Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Panoramik Çekim Tekniği Workshop

Hayata 360 Derece Bakmayı Öğreniyoruz!

En güzel manzara fotoğrafları için panoramik çekim tekniği ile tanışın! Bol uygulamalı ve keyifli Panoramik Atölyemiz başlıyor!

Fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendini geliştirmek, yaratıcı çekim tekniklerini öğrenmek, reklam ve tanıtım ajanslarında çalışmak isteyen, etkileyici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Panoramik Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Panoramik fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, art arda fotoğraf çekme yöntemlerinden bu fotoğrafları nasıl birleştireceğinize kadar panoramik çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Şehirleri, kent hayatını, doğayı ve mimari yapıları panoramik teknikle anlatmaya gidiyoruz! Tekniğini geliştirmek isteyen fotoğrafçılar, bu eğitimi kaçırmayın!

Panoramik Cekim Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Bakış Açınızı Genişletmek İster Misiniz?

Panoramik Fotografcilik Kursu 4

Panoramik Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

İhtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, gözle görünenin ötesine geçen panoramik fotoğrafçılıkla kadrajımıza 360 derece güzellikleri sığdırıyoruz!

Panoramik Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Panoramik çekim tekniği nedir? Üst üste fotoğraf çekmek ne demek? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Panorama kafası nasıl kullanılır ve kalibrasyon nasıl yapılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Panoramik çekimleri hangi modda yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? Panoramik fotoğrafta kaç tane kare çekilir? Fotoğraf kareleri nasıl birleştirilir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Panoramik Çekim Tekniği Workshop programımızla panoramik çekimler için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, bakış açınızı genişleterek daha iyi fotoğraf çekmenin sanatınıza katkısını gözlemleyeceksiniz.

Uygulamalı Panoramik Çekim Tekniği Workshop

Panoramik Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Işığı doğru kullanamazsanız doğanın güzelliklerini değerlendiremezsiniz! Eğitimimizin bu bölümünde doğal ışığı kullanarak fark yaratan panoramik çekimler yapmayı öğreniyoruz!

Panoramik Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Panoramik çekimde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Obje ve konu nasıl takip edilir? Gündoğumu ve günbatımı panoramik çekimler nasıl yapılır? Gece panoramik çekim nasıl yapılır? Panoramik çekimlerde yapay ışık kaynakları kullanılır mı? Kontrast nasıl oluşturulur? Panoramik çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Panoramik çekimler için mekan nasıl belirlenir? Çekim rotası ve planı nasıl oluşturulur? Doğanın beklenmedik sürprizlerine karşı nasıl hazırlanacağız? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? sorularına yanıt veriyor, etkili panoramik çekimler için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Panoramik Çekim Tekniği Workshop eğitimiyle çekim yaparken gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmayı öğrenecek, doğal ve dikkat çekici panorama fotoğraflar yakalayacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Panoramik Fotografcilik Egitimi 1
Panoramik Fotografcilik Dersi 2

Panoramik Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Ağaçlar, kuşlar, nehirler ve denizler, şehrin kalabalığı ve etkileyici yapılar ile başarılı kompozisyonlar oluşturmayı öğreneceğiniz, öğrendiklerinizi pratiğe aktaracağınız bir ders işliyoruz!

Panoramik Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; Panoramik teknikle çekim nasıl yapılır? Panoramik kafa, tripod, kumanda gibi teknik ekipmanlar nasıl kurulur? Gün ışığıyla efekt yaratmanın sırları neler? Üst üste nasıl çekim yapılır? Dik ya da yatay çekim nasıl yapılır? Panoramik fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili panoramik fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Panoramik doğa ve manzara çekim teknikleri neler? Panoramik şehir çekim teknikleri neler? Panoramik fotoğrafçılıkta mekan çekimleri nasıl yapılır? sorularını yanıtladıktan sonra İstanbul’un en güzel noktalarında objektifimizi hayata çevirerek manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yapıyor, bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Üst üste çekimlerde kameramızı nasıl kontrol edeceğimizi, beyaz ayarını nasıl yapacağımızı öğreniyor; keskinlik ve doygunluk hissi verecek kareler ortaya çıkarıyoruz. Ayrıca farklı ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Panoramik Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda panoramik çekimler için makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış ve yaratıcılığını geliştirmiş bir fotoğrafçı olarak kendi tarzınızla çekim yapmaya başlayacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Panoramik Cekim Teknigi 1

Panoramik Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 37

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Panoramik tekniğinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak panoramik fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Panoramik çekim tekniklerini kullanarak manzaraları ve şehri fotoğraflarla anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Panoramik Çekim eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 21
Fotografcilik Kursu Workshop 29

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Panoramik Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… 360 derece bakış açısıyla doğayı, şehirleri, manzaraları, kısacası hayatı anlatacaksınız!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Panoramik Cekim Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Panoramik Cekim Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Panoramik Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 28

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 100

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 43
Fotogaf Gezileri 18

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Panoramik Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Panoramik Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Hava Fotoğrafçılığı, Drone Kursu gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30