Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Double Exposure Workshop

Tek Bir Film, Birden Fazla Fotoğraf!

Tek bir görüntü oluşturmak için iki veya daha fazla pozlamanın üst üste bindiği sinematografik fotoğraflara imza atmak ister misiniz?

Film fotoğrafçılığına ilgi duyan, ilginç çekim tekniklerini denemek, kendini geliştirmek ve yaratıcılığını arttırmak isteyen, etkileyici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Double Exposure Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Aynı film üzerine birden fazla görüntüyü kaydetmek için yapılacak makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon hazırlamaya, art arda fotoğraf çekme yöntemlerinden bu fotoğrafların nasıl yorumlanacağına kadar çift pozlama çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Double Exposure Atölyesiyle dramatik ve nostaljik fotoğraflar çekmeyi öğrenirken tek bir fotoğrafta farklı konuları birleştirecek, fotoğrafa farklı açılardan bakacaksınız…

Double Exposure Workshop 1

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Sinematografik Fotoğraflar Çekiyoruz!

Double Exposure Kursu

Double Exposure Workshop 1.Bölüm

Çoklu pozlama yapmak için gerekli olan makine ayarlarımızı yaparak ve ekipmanlarımızı yanımıza alarak hazırlıklarımızı tamamlıyoruz! Sinema karesi gibi fotoğraflar çekeceğiz!

Double Exposure Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Double Exposure çekim tekniği nedir? HDR çekim ile farkı nedir? İki veya daha fazla fotoğraf karesinin üst üste pozlanması fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Çift pozlama nasıl yapılır? Hangi marka ve model fotoğraf makinesi kullanmalısınız? Analog makineler çift pozlamada daha mı iyi? Objektif çeşitleri neler? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Hangi noktalar net olmalıdır? Arka plan nasıl flu yapılır? Doğru pozlama nedir? konularını işleyerek çoklu pozlama yapmaya başlıyoruz.

Double Exposure Workshop programımızla hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, yaratıcı bir bakış açısıyla birbirinin üzerinde ancak uyumlu fotoğraflar çekeceksiniz…

Uygulamalı Double Exposure Workshop

Double Exposure Workshop 2.Bölüm

Vurucu ve net fotoğraflar için ışığı ve kompozisyonu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerek! Stüdyo ve dış mekan ışıklarını kullanarak çift pozlamanın nasıl yapılacağını öğreniyoruz…

Double Exposure Workshop programının 2.bölümünde; Double Exposure için kullanılacak ışıklar neler? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Kapalı mekanda çift pozlama nasıl yapılır? Flaşa ihtiyacınız olacak mı? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Objeye ne kadar ışık düşmelidir? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Kadrajlama nasıl olmalıdır? Üst üste kareler nasıl yakalanır? Aşırı pozlamadan nasıl kaçılır? Çift pozlamada hangi renkler daha ön plandadır? sorularına yanıt verirken tek karede birden çok hikaye anlatmayı öğreniyoruz.

Double Exposure Workshop eğitimiyle çekim yaparken gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmayı öğrenecek, çift pozlamada deneyim kazanarak fotoğrafçılığınızı geliştireceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Double Exposure Egitimi
Coklu Pozlama Egitimi

Double Exposure Workshop 3.Bölüm

Bol bol pratik yapma zamanı! Çoklu pozlama yaparak manzaraları, çiçekleri, kuşları, ağaçları, insanları bir araya getiriyoruz…

Double Exposure Workshop son bölümünde; Double Exposure nasıl yapılır? Çift pozlama yaparken hangi açıları kullanmalısınız? Üst üste fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Işık hangi açıdan gelmelidir? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? sorularını yanıtladıktan sonra üst üste fotoğraflar çekerek tek karede 2 konuyu nasıl öğreniyor, bilgilerimizi pratiğe aktarıyoruz. 2 karenin birbirinden ayrımı için ilk veya son kareyi çekerken pozlamamızı nasıl ayarlayacağımızı, enstantane hızının, ISO ve diyafram değerlerinin nasıl olması gerektiğini uygulamalı olarak gösteriyoruz. Çoklu pozlama ile filmi birden fazla kez ışığa maruz bıraktığımızda ortaya etkileyici sinematografik karelerin çıktığını fark ediyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Double Exposure eğitimimizin sonunda yeni bir çekim tekniğini öğrenerek kendinize ve sanatınıza değer katmış, yaratıcılığınızı geliştirmiş olacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Double Exposure Teknikleri

Double Exposure Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 43

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak çoklu pozlama yapacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Double exposure yönteminden yararlanarak insanları, doğayı, insanları ve manzaraları fotoğraflarla anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Çoklu Fotoğraf Çekimi eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 25
Fotografcilik Kursu Workshop 34

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Double Exposure atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Çoklu pozlama yaparak tek bir karede birden çok hikayeyi anlatabileceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Double Exposure Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Double Exposure Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Double Exposure Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 33

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 105

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 48
Fotogaf Gezileri 22

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Double Exposure Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Double Exposure Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Panoramik Çekim Tekniği, Mavi Saatler Çekimi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30