Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Portre Fotoğrafçılığı Kursu

Tek Bir Kareyle Yüzlerce Fotoğrafı Anlatın!

Bir çocuğun gülümsemesinde tasalarınızı unutmak, bir yaşlının bakışındaki anlamı yakalamak, bir kedinin oyununda kendinizi bulmak… Portre fotoğrafçılığıyla “O An”lara hayat verin!

Çekim tekniğinizi ve sanatınızı geliştirmek istiyorsanız ya da kariyer rotanızı portre fotoğrafçılığına çevirme amacınız varsa bu özel atölyeyi kaçırmayın! Portre Fotoğrafçılığı için Portre ve Pro-Portre Fotoğrafçılığı olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız var. Portre Fotoğrafçılığı Kursumuzun Süresi 2 gün / 8 saattir. 2 günlük uygulamalı portre çekimi eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı portre fotoğrafçılığı atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Portre Fotoğrafçılığı Eğitiminin süresi 6 Hafta 20 saattir. Pro-Portre atölyesi sektöre yeni giren ve portre fotoğrafçılığı yapmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği portre çekimlerinden Photoshop kullanmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Portre Fotografciligi Kursu

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Portre Fotografciligi Egitimi

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Portre çekimleri için önemli olan makine ayarlarını öğrenerek, ekipman ve çekim modları hakkında bilgi sahibi olarak eğitime başlıyoruz…

Portre Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; Portre fotoğraf çekiminin özellikleri ve diğer branşlardan farkları nelerdir? İyi bir portre fotoğrafı için tercih edilen ekipmanlar hangileri? Portre fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Portre fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Portre çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve portre fotoğrafı çekimlerinde hangisi kullanılmalı? Konularını işleyerek portre fotoğrafçılığı için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

Portre Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; etkileyici portreler çekebilmek için hangi makine ayarlarını, objektif ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, portre çekimlerine özgü teknik bilgi edineceksiniz.

Uygulamalı Portre Çekimi

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Bir bakış, bir gülüş onlarca fotoğraftan daha etkili! Hayatı portrelerle anlatabilmeniz için ışığı ve gölgeleri doğru kullanmayı öğretiyoruz…

Portre fotoğrafçılığı kursu 1.haftamızın devamında; Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yüz aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Portre çekimlerinde doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gün ışığında portre nasıl çekilir? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Portre çekiminde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, portre fotoğrafçılığında en işe yarar olanı hangisidir? Flaşların portre fotoğrafçılığındaki gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? konularını işliyoruz.

1.haftayla birlikte gün ışığında ya da stüdyoda ışık kaynaklarını doğru kullanma becerisi elde edecek, modelinizi ve konunuzu ışığa göre konumlandırarak vermek istediğiniz mesajı en etkili şekilde fotoğraflarınıza aktarabileceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Portre Fotografciligi Dersi 1
Portre Fotografciligi

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 3.Bölüm

Portre fotoğrafçılığında kompozisyon olmazsa olmaz! Hüznü, mutluluğu, endişeyi ve heyecanı kadrajımıza sığdırmak için kompozisyon tekniklerini öğreniyoruz!

Portre Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasının son bölümünde; Portre çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik ve sinematografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Portre çekimlerde hikaye nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Portre çekimlerinde açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Hangi ekipmanlar ve malzemeler kullanılır? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? gibi konuları işleyerek hatasız bir çekim için son hazırlıklarımızı yapıyoruz!

Portre fotoğrafçılığı eğitimi 1.haftanın sonunda portre çekimlerinin tüm teorik ve teknik bilgilerini edinmiş, makine ve ekipman ayarlarını öğrenmiş, etkili kompozisyonlar ve çekim açıları hakkında deneyim kazanmış olacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Portre Fotografciligi Kursu Fiyatlari

Portre Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Portre Fotograf Cekimi Kursu

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

En özel yüzü aramaya gidiyoruz! Etkileyici portreler oluşturmak için bol bol fotoğraf çekiyor, eğitmenlerimizle değerlendiriyoruz.

Portre fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Stüdyo ve sokak fotoğrafçılığı için portre çekim ekipmanları neler? Stüdyoda portre çekerken etkili arka fonlar ve ışıklar ne kadar gerekli? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Işık düzeneği kamera-model eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? İnsanlarla iletişim kurarken nelere dikkat edilir? Jest ve mimikleri nasıl anlarız? Doğru anı nasıl hissederiz? Portre fotoğrafçılığında etiğin önemi nedir? Var olan hikâyeyi daha iyi nasıl anlatırız? Gözlerin portre fotoğrafındaki değeri nedir? Gözlerle nasıl anlatırız? Duyguları fotoğraflamanın yolları nelerdir? Tanımadığımız insanları nasıl fotoğraflarız? sorularınızı eğitmenlerimiz yanıtladıktan sonra objektifimizi en güzel yüzlere, gözlere yaşanmışlıklara çeviriyoruz…

Portre fotoğrafçılığı kursumuzun 2.haftasıyla birlikte iletişim gücü kuvvetli, doğru anı hissedebilen, makinesine ve kadrajına hakim bir fotoğrafçı olacaksınız.

