Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Macro Fotoğraf Atölyesi

Daha Yakından Çekiyoruz!

Doğayı seviyorum ve daha yakından gözlemlemek istiyorum diyorsanız bu kurs tam size göre! Makro çekim tekniğini, doğru zaman ve ışığı yakalamayı, kartpostallık fotoğraflar çekmeyi öğreneceksiniz…

Yakın plan detay fotoğrafları çekmek, ayrıntıların ne kadar güçlü olduğunu fotoğraflarına yansıtmak, fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendini geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Macro Fotoğraf Atölyesi programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Macro fotoğraflar çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, anı yakalamaktan çiçeklerin ve hayvanların fotoğraflarını çekmeye kadar macro çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Doğada keyifli bir yolculuğa var mısınız? Çiçekleri, böcekleri, yaprakları, tohumları, toprağı ve doğanın eşsiz ritmini fotoğraflarımıza yansıtacağız…

Macro Fotograf Atolyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Detayların Gücünü Fotoğraflarımıza Yansıtacağız!

Macro Fotografcilik Kursu

Macro Fotoğraf Atölyesi 1.Bölüm

Mokro çekim için gerekli olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, yakın plan çekimler için teknik ve pratik bilgi ediniyoruz!

Macro Fotoğraf Atölyesi ilk bölümünde; Macro çekim tekniği nedir? Yakından fotoğraf çekmek ne demek? Macro çekimler fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Makro lens türleri ve konuya göre lens seçimi nasıl yapılır? Ters lens tekniği nedir? Close-up filtre nasıl kullanılır? Tüp veya körük kullanımı nasıl olur? Agrandizör lensi nasıl kullanılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Macro çekimleri hangi modda yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Alan derinliği nasıl yaratılır? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? Büyütme oranı nasıl hesaplanır? Büyütme oranı artınca ortaya çıkan sorunlar neler? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Macro Fotoğraf Atölyesi programımızla macro çekimler için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, bakış açınızı genişleterek daha iyi fotoğraf çekmenin sanatınıza katkısını gözlemleyeceksiniz.

Uygulamalı Macro Fotoğraf Atölyesi

Macro Fotoğraf Atölyesi 2.Bölüm

Eğitimimizin bu bölümünde doğal ışıktan yararlanarak fark yaratan macro çekimler yapmayı öğreniyoruz! Işığı doğru kullanamazsanız doğanın güzelliklerini değerlendiremezsiniz!

Macro Fotoğraf Atölyesi programının 2.bölümünde; Macro çekimde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Işık parlamaları nasıl önlenir? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Konu nasıl takip edilir? Macro çekimlerde yapay ışık kaynakları kullanılır mı? Kontrast nasıl oluşturulur? Macro çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Macro çekimler için mekan nasıl belirlenir? Çekim rotası ve planı nasıl oluşturulur? Doğanın beklenmedik sürprizlerine karşı nasıl hazırlanacağız? Hava şartlarına göre nasıl çekim yapılır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? sorularına yanıt veriyor, mükemmel macro çekimler yapmak için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Macro Fotoğraf Atölyesi ile doğada çekim yapmanın zorluklarını ve tekniklerini öğrenecek, yaratıcı kompozisyonlar oluşturarak hayatın renklerini fotoğraflarınıza aktaracaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Macro Fotografcilik Dersi
Macro Fotografcilik Egitimi

Macro Fotoğraf Atölyesi 3.Bölüm

Çiçekler, böcekler, kuşlar, ağaçlar, yapraklar ve daha neler neler! Macro çekim tekniğini kullanarak çarpıcı fotoğraflar çekecek, ayrıntıları yakalayacaksınız!

Macro Fotoğraf Atölyesi son bölümünde; Macro teknikle çekim nasıl yapılır? Doğada Macro fotoğrafçılığın etik kuralları nelerdir? Macro fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili macro fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Etkili alan derinliği kullanımı nasıl olur? Konuyu fondan ayırma teknikleri nelerdir? Focus stacking tekniği ile fotoğraf nasıl çekilir? Çiçek ve böcek fotoğrafları nasıl çekilir? Ağaç ve toprak fotoğrafları nasıl çekilir? sorularını yanıtladıktan sonra doğada macro tekniğini deneyimlemek için makinemizin ayarlarını kontrol ediyor, farklı modlarda farklı objektiflerle yakın plan çekimler yapıyoruz. Kameramızı titretmeden fotoğraf çekmeyi, beyaz ayarı yapmayı, ışık patlamalarını engellemeyi, konuya doğru şekilde yaklaştırmayı, en iyi açıyı bulmayı, keskinlik ve netlik yaratmayı öğreniyoruz. Doğada zor şartlarda çekim yapma deneyimi kazanıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Macro Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış ve yaratıcılığını geliştirmiş bir fotoğrafçı olarak doğanın güzelliklerini kendi tarzınızla anlatmaya başlayacaksınız…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Makro Fotografcilik Kursu

Macro Fotoğraf Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 46

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Macro tekniğinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak macro fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Çiçekleri, böcekleri, kısacası doğayı fotoğraflarla anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Macro Fotoğraf Atölyemizde sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Kursu Workshop 38
Fotograf Workshop 29

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Macro Fotoğraf Atölyemizde doğadaki güzellikleri fotoğrafın zengin anlatım dilini kullanarak kendi üslubunuzla aktarırken portföyünüz için başarılı kareler elde edeceksiniz… Yakın plandan bitkileri, hayvanları ve doğanın şarkısını anlatmaya ne dersiniz?

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Macro Fotograf Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Macro Fotograf Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Macro Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 36

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 108

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 51
Fotograf Gezileri 80

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Macro Fotoğraf Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Macro Fotoğraf Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Çiçek Fotoğrafı Çekimi, Kuş Fotoğrafı Çekimi, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30