Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop

Özgürlüğün Fotoğrafını Çekiyoruz!

Gökyüzünün hakimi kuşların fotoğraflarını çekmeyi öğrenmek ister misiniz? Kadrajımızı göğe çevirecek ve muhteşem anlar yakalayacağız…

Kuş fotoğrafı çekim tekniklerini öğrenmek, doğal ışık kullanma ve kompozisyon yaratma becerilerini geliştirmek, fotoğrafçılığa dair bilgi ve deneyimini arttırmak isteyen, portföyüne başarılı fotoğraflar ekleme amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Kuş fotoğrafları çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, zor şartlarda çalışmaktan tekli ve çoklu kuş fotoğrafı çekmeye kadar kuş fotoğraflarının A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Özgürlüğün anlamını ve doğanın güzelliklerini fotoğraflarımıza aktaracağız! Sınırlarını zorlamak isteyenler, bu eğitimi kaçırmayın…

Kus Fotografi Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Mükemmel Kuş Fotoğrafları Çekmeye Ne Dersiniz?

Kus Fotografciligi Kursu

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop 1.Bölüm

Makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyor, kuş fotoğrafları çekmek için teknik ve pratik bilgiler ediniyoruz! Tele objektiflerle doğada fotoğraf çekmeyi öğreniyoruz…

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop ilk bölümünde; Kuş çekim tekniği nedir? Kuş fotoğrafı çekmek için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? 300 mm – 800 mm objektifler işe yarar mı? En hızlı objektif hangisi? Sarsıntı önleyici objektifler neden önemlidir? Tele konvertör nasıl kullanılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Kuş çekimleri hangi modda yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram öncelikli (AV) çekim modunun avantajı nedir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? SERVO modu neden kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Doğru pozlama nedir? Poz kilitleme nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Perde hızı nasıl belirlenir? Kamuflaj malzemeleri neden gereklidir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop programımızda doğru enstantane, ISO ve diyafram ayarlarıyla kuşların uçuşlarını yakalamayı, hikayelerini yaratıcı üsluplarla anlatmayı öğreneceksiniz!

Uygulamalı Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop 2.Bölüm

Objektiflerimizi gökyüzüne çeviriyor, doğada ışığı kullanmayı, renkleri daha canlı anlatmayı ve etkileyici kompozisyonlar oluşturmayı öğreniyoruz!

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Kuş çekimde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık nasıl yumuşatılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Flash extender nasıl kullanılır? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Seri çekim nasıl yapılır? Hareket nasıl dondurulur? Kuş çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Kontrast nasıl oluşturulur? Çekim rotası ve planı nasıl oluşturulur? Doğanın beklenmedik sürprizlerine karşı nasıl hazırlanacağız? Hava şartlarına göre nasıl çekim yapılır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? sorularına yanıt veriyor, mükemmel kuş fotoğrafları çekmek için uygulama yapıyoruz.

Kuş Fotoğrafı Çekimi Eğitimiyle doğada çekim yapmanın zorluklarını deneyimleyecek, birbirinden farklı kuş türlerinin fotoğraflarını çekmekte uzmanlaşacaksınız…

Uluslararası Eğitim Standardı
Kus Fotografciligi Egitimi
Kus Fotografi Cekimi

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop 3.Bölüm

Özgürlüğe odaklanıyoruz! Makinemizin gücünü kullanarak kuşların büyüleyici dünyasını fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz…

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop son bölümünde; Kuş fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili kuş fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Etkili alan derinliği kullanımı nasıl olur? Konuyu fondan ayırma teknikleri nelerdir? Hareket dondurmak için enstantane değeri kaç olmalı? Hareketi fotoğrafa aktarmak için enstantane kaç olmalı? Tek bir kuş nasıl çekilir? Kuş grupları nasıl fotoğraflanır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl oluşturulur? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? sorularını yanıtladıktan sonra doğada kuş fotoğrafı çekmek için makinemizin ayarlarını kontrol ediyor, farklı modlarda farklı objektiflerle yakın plan çekimler yapıyoruz. Kameramızı titretmeden fotoğraf çekmeyi, beyaz ayarı yapmayı, ışık patlamalarını engellemeyi, konuya doğru şekilde yaklaştırmayı, en iyi açıyı bulmayı, mükemmel fotoğraflar çekmeyi öğreniyoruz. Kuşları korkutmadan, doğru objektifleri ve makine değerlerini kullanarak fotoğraf kareliyoruz. Doğada zor şartlarda çekim yapma deneyimi kazanıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Kuş Fotoğrafı Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış olacak, yaratıcılığınızı geliştirerek kuşların dünyasını kendi tarzınızla anlatmayı öğreneceksiniz.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Kus Fotografi Cekim Teknigi

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 53

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak kuş fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Kuşları, bulutları, gökyüzünün renklerini, kısacası doğayı fotoğraflarla anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Kuş Fotoğrafı Çekimi Atölyemizde sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 54
Fotografcilik Kursu Workshop 44

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Kuş Fotoğraf Çekimi Workshop etkinliğimizde doğadaki güzellikleri fotoğrafın zengin anlatım dilini kullanarak kendi üslubunuzla aktarırken portföyünüz için başarılı kareler elde edeceksiniz… Objektifinizi gökyüzüne çevirerek kuşların özgürlük hikayelerini anlatmaya ne dersiniz?

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Kus Fotografi Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitimlerimiz »
Kus Fotografi Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Kuş Fotoğrafı Çekim Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 42

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 114

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 57
Fotograf Gezileri 83

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Kuş Fotoğrafı Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Kuş Fotoğrafı Çekim Eğitimini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Macro Fotoğraf Atölyesi, Çiçek Fotoğrafı Çekimi, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30