir anda elinizi alıp çekim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Her anı çekmek ve kaçırmamak için otomatik çekim modunu kullanmalısınız. Böylelikle en özel anlarınızın fotoğraflarını istediğiniz gibi çekmiş ve kaçırmamış olursunuz. Yılbaşı fotoğraf çekimi yapmak için birbirinden eğlenceli anlarınız olacak.

2.Tarih ve Saat Kontrolünü Yapın

Yılbaşı fotoğrafları için ipuçları arasında olan en önemli madde tarih ve saat kontrolüdür. Tarih ve saati kontrol edip doğru olduğundan emin olmalısınız. Çünkü yılbaşı akşamı fotoğrafları için tarih ve saat doğru ayarlanmış olursa hem kendi fotoğraf saklama düzeniniz hem de sosyal medyada paylaşma durumunuzda size kolaylık sağlayacaktır.

3.Çektiğiniz Fotoğrafların Kalite ve Boyutuna Bakın

Çektiğiniz yılbaşı fotoğraflarının hangi kalite ve boyutta olduğu çok önemlidir. Çektiğiniz fotoğrafların kalite ve boyutunu kamere üzerindeki menülerden belirleyebilirsiniz. Eğer RAW + JPG çekebiliyorsanız bu şekilde ayarlayın. Böylelikle hem düzenleyebileceğiniz hem de direkt kullanabileceğiniz formatla çalışmış olursunuz. Çekim sonrası da fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi düzenleme avantajına sahip olursunuz.

4.Beyaz Dengesinin “Otomatik (Auto)” Seçimde Olmasına Dikkat Edin

Yılbaşı fotoğrafları için ipuçlarından biri de beyaz dengesidir. Artık fotoğraf makinelerinin beyaz dengesinin ‘’Auto’’ olması çoğu ortamda doğru sonuçlar vermektedir. Bu sebeple yılbaşı fotoğraf çekimi yaparken beyaz dengesinin otomatikte olduğuna emin olup çekim yapmalısınız. Yaptığınız bu ayar fotoğrafın en doğal halini yansıtmaya yarar.

5.Otomatik ISO ve Kırmızı Göz

Yılbaşı fotoğrafları için ipuçları sırlamamamızda son olan kırmızı göz ve ISO ayarıdır. Artık fotoğraf makinelerinin çoğunda kırmızı göz düzeltme otomatik olarak yapılıyor. Siz yine de toplu ve portre çekimlerinizde son bir kontrol yapabilirsiniz.  Ayrıca yılbaşı fotoğraf çekiminde ISO değerini manuel olarak kontrol etmektense ilk etapta otomatik ISO modunda çekmenizde fayda vardır. Böylece çekimlerinizi riske atmamış olursunuz.

Yılbaşı gecesini geleneksel olarak geçirseniz de sevdiklerinizi ve eğlenceli anlarınız fotoğraflamak çok önemlidir. Her dakikası unutulmaz bir anı olarak kalacaktır. Siz de yılbaşı fotoğrafları nasıl çekilir diyorsanız yukarıda ipuçlarına uyarak yılbaşı akşamına özel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunları önceden bilip uygularsanız yılbaşı çekimlerinizde zaman kaybetmemiş olursunuz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30