Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

İnsan ve Portre Atölyesi

Duygulara Dokunmak İsteyenler, Bu Eğitim Tam Size Göre!

Sade, yalın ve abartısız portre çekim tekniklerini öğrenmek, doğru anı yakalamada uzmanlaşmak, insanların hikayesini anlatmak istiyorsanız İnsan ve Portre Atölyesini kaçırmayın!

Fotoğrafçılığın en zor ancak en anlamlı çekim tekniği olan portreye hakim olmak, insanların duygularını, hayatın farklı hikayelerini, jestleri, mimikleri, gözleri ve yüzleri anlatmak, sanatını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız İnsan ve Portre Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Portre çekimlerinin püf noktalarından doğru makine seçimine, kompozisyon oluşturmaktan anı yakalamaya, stüdyo çekimlerinden sokak fotoğrafçılığına kadar portre tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

İnsan ve Portre Kursu ile görünenin ardındakini görmeyi, fotoğraflarınızla mesaj vermeyi, hikayeleri yönlendirebilmeyi öğrenecek; özgün fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız.

Insan Ve Portre

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Yüzlerin Hikayesini Anlatmak İster Misiniz?

Insan Ve Portre Atolyesi 1

İnsan ve Portre Atölyesi 1.Bölüm

Anı yakalamayı, yüzlere ve bakışlara anlam kazandırmayı, sabretmeyi ve en etkili fotoğrafları çekmeyi öğreniyoruz…

İnsan ve Portre Atölyesi ilk bölümünde; Portre fotoğraf çekiminin özellikleri ve diğer branşlardan farkları nelerdir? Türkiye ve dünyadaki en ünlü portre fotoğrafçıları kimler? Hangi teknikleri kullanıyorlar? Portre türleri nelerdir? İyi bir portre fotoğrafı için tercih edilen makineler hangileri? Portre fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Filtre ve lens seçimi nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Portre çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Portre çekiminde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Tepe flaşı, stüdyo flaşı, paraflaş ve softbox nasıl kullanılır? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yüz aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Portre çekimlerinde doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gün ışığında portre nasıl çekilir? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? sorularınıza yanıt alacak, portre fotoğrafçılığı için hazırlık yapmayı, kullanacağınız ekipmanları, çekim tekniklerini uygulamalı olacak öğreneceksiniz.

İnsan ve Portre Atölyesi ile mükemmel portre fotoğraflarının sırrı olan sabra ve hıza ulaşacaksınız. Doğru anı yakalamak için gerekli teknik bilgileri edinecek ve insanların hikayesini anlatmaya başlayacaksınız!

Uygulamalı İnsan ve Portre Atölyesi

İnsan ve Portre Atölyesi 2.Bölüm

Portre fotoğraflarda kompozisyon öğesinin önemini öğreniyoruz! İçimize işleyen bakışların ve fotoğrafı unutulmaz kılan renklerin nasıl kullanılacağına değiniyoruz…

İnsan ve Portre Atölyesi programının 2.bölümünde; Portre çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik ve sinematografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Portre çekimlerde hikaye nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Portre çekimlerinde açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? Portrede fotoğrafçı-model ilişkisi nasıldır? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için kadrajımızı yüzlere ve bakışlara çeviriyoruz.

İnsan ve Portre Kursu ile en doğru anda deklanşöre basmayı öğrenirken portre çekimlerinin zorluklarını kavrayacak, başarılı portreler için kompozisyonun ne kadar gerekli olduğunu göreceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Insan Ve Portre Egitimi
Insan Ve Portre Dersi

İnsan ve Portre Atölyesi 3.Bölüm

İyi bir portre fotoğrafı; duygu ve düşünceleri, karakter ve kişilikleri doğru aktarabilmelidir. Eğitimimizin son bölümünde sadece fotoğraf değil, hikaye çekiyoruz!

İnsan ve Portre Atölyesi programımızda; Portre fotoğrafçılığında etiğin önemi nedir? İnsan nasıl anlatılır? Duyguları fotoğraflamanın yolları nelerdir? Tanımadığımız insanları nasıl fotoğraflarız? Jest ve mimiklerin anlamı nasıl çözülür? Modelin beden dilini, jest ve mimiklerini portre için nasıl yönlendireceksiniz? Gözlerle anlatma nasıl yapılır? Portre fotoğrafçılığında bakışların önemi nedir? Yüzleri nasıl fotoğraflamak gerekir? Bedenle anlatma nasıl işlenir? Gözlem becerisi nasıl gelişir ve hangi teknikleri kullanmalıdır? Fotoğrafta kompozisyon nasıl oluşturulur? Hikaye ve kurgu nasıl yaratılır? Hikayeler fotoğrafa nasıl aktarılır? Anı yakalamanın sırrı nedir? Fotoğrafta alt metin nasıl verilir? Fotoğrafın mesajı ne olmalıdır? Arka plan nasıl oluşturulur? Doğru an nasıl hissedilir? Fotoğraf nasıl incelenir? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? En iyi fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? konularını işleyerek daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz.

İnsan ve Portre kursu sonunda portre fotoğrafçılığının ince ayarlarını öğrenecek, yüzleri ve bakışları daha iyi okuyacak, mükemmel portre fotoğraflarına imzanızı atacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Portre Fotografcilik Kursu

İnsan ve Portre Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 3

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Portre fotoğrafçılığında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından hayatın içinden anlara, yaratıcı bakış açılarıyla ve farklı tekniklerle kadrajınızı çevirmeyi ve mükemmel portreler yakalamayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber başarılı portreler çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

“O An”ı anlatan kareler için gelişmek, değişmek, öğrenmek ve uygulamak şart! Sanatınızı portrenin şiirsel diliyle anlatın!

Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak İnsan ve Portre Atölyemizle daha iyi bir fotoğrafçı olmanızı sağlayacak tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün bir çekim dili geliştirmek, fotoğrafa bakış açınızı farklı bir yöne çevirmek, kompozisyon oluşturmayı öğrenmek ve duyguları fotoğraflara aktarmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Insan Ve Portre Egitimi
Fotografcilik Kursu Workshop 3

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Tek bir kareyle yüzlerce anlam yakalamak, bakışlara ve mimiklere hayat veren bir fotoğrafçı olmak, yaşamı kişisel fotoğraf dilinizle anlatmak istiyorsanız İnsan ve Portre Atölyesi’nde fotoğraf sanatının derinliklerine ineceksiniz! Fotoğrafın zengin anlatım dillerinden portre tekniğini yaratıcı bir şekilde kullanmayı, görünenin ardına geçebilmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Insan Ve Portre Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Insan Ve Portre Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

İnsan ve Portre Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 4

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 75

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 18
Fotograf Gezileri 2 2

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

İnsan ve Portre Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

İnsan ve Portre Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz İnsan ve Portre Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30