Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Konser Çekimi Workshop

Makinenizi Hazırlayın, Konsere Gidiyoruz!

Gecenin en güzel ışıklarıyla beraber ünlü sanatçıların sahne aldıkları organizasyonları ölümsüzleştiriyor, konser fotoğrafçılığını öğreniyoruz!

Konser çekimlerinin nasıl yapıldığını öğrenerek fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendini geliştirmek, yaratıcı fotoğraf tekniklerini deneyimlemek, az ışıkta nasıl etkili fotoğraflar çekeceği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Konser Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Konser fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, anı yakalamaktan fotoğrafta hareket oluşturmaya kadar konser çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Ne zaman ve nelerle karşılaşacağınızın tamamen sürpriz olacağı, hem keyifli hem de bilgilendirici bir workshop sizi bekliyor! Fotoğraf sanatının inceliklerine odaklanıyoruz…

Konser Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hem Eğleniyoruz Hem Çekiyoruz!

Konser Fotografciligi Kursu

Konser Çekimi Workshop 1.Bölüm

Etkileyici konser fotoğrafları çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, renkli ve dinamik fotoğraflar çekiyoruz!

Konser Çekimi Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Konser çekim tekniği nedir? Az ışıkta hareketli ve renkli fotoğraf çekmek nedir? Hangi marka ve model fotoğraf makinesi kullanmalısınız? Objektif çeşitleri neler? Telefoto ve Zoom objektif ne işinize yarar? Uzun odaklı lensler nasıl kullanılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Enstantane neden düşük olmalıdır? Hangi enstantane değerlerini tercih etmeliyiz? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Vizörden hareketli konu nasıl takip edilir? Perde hızı nasıl belirlenir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Konser Çekimi Workshop programımızla ışığın az olduğu ve hareketin fazla olduğu etkinliklerde çekim yapmada ustalaşacak, makinenizden ve ekipmanlarınızdan maksimum düzeyde verim alacaksınız.

Uygulamalı Konser Çekimi Workshop

Konser Çekimi Workshop 2.Bölüm

Dikkat çekici, dergilerde ve gazetelerde kullanılacak konser fotoğrafları için ışığı doğru kullanmayı öğreniyor, kompozisyon yaratarak anı nasıl durduracağımız hakkında uygulama yapıyoruz!

Konser Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Konserde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Obje ve konu nasıl takip edilir? Hareket nasıl dondurulur? Hareket/hız nasıl vurgulanır? Hareket eden nesneyle aynı hız ve koordinasyon nasıl yakalanır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, mükemmel konser fotoğrafları için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Konser Çekimi Workshop etkinliğimizle ister hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, farklı bir çekim türünü deneyimleyeceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Konser Fotografciligi Egitimi
Konser Fotografciligi Dersi

Konser Çekimi Workshop 3.Bölüm

Sahne ışıklarıyla fotoğraf çekmeyi öğreniyor, yaratıcılığımızı sınıyoruz! Konser fotoğraflarıyla bilgilerimizi pratiğe aktarıyor ve deneyim kazanıyoruz…

Konser Çekimi Workshop son bölümünde; Konser çekimi nasıl yapılır? Konser fotoğrafları için çekim açıları nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripodla sabitleştirmek gerekir mi? Kamera sarsılmadan nasıl seri çekim yapılır? Konser fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili konser fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Dolgun ve doygun renkli, detayları bol olan canlı fotoğraflar nasıl elde edersiniz? Işık hangi açıdan gelmelidir? Işık ölçümü nasıl yapılır? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? sorularını da yanıtlayarak konser çekimi yapmaya devam ediyoruz. Gecenin ışıklarını fotoğraflarımıza yansıtıyor, sanatçının en önemli hal ve hareketlerini, duygularını ve ifadelerini yakalamaya çalışıyoruz. Konser çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Konser Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda başarılı bir fotoğrafçı olarak farklı alanlarda da kendinizi geliştirmiş bir şekilde kariyerinize devam edeceksiniz! Fotoğraf sanatının zenginliğini keşfedeceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Konser Fotograf Cekimi

Konser Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 59

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak konser fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğrafçılık tekniklerini yaşamdan farklı anlarla buluşturacağınız, ışığı ve arka planı yaratıcı kompozisyonlarınız için kullanmayı öğreneceğiniz Konser Çekimi Workshop eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir üslupla çekimler yapacağınız Konser Çekimi Eğitiminde fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 60
Fotografcilik Kursu Workshop 46

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak gördüklerinizi fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Konser Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Gecenin ışıklarıyla sanatçıların ve müzisyenlerin duygularını, jest ve mimiklerini, hareketlerini fotoğraflarınıza yansıtacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Konser Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Konser Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Konser Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 45

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 117

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 60
Fotogaf Gezileri 29

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Konser Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Konser Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Spor Fotoğraf Çekimi, Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30