Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop

Bir Damlanın Yolculuğunu Fotoğraflıyoruz!

Doğanın saflığını anlatan suyun en güzel hali, üzerine düşen bir damlanın yarattığı muhteşem görüntüdür! Damla fotoğrafları nasıl çekiliyor diye merak ediyorsanız bu atölye tam size göre!

Farklı çekim tekniklerini denemek isteyen, seyahat ve doğa fotoğrafçılığına merak salmış olan, kendine özgü çekim diliyle yaratıcı fotoğraflar çekmeyi amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Damla fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık ve kompozisyon unsurlarından fon hazırlıklarına, stüdyoda damla çekiminden dış mekan çekimlerine kadar damla fotoğraflarının A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Masmavi sularda, dikkat çekici kadrajlarla damla fotoğrafı çekmeyi istemez misiniz? Fotoğrafı gerçekten bir sanat dalı olarak görenler, bu eğitim kaçmaz!

Damla Fotograflari Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Yaratıcı Portföyler İçin Kendinizi Geliştirin!

Damla Fotografi Cekim Kursu

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop 1.Bölüm

Damla fotoğrafı çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, yepyeni bir çekim tekniğiyle tanışıyoruz!

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop ilk bölümünde; Damla fotoğrafı nasıl çekilir? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Objektif nasıl ayarlanır? Netleme nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, AF ayarı nasıl belirlenir? Enstantane hızı damla fotoğraflarına neden önemlidir? Damla düşmeden nasıl yakalanır? Damla suya düşünce nasıl yakalanır? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? konularını işleyerek damla fotoğrafları çekmeden önce makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop ile yaratıcılığınızı geliştirecek, fotoğraf sanatına bambaşka bir açıdan bakacak, portföyünüz ya da serginiz için ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulamalı Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop 2.Bölüm

Stüdyoda damla fotoğrafı çekerken kullanacağımız ışık kaynaklarını öğreniyor, doğal ışıkla nasıl çekim yapacağımız hakkında fikir sahibi olarak ilk çekimlerimizi yapıyoruz!

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Işık kaynakları nelerdir? Stüdyo flaşı, paraflaş ve softbox nasıl kullanılır? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Işık nasıl konumlandırılır? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır? Dış mekanda damla fotoğrafı nasıl çekilir? Denizde ya da gölde damla fotoğrafı nasıl çekilir? Dış mekanda damla çekimi yapmanın zorlukları nelerdir? Doğal ışıktan nasıl yararlanılır? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Açılar nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Arka fon nasıl kullanılır? Damla fotoğraflarında hangi renk arka fonlar seçilir? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop sayesinde profesyonel bir fotoğrafçı olarak tekniğinizi ve becerilerinizi farklı alanlarda geliştirme imkanı bulacak, ilginç ve keyifli bir deneyim yaşayacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Damla Fotografi Cekim Egitimi
Damla Fotografi Cekimi

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop 3.Bölüm

Muhteşem damla fotoğrafları çekiyoruz, bol bol uygulama yapıyoruz! Hem bilgilendirici hem de eğlenceli bir atölye bizi bekliyor!

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop son bölümünde; Damla fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili damla fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Stüdyoda ekipman kurulumu nasıl olur? Düzenek nasıl kurulur? Nelere ihtiyacınız vardır? Işığa göre damla çekiminde kullanacağınız unsurları nasıl konumlandırırsınız? Işık hangi açıdan gelmelidir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? sorularını yanıtladıktan sonra makine ayarlarımızı kontrol ediyor ve farklı açılardan damla fotoğrafları çekiyoruz. Arka fonumuzu değiştirerek farklı kompozisyonlarla birlikte görüntü titremesini nasıl engelleyeceğimizi, damla suya düşmeden ya da düştükten sonra nasıl fotoğraflar çekmemiz gerektiğini öğreniyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop sonunda yaratıcı bakış açınızı geliştirerek sanatsal fotoğraflar çekmenin sizi ne kadar mutlu ettiğini göreceksiniz! İster serginizi açın, isterseniz sadece fotoğraf sanatına katkı sağlamayı isteyin, bu atölyeye bayılacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Damla Fotografi Cekim Teknikleri

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 14

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici damla fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Farklı bir teknikle çekim yapacağınız, stüdyoda ve dış mekanda daha önce hiç uygulamadığınız bir çekim tekniğini deneyeceğiniz Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 12
Fotografcilik Kursu Workshop 14

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Damla Fotografi Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Damla Fotografi Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Damla Fotoğrafları Çekimi Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 14

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 86

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 29
Fotogaf Gezileri 9

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Damla Fotoğrafları Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Damla Fotoğrafları Çekimi Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Sualtı Fotoğraf Çekimi, Spor Fotoğraf Çekimi, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre ve Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30