Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop

Heyecan, Hırs ve Kazanma Duygusu Kadrajımızda!

Fotoğrafçılığın en keyifli dallarından biri olan spor fotoğrafçılığının kendine özgü çekim tekniklerini öğrenmek ister misiniz?

Spor fotoğrafçılığı çekim teknikleri hakkında uygulamalı bilgi edinmek, sıradan fotoğraf kalıplarının dışına çıkmak, fotoğrafçılıkta deneyim kazanmak ve sınırlarını zorlamak isteyen, kendine özgü bir fotoğraf dili yaratma amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Spor fotoğrafçılığı için makine ayarlarından enstantanenin önemine, hız ve pratiklik kazanmaktan kompozisyon oluşturmaya, duyguları aktarmaktan fotoğrafları değerlendirmeye kadar spor fotoğrafçılığının A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Hem keyifli bir çekim tekniğini öğrenmek hem de fotoğraflarınıza hareket ve ustalık katmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın! Ritmik ve dinamik fotoğraflar çekeceğiz…

Spor Fotografi Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Spor Müsabakalarındaki Yerimizi Alıyoruz!

Spor Fotografciligi Kursu

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop 1.Bölüm

Spor fotoğrafları çekmek için makine ayarlarımızı yapmayı ve hareketi dondurmanın püf noktalarını öğreniyoruz! Enstantaneyi doğru seçmek ve hızlı olmak şart!

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop ilk bölümünde; Spor fotoğrafı çekim tekniği nedir? Hareket eden konunun fotoğrafı nasıl çekilir? Spor fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Telefoto ve Zoom objektif ne işinize yarar? 400 mm – 800 mm lensler işe yarar mı? En hızlı objektif hangisi? Sarsıntı önleyici objektifler neden önemlidir? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Perde hızı nasıl ayarlanır? Spor fotoğrafçılığında enstantanenin önemi nedir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? SERVO modu neden kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Hangi noktalar net olmalıdır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? Vizörden hareketli konu nasıl takip edilir? Perde hızı nasıl belirlenir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Spor Fotoğrafı Çekimi eğitimimizde futbol karşılaşmalarında, voleybol ve basketbol müsabakalarında, at yarışlarında ya da rallilerde net ve keskin fotoğraflar çekmenin yöntemlerini öğreneceksiniz!

Uygulamalı Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop 2.Bölüm

Anı yakalamada ışığın önemi büyük! Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanacağınızı bu atölyede öğreneceksiniz…

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop 2.bölümünde; Spor fotoğrafçılığında ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık nasıl yumuşatılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Flash extender nasıl kullanılır? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Obje ve konu nasıl takip edilir? Hareket nasıl dondurulur? Hareket/hız nasıl vurgulanır? Hareket eden nesneyle aynı hız ve koordinasyon nasıl yakalanır? Seri çekim nasıl yapılır? Spor fotoğrafçılığında kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Kontrast nasıl oluşturulur? Hava şartlarına göre nasıl çekim yapılır? sorularına yanıt veriyor, muhteşem kareler için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Spor Fotoğrafı Çekimi Atölyesi ile daha önce hiç denemediğiniz bir fotoğrafçılık tekniğini uygulama fırsatı bulacak, sıradan fotoğrafların dışına çıkarak etkileyici anlar yakalayacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Spor Fotografciligi Egitimi
Spor Fotografciligi Dersi

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop 3.Bölüm

Bol bol uygulama zamanı! Müsabakalara gidiyor, futbolcuları, basketbolcuları, güreşçileri ve ralli pilotlarını kadrajımıza alıyoruz…

Spor Fotoğrafı Çekimi Eğitiminin son bölümünde; Spor türüne göre nasıl çekim yapılır? Açık hava ve salon sporlarında çekim teknikleri nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripodla sabitleştirmek gerekir mi? Hareketli konu film düzleminde kaç derece açıyla kesilir? Kamera sarsılmadan nasıl seri çekim yapılır? Spor fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Işık hangi açıdan gelmelidir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra futbolculara, yarışçılara, voleybolculara ve güreşçilere kameramızı doğrultarak art arda çekimler yapıyor, fotoğrafta hızın yarattığı etkiyi gözlemliyoruz. Takip becerimizi geliştirirken seri çekimlerde kameramızı nasıl kontrol edeceğimizi, noise oluşturmadan başarılı çekimler yapmayı öğreniyoruz. Spor fotoğrafçılığı hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Spor Fotoğrafı Çekimi atölyemizin bitiminde spor karşılaşmalarındaki heyecanı, hırsı ve tutkuyu fotoğraflarla aktaracak bilgi ve deneyime ulaşacak, anı yakalamakta ustalaşacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Spor Fotografi Cekimi

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 57

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici spor fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğraflarınıza hız ve hareket katacağınız, anı yakalamayı ve zamanı durdurmayı öğreneceğiniz Spor Fotoğrafı Çekim Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Spor müsabakalarında seri çekimler yapmayı ve konunuzu takip etmeyi öğrenmenizi sağlayarak tekniğinizi geliştirmenize destek oluyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 58
Fotografcilik Kursu Workshop 45

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Spor fotoğraf çekimi atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini sporun hırsı ve heyecanıyla buluşturarak kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Spor Fotografi Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Spor Fotografi Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 44

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 116

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 59
Fotogaf Gezileri 28

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Spor Fotoğrafı Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Spor Fotoğrafı Çekimi Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Pan Çekim Tekniği, Üst Üste Çekim Tekniği, Kuş Fotoğrafı Çekimi, Konser Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Işıkla Boyama Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30