Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

HDR Çekim Tekniği Workshop

Parlaklık, Kontrast ve Doygunluk 3 Kare 1 Fotoğrafta!

Yaratıcı fotoğraf tekniklerini deniyor, tek bir fotoğrafta renk ve kontrastın her tonunu kullanıyor, mükemmel kareler ortaya çıkarıyoruz!

Fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendini geliştirmek, yaratıcı çekim tekniklerini öğrenmek, kadraja yansıyan görüntünün aydınlık ve karanlık yerlerini tek fotoğrafta dengelemek isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız HDR Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. HDR fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, konu seçiminden homojen ışık yoğunluğu oluşturmaya kadar HDR çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğraflarınızda en ışıklı alanla en karanlık arasındaki farkı bir türlü dengeleyemiyorsanız HDR Çekim Tekniği atölyemiz tam size göre!

Hdr Cekim Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Aşırı Pozlanmış Ya Da Karanlık Fotoğraflardan Sıkıldınız Mı?

Hdr Fotografcilik Kursu

HDR Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Fotoğraflarınızda ışık dengesi yaratmak için ihtiyacınız olan fotoğraf makinesi ayarlarını öğretiyor, 3 kare fotoğrafla konunuzu nasıl anlatacağınızı anlatıyoruz…

HDR Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; HDR Çekim Tekniği nedir? 3 fotoğrafı birleştirerek tek karede renk ve kontrast aralığı nasıl yakalanır? Manzara ve doğa fotoğrafçılığında HDR nasıl kullanılır? HDR tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? HDR çekimde diyafram öncelikli mod neden önemli? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Matris ölçümü nasıl yapılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? +,- pozlama nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme mi AF mi? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Perde hızı nasıl belirlenir? Nasıl arttırılır ve azaltılır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

HDR Çekim Tekniği Workshop programımızla fotoğraf makinasının tek bir kare poz ile sunamadığı renk ve kontrast aralıklarını, üç veya daha fazla fotoğrafı birleştirmekle nasıl elde edeceğinizi öğrenecek, fotoğrafçılık becerilerinizi geliştireceksiniz.

Uygulamalı HDR Çekim Tekniği Workshop

HDR Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Masalsı HDR fotoğraflar için ışığı doğru kullanmayı öğreniyor, kadrajımızı manzaralara çevirerek gökyüzünün, denizlerin ve hayatın doğal renklerinden yararlanıyoruz…

HDR Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; HDR tekniğinde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Ters ışık nasıl kullanılır? Aydınlık ve karanlık alanlar arasındaki denge nasıl sağlanır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Işık yoğunluğu fotoğrafa nasıl dağıtılır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Konu, mekan ve zaman seçimi nasıl yapılır? konularını işleyerek ışığımızı fotoğrafa nasıl homojen bir şekilde dağıtacağımızı öğreniyoruz.

Bu bölümün sonunda fotoğraflarınızda en parlak alan ile en az ışıklı alan arasındaki farkı eritecek bilgi ve beceriye ulaşacaksınız. İster hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, keyifli bir çekim deneyimi sizi bekliyor.

Uluslararası Eğitim Standardı
Hdr Cekim Egitimi
Hdr Cekim Kursu

HDR Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Bol bol uygulama zamanı! Aydınlığı ve karanlığı 3 kareyle anlatarak tek fotoğrafta birleştireceğimiz eşsiz bir çekim yapıyoruz…

HDR Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; HDR ışıkta çekim nasıl yapılır? HDR çekim açıları nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripod gerekir mi? Kamera sarsılmadan çekim nasıl yapılır? Uzun pozlama fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili uzun pozlama fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Dolgun ve doygun renkli, detayları bol olan canlı fotoğraflar nasıl elde edersiniz? Işık hangi açıdan gelmelidir? Işık ölçümü nasıl yapılır? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra konumuzun 3’er kare fotoğraflarını çekmek için ISO, diyafram ve enstantane ayarımızı yapıyoruz. Manuel netleme yaparak perde hızımızı kontrol ediyor, 1.pozumuzu çektikten sonra perde hızını 1 durak yavaşlatarak 2.pozu alıyor, son olarak perde hızını ilk kareden 1 durak fazlasına ayarlayarak 3.pozu çekiyoruz. Bu 3 kareyi Photoshop’ta nasıl birleştireceğiniz hakkında bilgi veriyor, HDR Merge seçeneği ile parlaklık, kontrast, beyaz-siyah dengesini düzenleme, RGB renk doygunluğunu ayarlama, gölge kısımlarını dengeleme gibi değerleri kullanarak nasıl mükemmel kareler oluşturacağınızdan bahsediyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

HDR Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda sanatınızı ve tekniğinizi geliştirmiş olacak, özgün tarzınızı yaratmaya başlayacaksınız…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Hdr Cekim Teknigi

HDR Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 44

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta sanatçılardan fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber HDR tekniğini deneyimleyeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

HDR çekim tekniğiyle birlikte fotoğraflarınızdaki karanlık ve aydınlık dengesini kurmayı öğreneceğiniz HDR Çekim eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün fotoğraf dilinizi oluşturmanız için gereken çekim deneyimini edinecek ve fotoğraf sanatına bambaşka bir açıdan bakacaksınız! Sıradan bir fotoğrafçı olmak istemiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 26
Fotografcilik Kursu Workshop 35

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! HDR Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Etkileyici doğa ve kent manzaraları çekecek, rengarenk fotoğraf kareleri yakalayacaksınız!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Hdr Cekim Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Hdr Cekim Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

HDR Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 34

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 106

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 49
Fotograf Gezileri 79

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

HDR Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

HDR Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30