Öğrenme Garantisi

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Sokakta, stüdyoda, evde, okulda, her yerde portre çekmek mümkün! Portre çekim uygulamamızla portre fotoğraflarında anı yakalamayı ve duyguları aktarmayı öğreniyoruz.

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölümünde; Model çekime nasıl hazırlanır? Makyaj ve saç neden kompozisyona uygun hazırlanmalıdır? Stüdyoda model nasıl konumlandırılır? Modelin beden dilini, jest ve mimiklerini portre için nasıl yönlendireceksiniz? Model aydınlatma teknikleri nelerdir? Arka plan ve çekim açıları nasıl olmalı? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? Katalog ve reklamlar için portre nasıl fotoğraflanır? Koyu gölgeler ve parlamalar nasıl engellenir? Perspektif nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Çekim ne kadar sürmelidir? konularını uygulamalı olarak işleyerek portre fotoğrafları çekmeye başlıyor, modelimizle doğru iletişim kurmanın yollarını öğreniyoruz. Çekim öncesi hazırlık aşamalarını, çekim planı ve ekip iletişimini canlı bir şekilde deneyimliyor, stüdyoda ve sokakta portre fotoğraf çekme deneyimi kazanıyoruz.

2.haftanın sonunda portre fotoğrafçılığında makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış, modelle doğru iletişim kurabilen ve yaratıcı bir portre fotoğrafçısı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

Makine ve Ekipman Danışmanlığı
Portre Cekim Egitimi 1
Portre Fotograf Cekimi

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta

Çektiğiniz portre fotoğraflarını daha anlamlı kılacak bir atölye sizi bekliyor: Photoshop! İster siyah beyaz, ister renkli, duyguları en güzel şekilde anlatmayı öğreneceksiniz.

3. hafta portre fotoğrafçılığı kursu programı; Adobe Photoshop nasıl bir programdır? Portre fotoğrafçısı için Photoshop’un önemi nedir? Photoshop klavye kısayolları neler? Photoshop programının renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Döndürme/kesme nasıl yapılır? Crop tool nasıl kullanılır? Portre fotoğraflarını nasıl boyutlandırmalıyız? Pen tool nasıl kullanılır? Arka fon nasıl düzenlenir? Aydınlık ayarının yapılması için Adjustments nasıl kullanılır? Ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Levels, Curves, Brightness nasıl kullanılır? Fotoğrafın renkleriyle nasıl oynanır? Etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter komutları nasıl uygulanır? Neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işliyoruz.

3.hafta portre fotoğrafçılığı eğitimi sonunda fotoğraflarınızı istediğiniz gibi boyutlandırmayı ve tonlamayı öğreneceksiniz. Portre fotoğraflarda kullanılan retouch tekniklerine yavaş yavaş hakim olmaya başlayacaksınız.

Photoshop Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Portre fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Portre Cekimi

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Portre Fotografciligi Nasil Yapilir 1

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta

Baktıkça bakılacak portre fotoğrafları için ufak ama etkili dokunuşlar yapmayı öğreneceğiz! 4.hafta eğitimimizde net ve keskin karelerin sırlarını paylaşıyoruz…

Portre Fotoğrafçılığı Kursu 4.haftasında; Beyaz ayarını en kolay nasıl yaparız? Levels ile otomatik beyaz ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Spotlar nasıl temizlenir? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Burn Tool ve Dodge Tool ile istenen bölümler nasıl boyanır? Arka plan nasıl temizlenir? Yaratıcı arka planlar nasıl olur? Yeşil perde kullanarak modeli istediğimiz kompozisyona nasıl ekleriz? Unsharp Mesk komutu ile keskinleştirme nasıl yapılır? Layer kullanarak nasıl yaratıcı olunur? Hatasız fotoğraflar için maskeleme nasıl kullanılır? Seçili bölgelerin renkleriyle nasıl oynarız? Maskeleme ile alan derinliği nasıl yaratılır? Action nedir, nereden bulunur, nasıl yüklenir? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? Panorama nasıl yapılır? konularını işleyerek Photoshop bilgi ve becerilerimizi geliştiriyoruz.

4.hafta portre fotoğrafçılığı kursu sonunda fotoğraflarınızdaki kusurları yok edecek püf noktaları öğrenecek, portre çekimlere özel görsel düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Lighroom Kursu

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta

Retouch dersimizde portre çekimlerinizi düzenleyerek bilgilerinizin teorikte kalmasını önlüyor, başarılı bir fotoğraf sanatçısı olmanız için sizlere farklı bakış açıları kazandırıyoruz!

