Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Dünyanın En Çok Kullanılan Fotoğraf Makinesi Artık Iphone!

Iphone kameralarınızla harikalar yaratmak istemez misiniz? İçinizdeki fotoğraf tutkusunu arttıracak, Iphone Mobil kameraların farkına varmanızı sağlayacak bir eğitim sizi bekliyor!

iPhone ile daha iyi fotoğraflar çekebilmek için gerekli teknik ve pratik bilgiyi edinmek, iPhone'lar arasındaki farkları görerek doğru akıllı cihazı almak, cep telefonlarıyla çektiği fotoğraflarda daha dikkat çekici alan derinlikleri ve kompozisyonlar oluşturmak, fotoğraflarını başarılı bir şekilde düzenleyebilmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Iphone Mobil çekim tekniklerinden gerekli ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon oluşturmaya, manzara fotoğraflarından yemek çekimleri yapmaya kadar Iphone Mobil fotoğrafçılığın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Cebinizdeki teknoloji ve fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla daha iyi Iphone Mobil fotoğraflar çekmeyi, fotoğraflarınıza rötuş yapmayı ve onları doğru mecralarda paylaşmayı öğreneceksiniz!

Iphone Mobil Fotografcilik Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

“Keşke Fotoğraf Makinem Yanımda Olsaydı.” Demeyeceksiniz!

Iphone Fotografcilik Kursu

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop 1.Bölüm

Iphone kameralarından en yüksek verimi almanız için ihtiyacınız olan ekipmanları, kamera ayarlarını öğrenecek, devasa lens setlerinizi, filtreler ve tripodları kullanmadan da daha iyi fotoğraf çekebileceksiniz!

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop ilk bölümünde; Iphone Mobil fotoğrafçılık nedir? Ülkemizden ve dünyadan portfolyolar neler? Iphone Mobil kameraların çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Hangi Iphone kamerası size göre? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? Keskin ve net fotoğraflarda Mobil lensin etkisi nedir? Hangi açılı lens hangi çekim türünde kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Mobil Tripod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Mobil fotoğraflar için diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Doğru pozlama nedir? Mobil fotoğrafçılar için fotoğraf çekmek ve düzenlemek için hangi uygulamalar gerekli? Snapspeed, Lightroom ve Photoshop uygulamalarından hangisini kullanmalısınız? Çekilen fotoğrafların paylaşımı ve paylaşım mecraları nereler? Paylaşım sitelerine nasıl fotoğraflar gönderilir? konularını işleyerek telefon kameramızı ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle gündelik yaşantıyı tüm doğallığıyla yansıtabilmeniz için akıllı telefonlarınızın kullanışlı kamerası ve atölyede kazanacağınız yaratıcı fotoğraf teknikleri yeterli olacak! Pratik ve anlık çekimler için telefonlarınız hep yanınızda…

Uygulamalı Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop 2.Bölüm

Iphone Mobil Fotoğrafçılık atölyemizde sırada ışık ve kompozisyon var! Uçuk ekipman masrafını ve taşıma zahmetini ortadan kaldıracak pratik tekniklerle canlı ve etkileyici fotoğraflar çekiyoruz!

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop programının 2.bölümünde; Işık kaynakları nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gölge nasıl kullanılır? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı Iphone Mobil fotoğrafçılıkta nasıl uygulanır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Yemek, ürün ve still life fotoğraflar nasıl çekilir? Arka fon nasıl yerleştirilir? Doğal fonlar nasıl değerlendirilir? Perspektif nedir, nasıl oluşturulur? Fotoğrafta odak noktası nasıl oluşturulur? Negatif alan nedir, nasıl kullanılır? Fotoğrafta derinlik nasıl oluşturulur? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? konularını işleyerek kameramızı hayata çeviriyoruz!

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle ışığı doğru ve etkili kullanmayı öğrenerek yaratıcı kompozisyonlar oluşturacak, fotoğraf makinesiyle çekilmiş hissi veren hikayeler ortaya çıkaracaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Iphone Fotografcilik Egitimi
Iphone Fotografcilik Dersi

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop 3.Bölüm

Karşınıza çıkan anları kaçırmayacak, mobil kameralarınızın gücünü keşfedecek birkaç dokunuşla fotoğraf düzenlemeyi ve doğru yerlerde paylaşmayı öğreneceksiniz!

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop son bölümünde; Cep telefonlarıyla çekim yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Geniş açı ya da tele adaptörler ne zaman kullanılır? Iphone Mobil tripod nasıl kullanılır? Akılda kalıcı ve yaratıcı kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Portre, makro, panorama, manzara, mimari fotoğraflar telefonla nasıl çekilir? Cep telefonuyla yemek fotoğrafları nasıl çekilir? Iphone Portre modları nasıl kullanılır? Deniz kenarında çekim nasıl yapılır? Minimalist fotoğraflar nasıl çekilir? Snapspeed fotoğraf düzenleme ayarları neler? Manzara ve makro fotoğraflar Snapspeed ile nasıl düzenlenir? Lightroom ile fotoğraf nasıl düzenlenir? Lightroom kamerası nasıl kullanılır? Preset nasıl oluşturulur ve diğer fotoğraflara uygulanır? Mobil Photoshop ile portre nasıl düzenlenir? İstenen bölgenin renk, doygunluk, kontrast, çerçeve ayarları nasıl yapılır? Hangi mecralarda nasıl paylaşımlar yaparız? sorularının cevabını uygulamalı olarak veriyor, beyaz ayarı yapmayı, keskinlik ve doygunluk yaratmayı ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflar elde etmek için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net ya da arka planı flu fotoğraflar için hangi ayarları kullanacağımızı, alan derinliğini nasıl oluşturacağımızı öğrenerek Iphone Mobil kameralarla daha etkili fotoğraflar yaratıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizin sonunda mobil kameralarla günlük anları kaçırmamak için gerekli olan tüm teknik detayları öğrenmiş, daha iyi fotoğraf çekmeye başlamış, uygulamada deneyim kazanmış, bakış açınızı geliştirmiş olacaksınız…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Iphone Mobil Fotografcilik

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 25

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Iphone Mobil fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber cep telefonu kameralarınızla harikalar yaratacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeyi öğreneceğiniz, fotoğraf makinesiyle çekilmiş hissi uyandıracak, tekniğinizi geliştirecek Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle fotoğraf tutkunuza yön veriyoruz! Özgün çekim teknikleri kullanarak manzara, panorama, makro, portre ve yemek fotoğrafları çekeceğiniz atölyemizde daha iyi bir fotoğrafçı haline geleceksiniz! Hem sosyal medya hesaplarınızda hem de portföyünüzde başarılı çalışmalarınızı paylaşmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 17
Fotografcilik Kursu Workshop 19

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop atölyemizde cep telefonlarınızın kamerasını kullanarak hayatın zenginliğini fotoğraflara yansıtın, kişisel çekim üslubunuzu geliştirerek her an her yerde fotoğraf çekebilecek bilgi ve beceriye ulaşın!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Iphone Mobil Fotografcilik Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Iphone Mobil Fotografcilik Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 19

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 91

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 34
Fotograf Gezileri 76

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Iphone Mobil Fotoğrafçılık Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Instagram Fotoğrafçılığı, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri, Macro Fotoğraf Atölyesi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30