Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop

Sualtının Büyüleyici Dünyasına Dalıyoruz!

Fotoğrafçılığın en zor ancak en yaratıcı çekim türlerinden biri olan sualtı fotoğrafçılığının kendine özgü anlatım diliyle tanışmak, mükemmel fotoğraflar çekmek ister misiniz?

Sualtı fotoğrafçılığına dair çekim tekniklerini uygulamalı olarak öğrenmek, denizin derinliklerindeki canlıların fotoğraflarını çekmek, keyifli bir deneyim yaşamak isteyen, porföyünü zenginleştirme amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Sualtı fotoğrafçılığı için gerekli olan makinelerden dalış tekniklerine, suyun altında ışık kullanımından kompozisyon oluşturmaya, canlılara nasıl yaklaşılması gerektiğinden zorlu şartlarda çekim yapabilmeye kadar sualtı çekimlerinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğrafçılık bilgi ve becerilerinizi geliştirmek, büyüleyici fotoğraflara imza atmak için bu atölyeyi kaçırmayın! Mavi sularda muhteşem kareler yakalıyoruz…

Sualti Fotograf Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Rengarenk Balıkların Fotoğraflarını Çekeceğiz!

Sualti Fotografciligi Kursu

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop 1.Bölüm

Sualtı fotoğrafları çekmek için ihtiyaç duyacağımız makineleri ve hangi ayarları yapmamız gerektiğini öğreniyor, ekipmanlarımızı nasıl koruyacağımıza dair fikir ediniyoruz!

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop ilk bölümünde; Sualtı fotoğrafçılığı nedir? Sualtı çekim tekniği nedir? Hangi makine ve ekipmanlara ihtiyacınız var? Sualtı koruyucu kılıf (housing, kabin) nedir, neden gereklidir? DSLR kamera kabinleri, Kompakt kamera kabinleri nasıl kullanılır? Bonica, Sea&Sea ve Reefmaster marka sualtı kameralar nasıl çalışır? Sualtı koruyucu kılıflarla Sony, Fuji, Olympus, Canon vb. marka makineler nasıl kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Ultra geniş açı, balıkgözü ve makro lensler, Optik yakınlaştırma (zoom) özelliği olan lensler nasıl kullanılır? Sualtı için makine ayarları ne olmalıdır? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Perde hızı nasıl ayarlanır? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Konuya nasıl yaklaşılır? konularını işleyerek sualtı çekimler için teknik bilgiler veriyoruz.

Sualtı Fotoğraf Çekimi eğitimimizde dalış yaparak nasıl fotoğraf çekeceğinizi öğrenecek, sualtı fotoğraf makinesi kullanımı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. İlginç bir deneyim sizi bekliyor!

Uygulamalı Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop 2.Bölüm

Sualtında flaş kullanılır mı demeyin! Derinliklerdeki karanlığı aydınlatacak flaşlarımızı kullanmayı, canlılara doğru yaklaşmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğreniyoruz!

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop 2.bölümünde; Sualtı flaşları nelerdir? Dahili sualtı flaşları, Harici sualtı flaşları, Sabit ışıklar nasıl kullanılır? Flaşların bölümleri nelerdir? Sualtında flaş kullanımı nasıl olmalıdır? Sualtında fenerler nasıl kullanılır? Sualtında ışığın kırılması harici ışık kullanımını ne kadar zorlaştırır? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Konu nasıl takip edilir? Hareket nasıl dondurulur? Hareket/hız nasıl vurgulanır? Hareket eden nesneyle aynı hız ve koordinasyon nasıl yakalanır? Seri çekim nasıl yapılır? Sualtı fotoğrafçılığında kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Kontrast nasıl oluşturulur? sorularına yanıt veriyor, muhteşem kareler için dalış yapıyoruz.

Sualtı Fotoğraf Çekimi Atölyesi ile daha önce hiç denemediğiniz bir fotoğrafçılık tekniğini uygulama fırsatı bulacak, denizin derinliklerinde rengarenk balıkların fotoğraflarını çekeceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Sualti Fotografciligi Egitimi
Sualti Fotografciligi Dersi

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop 3.Bölüm

Bol bol uygulama zamanı! Deniz canlılarını kadrajımıza alıyor, sualtındaki hikayeleri özgün bir üslupla anlatıyoruz…

Sualtı Fotoğraf Çekimi Eğitiminin son bölümünde; Temel dalış işaretleri nelerdir? Basınç-hacim ilişkisi nedir? Bağımsız aletli dalış donanımı nedir? Yüzme ekipmanları nelerdir? Dalış elbiseleri ve yardımcı malzemeler neler? Güvenli dalış kuralları nelerdir? Dalış bölgesi nasıl seçilir? Eğitim dalışları nasıl yapılır? Sualtında dijital fotoğrafçılığın avantajları nelerdir? Sualtı çekiminde hangi teknikler kullanılır? Sualtı çekimleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Sık yapılan hatalar neler? Net ve keskin fotoğraf nasıl çekilir? Sualtı fotoğrafçılarının uyması gereken etik kurallar nelerdir? sorularını yanıtlayarak dalış yapmaya devam ediyor, balıkların, deniz analarının, kayalıkların, yosunların fotoğraflarını çekiyoruz. Makinemizi nasıl kontrol edeceğimizi, ışık kullanmayı, noise oluşturmadan başarılı çekimler yapmayı öğreniyoruz. Sualtı fotoğrafçılığı hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Sualtı Fotoğraf Çekimi atölyemizin bitiminde sualtında fotoğraf çekebilecek makine ve ekipman deneyimi elde edecek, sanatınıza ve kendinize katkı sağlamanın yarattığı mutlulukla fotoğrafçılığı daha çok seveceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Sualti Fotograf Cekimi

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 66

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici sualtı fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Sualtının derinliklerinde fotoğraflar çekeceğiniz, canlıların doğal hallerini fotoğraflarla anlatmayı öğreneceğiniz Sualtı Fotoğrafı Çekim Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Sualtında seri çekimler yapma ve doğru ışık kullanımı bilgisi vereceğimiz atölyede tekniğinizi geliştirmenize destek oluyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 67
Fotografcilik Kursu Workshop 49

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Sualtı fotoğraf çekimi atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini denizlerin ve okyanusların masalsı atmosferiyle buluşturarak kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Sualti Fotograf Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Sualti Fotograf Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 48

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 120

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 63
Fotogaf Gezileri 30

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Sualtı Fotoğraf Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Sualtı Fotoğraf Çekimi Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Çiçek Fotoğrafı Çekimi, Kuş Fotoğrafı Çekimi, Spor Fotoğrafı Çekimi, Macro Çekim Tekniği, Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30