5. hafta portre fotoğrafçılığı kursu programında; teorik olarak öğrendiğiniz Photoshop tekniklerini uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Portre fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Sivilce nasıl alınır? Göz altı torbalarını ve morlukları yok etmek için neyi bilmelisiniz? Gözleri nasıl renklendiririz, nasıl aydınlatırız ve parlatırız? Göz renklendirme, kirpik ve göz farı ekleme, allık ekleme, dudak renklendirme ve dolgunlaştırma, liquify ve kullanımı (burun estetiği), yüz pürüzsüzleştirme, diş beyazlatma nasıl yapılır? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz portre fotoğraflarını kusursuz hale getireceksiniz.

5.hafta portre fotoğrafçılığı eğitimi sonunda Photoshop kullanarak portre fotoğraflarınızı düzenlemek için gerekli olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edinmiş olacak, kendi tarzınızı yaratacaksınız.

Workshoplar
Portre Fotografi

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Portre fotoğrafçılığı eğitimi alarak tekniğini ve bakış açısını değiştiren öğrencilerimizin fotoğraflarına bir bakın, tutkunuzu hayata geçirmek için aradığınız motivasyonu bulacaksınız! Kendime özgü bir tarz yaratmalıyım, portre fotoğrafçılığının en ince detaylarını bilmek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

)) Portre Fotograf 2 Portre Fotograf 3
Portre Fotograflar 2 Portre Fotograflar 3
Portre Cekimi 2 Portre Cekimi 3
Portre Fotografi Cekmek

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Çektiğiniz fotoğrafları binlerce kişiye ulaştıracak sosyal medya stratejileri veriyoruz! 6.haftamızda portre fotoğrafçılığında nasıl adınızı duyuracağınızı öğreneceksiniz.

Portre fotoğrafçılığı kursunun 6.haftasında; Portre fotoğrafçılığı nasıl bir meslek? Portre fotoğrafçılığından para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Portre fotoğrafçısı olarak sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

Ünlü bir portre fotoğrafçısı olmak için sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmiş olacak, en iyi fotoğraflarınızı dikkat çeken içeriklerle paylaşarak potansiyel kitlenize ulaşacaksınız.

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Portre Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Sosyal medyanın gücünü kullanarak kazanç sağlamayı, takipçilerinize doğru içeriklerle ulaşarak dikkatleri üzerinize çekmeyi öğreneceğiniz bir atölye sizi bekliyor!

Portre fotoğrafçılığı 6.hafta son bölümünde; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Portre fotoğrafçısı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi portre fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Etkileyici sunumların püf noktaları neler? sorularımızla başarılı bir portre fotoğrafçısı olmayı öğreniyoruz.

6.hafta portre fotoğrafçılığı kursu sonunda kişisel serginizi açabilecek bilgi ve deneyime ulaşmış olurken çektiğiniz fotoğraflarla binlerce fotoğraf severe ulaşabileceksiniz. Fotoğrafçılığın engin denizinde siz de yerinizi alacaksınız!

Kişisel Gelişim Eğitimleri
En Iyi Meslek Kurslari 11

Portre Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Portre fotoğrafçılığı eğitimini tamamlayan, sanatını ve tekniğini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Stüdyo Fotoğrafçılığı, Moda Fotoğrafçılığı, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Mesleki Egitim 3

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Portre fotoğrafçılığı eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı portre fotoğrafçılığı kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir portre fotoğrafçısı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Portre fotoğrafçılığı eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-portre fotoğrafçılığı eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Mesleki Fotografcilik Kurslari 4
Egitim Sonrasi Destek 6

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Portre fotoğrafçılığı kursu mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Portre Fotoğrafçılığı Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Portre Fotoğrafçılığı Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl portre fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Portre fotoğrafçılığı kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler portre fotoğrafçılığı eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Portre Fotoğrafçılığı kursumuza katılarak portre fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini, jest ve mimikleri ölümsüzleştirmeyi, insan yüzlerini fotoğraflamayı, modelle iletişim kurmanın yollarını öğrenebilir, portre fotoğrafı çekiminde deneyim kazanarak stüdyoda ve sokakta rahatlıkla çekim yapabilecek bilgi ve beceriye ulaşırsınız. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir portre fotoğrafçısı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Portre Fotoğrafçılığı Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Portre Fotoğrafçılığı Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Portre fotoğrafçılığı eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Portre fotoğrafçılığı kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere portre çekiminde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel portre fotoğrafçılığı mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Portre Fotoğrafçılığı Kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi olarak kurumumuzdan eğitim alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilir ve portre fotoğrafçılığı yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 116
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30