Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop

Doğanın En Güzel Renklerini Kadraja Alıyoruz!

Fotoğrafçıların en sevdiği tekniklerden biri olan çiçek fotoğrafı çekimini öğrenmek için sahaya iniyoruz! Doğanın mucizelerini yakın plan aktarıyoruz…

Çiçek fotoğrafı çekim tekniklerini öğrenmek, makro uygulaması yapmak, detayların gücünü göstermek, fotoğraf pratiğini arttırmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Çiçek fotoğrafları çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, renklerin anlamlarından tekli ve çoklu çiçek fotoğrafı çekmeye kadar bu tekniğin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Çiçeklerin renkli dünyasına keyifli bir yolculuk yapacağız! Toprakla, böcekle, yapraklarla ve su damlalarıyla yaratıcılığımızı geliştirecek kompozisyonlar oluşturacağız…

Cicek Fotografi Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Mükemmel Çiçek Fotoğrafları Çekmeye Ne Dersiniz?

Cicek Fotografciligi Kursu

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop 1.Bölüm

Makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyor, çiçek fotoğrafları çekmek için ormana ve çiçek tarlalarına gidiyoruz! Makro teknikle nasıl fotoğraf çekeceğimizi öğreniyoruz…

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop ilk bölümünde; Çiçek çekim tekniği nedir? Çiçek fotoğrafı çekmek için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Makro lens türleri ve konuya göre lens seçimi nasıl yapılır? Ters lens tekniği nedir? Close-up filtre nasıl kullanılır? Tüp veya körük kullanımı nasıl olur? Agrandizör lensi nasıl kullanılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Çiçek çekimleri hangi modda yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Perde hızı nasıl belirlenir? Büyütme oranı nasıl hesaplanır? Büyütme oranı artınca ortaya çıkan sorunlar neler? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop programımızla makinenizin ayarlarını yapmayı öğrenecek, yakın plan çekimler hakkında bilgi sahibi olarak başarılı çiçek fotoğrafları çekeceksiniz!

Uygulamalı Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop 2.Bölüm

Doğada ışığı ve yansımaları doğru kullanmayı, renkleri daha canlı anlatmayı ve etkileyici kompozisyonlar oluşturmayı öğreniyoruz!

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Çiçek çekimde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Işık parlamaları nasıl önlenir? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Kontrast nasıl oluşturulur? Çiçek çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Çekim rotası ve planı nasıl oluşturulur? Doğanın beklenmedik sürprizlerine karşı nasıl hazırlanacağız? Hava şartlarına göre nasıl çekim yapılır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? sorularına yanıt veriyor, mükemmel çiçek fotoğrafları çekmek için uygulama yapıyoruz.

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop etkinliğimizle doğada çekim yapmanın zorluklarını deneyimleyecek, adeta bir ressam gibi renkleri kullanmayı ve çiçeklerin güzelliğini çarpıcı şekilde yansıtmayı öğreneceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Cicek Fotografciligi Egitimi
Cicek Fotografciligi Dersi

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop 3.Bölüm

Makinemizin gücünü kullanarak detayları en ince ayrıntısına kadar anlatıyor, çiçeklerin büyüleyici dünyasına tanıklık ediyoruz. Bol bol uygulama yapacağız!

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop son bölümünde; Çiçek fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili çiçek fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Etkili alan derinliği kullanımı nasıl olur? Konuyu fondan ayırma teknikleri nelerdir? Focus stacking tekniği ile fotoğraf nasıl çekilir? Tepeden ve yakından çekim nasıl yapılır? Blur efekti nasıl verilir? Tek bir çiçek nasıl çekilir? Çiçek tarlaları nasıl fotoğraflanır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl oluşturulur? sorularını yanıtladıktan sonra doğada çiçek fotoğrafı çekmek için makinemizin ayarlarını kontrol ediyor, farklı modlarda farklı objektiflerle yakın plan çekimler yapıyoruz. Kameramızı titretmeden fotoğraf çekmeyi, beyaz ayarı yapmayı, ışık patlamalarını engellemeyi, konuya doğru şekilde yaklaştırmayı, en iyi açıyı bulmayı, mükemmel renkte fotoğraflar çekmeyi öğreniyoruz. Doğada zor şartlarda çekim yapma deneyimi kazanıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Çiçek Fotoğrafı Çekim eğitimimizin sonunda çiçek fotoğrafları için makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış olacak, yaratıcılığınızı geliştirerek renkleri ve ayrıntıları kendi tarzınızla anlatmayı öğreneceksiniz.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Cicek Fotografi Cekimi

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 51

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak çiçek fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Çiçekleri, böcekleri, kısacası doğayı fotoğraflarla anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Çiçek Fotoğrafı Çekimi Atölyemizde sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 52
Fotografcilik Kursu Workshop 43

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Çiçek Fotoğraf Çekimi Workshop etkinliğimizde doğadaki güzellikleri fotoğrafın zengin anlatım dilini kullanarak kendi üslubunuzla aktarırken portföyünüz için başarılı kareler elde edeceksiniz… Yakın plandan çiçeklerin rengarenk hikayelerini anlatmaya ne dersiniz?

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Cicek Fotografi Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Cicek Fotografi Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 41

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 113

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 56
Fotograf Gezileri 82

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Çiçek Fotoğrafı Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çiçek Fotoğrafı Çekim Eğitimini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Macro Fotoğraf Atölyesi, Kuş Fotoğrafı Çekimi, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30