Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Samsung Kameralarınızla Harikalar Yaratmaya Ne Dersiniz?

Teknoloji devi Samsung’un mobil kameralarını kullanarak fotoğraf makinesiyle çekilmiş hissi uyandıran kareler çekeceğiz! Bloggerler ya da fenomen olmak, Instagram’da beğenilerini arttırmak isteyenler bu eğitimi kaçırmayın!

Samsung marka cep telefonlarının kameralarıyla daha iyi fotoğraflar çekmek, sosyal medya hesaplarında profesyonel kareler paylaşmak ya da sadece anılarını ve gördüğü güzellikleri yıllarca saklamak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Samsung Mobil çekim tekniklerinden gerekli ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon oluşturmaya, panoramik fotoğraflarından portre çekimleri yapmaya kadar Samsung Mobil fotoğrafçılığın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Hayatınızın bir parçası olan cep telefonlarınızla yüksek kalitede fotoğraflar çekmeyi, fotoğraflarınızla binlerce kişiye ulaşmayı istemez misiniz? Bu atölye tam size göre…

Samsung Mobil Fotografcilik Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Cebinizdeki Fotoğrafçıyı Sahneye Alalım!

Samsung Fotografcilik Kursu

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop 1.Bölüm

Samsung kameralarıyla mükemmel fotoğraflar çekmek için ihtiyacınız olan ekipmanları, kamera ayarlarını öğrenecek, profesyonel düzeyde kareler yakalayacaksınız! Aradaki farkı kimse anlamayacak…

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop ilk bölümünde; Samsung Mobil fotoğrafçılık nedir? Ülkemizden ve dünyadan portfolyolar neler? Samsung Mobil kameraların çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Hangi Samsung kamerası size göre? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? Keskin ve net fotoğraflarda Mobil lensin etkisi nedir? Hangi açılı lens hangi çekim türünde kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Mobil Tripod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Mobil fotoğraflar için diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Doğru pozlama nedir? Mobil fotoğrafçılar için fotoğraf çekmek ve düzenlemek için hangi uygulamalar gerekli? Snapspeed, Lightroom ve Photoshop uygulamalarından hangisini kullanmalısınız? Çekilen fotoğrafların paylaşımı ve paylaşım mecraları nereler? Paylaşım sitelerine nasıl fotoğraflar gönderilir? konularını işleyerek telefon kameramızı ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle gündelik yaşantıyı tüm doğallığıyla yansıtabilmeniz için akıllı telefonlarınızın kullanışlı kamerası ve atölyede kazanacağınız yaratıcı fotoğraf teknikleri yeterli olacak! Pratik ve anlık çekimler için telefonlarınız hep yanınızda…

Uygulamalı Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop 2.Bölüm

Mobil fotoğrafların gücünü arttırmak için ışık ve kompozisyon bilgisi şart! Samsung Mobil Fotoğrafçılık atölyemizde doğal ışığı kullanarak başarılı manzara ve portre çalışmaları yapacağız!

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop programının 2.bölümünde; Işık kaynakları nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gölge nasıl kullanılır? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı Samsung Mobil fotoğrafçılıkta nasıl uygulanır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Yemek, ürün ve still life fotoğraflar nasıl çekilir? Arka fon nasıl yerleştirilir? Doğal fonlar nasıl değerlendirilir? Perspektif nedir, nasıl oluşturulur? Fotoğrafta odak noktası nasıl oluşturulur? Negatif alan nedir, nasıl kullanılır? Fotoğrafta derinlik nasıl oluşturulur? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? konularını işleyerek kameramızı hayata çeviriyoruz!

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle hayattan kareler çekerken ışığı doğru kullanmayı ve etkileyici kompozisyonlar oluşturmayı öğrenecek, cebinizdeki fotoğrafçıdan maksimum verim alacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Samsung Fotografcilik Egitimi
Samsung Fotografcilik Dersi

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop 3.Bölüm

En güzel fotoğraflar için sahada uygulama yapıyor, fotoğraf düzenleme App’leriyle sosyal medya hesaplarımız için beğenilecek fotoğraflar hazırlıyoruz…

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop son bölümünde; Cep telefonlarıyla çekim yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Geniş açı ya da tele adaptörler ne zaman kullanılır? Samsung Mobil tripod nasıl kullanılır? Akılda kalıcı ve yaratıcı kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Portre, makro, panorama, manzara, mimari fotoğraflar telefonla nasıl çekilir? Cep telefonuyla yemek fotoğrafları nasıl çekilir? Samsung Portre modları nasıl kullanılır? Deniz kenarında çekim nasıl yapılır? Minimalist fotoğraflar nasıl çekilir? Snapspeed fotoğraf düzenleme ayarları neler? Manzara ve makro fotoğraflar Snapspeed ile nasıl düzenlenir? Lightroom ile fotoğraf nasıl düzenlenir? Lightroom kamerası nasıl kullanılır? Preset nasıl oluşturulur ve diğer fotoğraflara uygulanır? Mobil Photoshop ile portre nasıl düzenlenir? İstenen bölgenin renk, doygunluk, kontrast, çerçeve ayarları nasıl yapılır? Hangi mecralarda nasıl paylaşımlar yaparız? sorularının cevabını uygulamalı olarak veriyor, beyaz ayarı yapmayı, keskinlik ve doygunluk yaratmayı ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflar elde etmek için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net ya da arka planı flu fotoğraflar için hangi ayarları kullanacağımızı, alan derinliğini nasıl oluşturacağımızı öğrenerek Samsung Mobil kameralarla daha etkili fotoğraflar yaratıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizin sonunda fotoğraf makinelerinizin kameralarıyla daha iyi fotoğraflar çekmeye başlamış, bakış açınızı genişletmiş, anı yakalamak ve ölümsüzleştirmek için tüm teknik detayları öğrenmiş olacaksınız…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Samsung Mobil Fotografcilik

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 26

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Samsung Mobil fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber cep telefonu kameralarınızla harikalar yaratacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeyi öğreneceğiniz, fotoğraf makinesiyle çekilmiş hissi uyandıracak, tekniğinizi geliştirecek Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle fotoğraf tutkunuza yön veriyoruz! Özgün çekim teknikleri kullanarak manzara, panorama, makro, portre ve yemek fotoğrafları çekeceğiniz atölyemizde daha iyi bir fotoğrafçı haline geleceksiniz! Hem sosyal medya hesaplarınızda hem de portföyünüzde başarılı çalışmalarınızı paylaşmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 21
Fotografcilik Kursu Workshop 20

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop atölyemizde cep telefonlarınızın kamerasını kullanarak hayatın zenginliğini fotoğraflara yansıtın, kişisel çekim üslubunuzu geliştirerek her an her yerde fotoğraf çekebilecek bilgi ve beceriye ulaşın!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Samsung Mobil Fotografcilik Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Samsung Mobil Fotografcilik Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 20

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 92

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 35
Fotogaf Gezileri 12

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Samsung Mobil Fotoğrafçılık Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Instagram Fotoğrafçılığı, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri, Macro Fotoğraf Atölyesi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30