Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Silüet Çekim Tekniği Workshop

Işığın Az Olması Demek Mükemmel Silüetler Demek!

Hikayesi olan gölgeler yaratacağımız, en etkileyici fotoğraf tekniklerinden birini deneyeceğimiz, keyifli ve uygulamalı Silüet Çekim Tekniği Atölyemiz başlıyor!

Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde doğanın en güzel renkleriyle fotoğraf çekmeyi öğrenmek isteyen, sanatını ve pratiğini geliştirmeyi, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Silüet Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Silüet fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, konu seçiminden modelli çekim yapmaya kadar silüet çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Denizin ortasındaki gemileri, sahilde yürüyen sevgilileri, özgürce uçan kuşları, kısacası hayatı siluetlerle anlatmaya ne dersiniz? Fotoğraf sanatının inceliklerine odaklanıyoruz…

Siluet Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hikayesi Olan Gölgeler Yaratıyoruz!

Siluet Fotografcilik Kursu 2

Silüet Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Etkileyici silüetler çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, az ışıkta harika kareler yakalıyoruz!

Silüet Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Silüet çekim tekniği nedir? Silüet tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Silüet fotoğrafı nasıl çekilir? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Objektif nasıl ayarlanır? Netleme ve odaklama nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Histogram kullanılarak ölçüm nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? konularını işleyerek silüet fotoğrafları çekmeden önce makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Silüet Çekim Tekniği Workshop programımızla birlikte sanatınızı ve tekniğinizi geliştirme imkanı bulacak, hayatın içinden hikayeleri siluetlerle anlatmayı öğrenecek, portföyünüz ya da serginiz için ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulamalı Silüet Çekim Tekniği Workshop

Silüet Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Büyüleyici silüet fotoğrafları için ışığı doğru kullanmayı öğreniyor, aşkı, sevinci, hüznü ve özgürlüğü anlatan kompozisyonlar oluşturuyoruz…

Silüet Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Işık kaynakları nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Doğal ışıktan nasıl yararlanılır? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Silüet aydınlatması nasıl yapılır? Işığa göre modelin bedeni, konu ya da nesne nasıl konumlandırılır? Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Poz vermede baş ve omuz nasıl yönlendirilir? Birden fazla modelin, konunun ve nesnenin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? Konu nasıl seçilir? Etkileyici kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Çerçeveleme nasıl yapılır? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Silüet Çekim Tekniği Workshop sayesinde ister hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, ilginç ve keyifli bir deneyim yaşayacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Siluet Cekim Egitimi
Siluet Fotografi Cekimi

Silüet Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Konumuzu kadrajımıza alıyor, siluetlerle etkileyici hikayeler anlatıyoruz! Fotoğraf tutkunlarıyla beraber deniz kenarında, sokaklarda, günbatımında fotoğraflar çekiyoruz…

Silüet Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; Silüet fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili silüet fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Dış mekanda ekipman kurulumu nasıl olur? Tripod nasıl konumlandırılmalı? Zamanlayıcı ve kumanda ne işinize yarar? Net ve keskin fotoğraflar için neye dikkat etmelisiniz? Gündoğumu ve batımında silüet çekimi nasıl yapılır? Işık ölçümü nasıl yapılır? Pozometre ile ölçüm neden gerekli? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Konunun üst üste gelmemesi nasıl sağlanır? Kontrast nasıl oluşturulur? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? sorularını yanıtladıktan sonra makine ayarlarımızı kontrol ediyor ve farklı açılardan modelimizin, balıkçılarını bisikletlilerin, sevgililerin, balonların, kuşların, dağların, gemilerin, kedi ve köpeklerin, tarihi yapıların, köprülerin silüet fotoğraflarını çekiyoruz. Yaratıcı kompozisyonlarla birlikte ışığı doğru kullanarak muhteşem kareler yakalıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Silüet Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda hayata daha sanatsal bakmayı, her anı değerlendirerek fotoğraf çekmenin ne kadar değerli olduğunu, anı ölümsüzleştirmek için sadece ışığın önemli olmadığını öğreneceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Siluet Fotografi Cekim Egitimi 2

Silüet Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 35

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Silüet tekniğinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak silüet fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Silüet çekim tekniğini yaşamdan hikayelerle buluşturacağınız, ışığı ve arka planı yaratıcı kompozisyonlarınız için kullanmayı öğreneceğiniz Silüet Çekimi eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir yöntemle çekim yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 19
Fotografcilik Kursu Workshop 26

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Silüet Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Gündoğumu ve günbatımı ışıklarıyla insanları, kuşları, kedileri, gemileri, uçurtmaları, sevgilileri anlatacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Siluet Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Siluet Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Silüet Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 26

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 98

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 41
Fotogaf Gezileri 17

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Silüet Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Silüet Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Uzun Pozlama, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30