Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop

Ağız Sulandıran Fotoğrafların Sırrı Still Life!

Tanıtım ve reklamların yeni gözdesi still life tekniğini öğrenmek ister misiniz? İştah kabartan yemek fotoğrafları için stüdyomuzu hazırlamayı öğreniyoruz…

Still Life Yemek Fotoğrafçılığına dair çekim tekniklerini uygulamalı olarak öğrenmek, restoranlar ve kafeler için yemek fotoğrafçılığı yapmak, keyifli bir deneyim yaşamak isteyen, porföyünü zenginleştirme amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Still Life Yemek Fotoğrafçılığı için gerekli olan makine ayarlarından ışık kullanımına, dekor unsurlarından kompozisyon yaratmaya, renk kullanımından yaratıcı yöntemlere kadar still life çekimlerinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Profesyonel anlamda tekniğinizi geliştirmek, müşterilerinize daha iyi hizmet vermek ya da sadece hobi amaçlı still life fotoğrafları çekmek istiyorsanız Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Atölyemizi kaçırmayın!

Still Life Yemek Fotografciligi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

İştah Kabartan Fotoğrafların Sırrı Bu Atölyede!

Still Life Yemek Fotografciligi Kursu

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 1.Bölüm

Tadı fotoğraflardan taşan yemek fotoğrafları çekebilmek için gerekli makine ve ekipman bilgisi ediniyor, still life yemek fotoğrafçılığına özgü teknikleri öğreniyoruz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop ilk bölümünde; Still Life fotoğrafçılık nedir? Yemek fotoğrafçılığında Still Life tekniğinin önemi nedir? Yemek fotoğrafçılığını en önemli kuralları nelerdir? Yemek fotoğrafçılığının yanıltıcıları nelerdir? Yemek fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Yemek fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Yemek çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir? konularını işleyerek yemek fotoğrafçılığı için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı eğitimimizde başarılı kompozisyonlarla nasıl yemek fotoğrafı çekeceğinizi öğrenecek, teknik ve pratik bilginizi arttıracaksınız. Hedefimiz, dünyanın en lezzetli karelerini çekmek…

Uygulamalı Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 2.Bölüm

Işığı ve kompozisyonu doğru kullanmayı öğrenerek lezzeti fotoğrafından anlaşılacak yemekleri kadrajımıza sığdırıyoruz! Still life unsurları başarıyla kullanıyoruz…

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 2.bölümünde; Still life yemek fotoğrafları çekerken hangi ışık kaynakları kullanılır? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yiyecek aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Gün ışığında yemek fotoğrafı çekimi nasıl yapılır? Kontrast nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Stüdyo ışık tipleri nelerdir? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır? Yemek çekime nasıl hazırlanır? Yemeklerin tazeliğini korumak için çekim hızınızı arttıracak öneriler neler? Yemek çekimlerinde styling ve kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için styling nasıl kullanılır? Still life aksesuarlar ve dekoratif eşyalar neler? Hangi aksesuar birbiriyle kullanılır, tezat nasıl yaratılır? Fon ve renkler nasıl kullanılır? İştahı tetikleyen renkler nelerdir ve kompozisyona nasıl yerleştirilir? Arka plana ihtiyaç var mıdır? Tepeden çekim nasıl yapılır, etkisi nedir?

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi ile yiyeceklerinizi çekime hazırlamayı, ışık kaynaklarınızı doğru kullanmayı öğrenecek ve çekim açılarınızı belirleyerek uygulamayla öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Still Life Yemek Fotografciligi
Still Life Yemek Fotografciligi Egitimi

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 3.Bölüm

Stüdyoya giriyoruz! Taptaze görünen, dumanı üzerinde yemekler için styling yapıyor, kameramızı hangi açıyla ve nereye yönelteceğimizi öğreniyoruz…

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Eğitiminin son bölümünde; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Yiyecekler Softbox içerisine nasıl konumlandırılır? Karışık tabaklar ve büyük ebatlı sunumlar nasıl konumlandırılır? Styling aksesuarlarıyla kompozisyon nasıl oluşturulur? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? konularını işlerken birbirinden farklı aksesuar ve dekorları bir araya getirerek styling çalışmamızı yapıyor, doğru ışığın yönünü bularak yemeğimizi en taze gösterecek şekilde fotoğraflar çekiyoruz. Restoranda, cafede, otelde ve açık alanlarda yaratıcı yemek fotoğraflarına imza atıyor, ışığa göre ISO, diyafram ve enstantane ayarı yapmayı öğreniyoruz. Still Life Yemek Fotoğrafçılığı hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı atölyemizin bitiminde ister hobi ister mesleki amaçlı olsun profesyonel düzeyde yemek çekimi yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız. Still life tekniğini kullanarak lezzetli ve yaratıcı fotoğraflar çekebileceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Still Life Yemek Fotografciligi Dersi

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 68

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici still life yemek fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Stüdyoda, restoranda, kafede lezzetli yemek fotoğrafları çekmeyi öğreneceğiniz, kompozisyon unsurlarına ve renklere hakim olacağınız Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Stüdyonuzu çekime hazırlama, dekor kullanma ve doğal ışıktan maksimum yarar sağlamaya dair bilgi vereceğimiz atölyede tekniğinizi geliştirmenize destek oluyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 69
Fotografcilik Kursu Workshop 50

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Still Life Yemek Fotoğrafçılığı atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini sanatsal bakış açısıyla buluşturarak kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Still Life Yemek Fotografciligi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Still Life Yemek Fotografciligi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 49

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 121

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 64
Fotogaf Gezileri 31

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Yemek Fotoğrafçılığı, Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Mobil Fotoğrafçılık, Albüm Tasarımı gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30