Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Strobist Çekim Teknikleri Workshop

Fotoğrafçılıkta Işık Kavramını Tamamen Değiştiriyoruz!

Tepe flaşlar kullanılarak yapılan çekim tekniği olan Strobist nedir, nasıl uygulanır ve fotoğraflara nasıl etki eder, öğrenmek ister misiniz?

Yapay ışık kaynakları ile doğal ışığı bir araya getiren Strobist tekniğini öğrenmek, portre ve düğün çekimlerinde yaratıcı fotoğraflar elde etmek, tekniğini ve fotoğrafa bakış açısını geliştirmek, özgün fotoğraf dilini oluşturmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Strobist Çekim Teknikleri Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Strobist çekim tekniklerinden kullanılacak ışık kaynaklarına, makine ayarlarından kompozisyon oluşturmaya, dış mekan çekimlerinden portre uygulamalarına kadar Strobist tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Tepe flaşlarla yaratıcı fotoğraflar çekmek, dış mekanda yapay ışıkları kullanmayı öğrenmek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Strobist Cekim Teknikleri Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Sokakta Stüdyo Fotoğrafçılığı Yapıyoruz!

Strobist Workshop

Strobist Çekim Teknikleri Workshop 1.Bölüm

Strobist çekim tekniğini başarıyla uygulamak için en önemli ekipmanımız olan ışık kaynaklarımızı yakından tanıyor, nelere ihtiyacımız olduğunu öğreniyoruz!

Strobist Çekim Teknikleri Workshop ilk bölümünde; Strobist çekim tekniği nedir? Kamera flaşı kullanmadan fotoğraf çekmek ne demek? Strobist tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Düğün fotoğrafçıları, dış mekan portre ve özel gün fotoğrafçıları için bu tekniğin önemi ne? Strobist çekimler için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Strobist tekniğinde ışık kaynakları nelerdir? Tepe flaşı (harici flaş) alırken nelere dikkat etmelisiniz? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Işık nasıl ölçülür? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler Strobist çekim tekniğinde nasıl kullanılır? Işık ayakları, şemsiye tutucular, gobo ve örtücüler nasıl kullanılır? Işığın yönü ne olmalıdır? Ortam ışığı, ana ışık, dolgu ışığı, kenar ışığı nedir? MANUEL, TTL, MULTI/REPEAT modları nasıl kullanılır? HSS ve diğer tepeflaş özellikleri nasıl kullanılır? Karanlık ortamda tepeflaşı kullanımı nasıl olur? Birden fazla tepeflaşı ile stüdyo ışıkları gibi kurgu nasıl yapılır? Tetikleyici nasıl kullanılır? Hangi modda kullanılır? Flaş senkronu nasıl ayarlanır? Tripod, monopod nasıl kullanılır? konularını işleyerek Strobist çekim uygulamamız öncesi ışıklarımızı hazırlıyoruz.

Strobist Çekim Teknikleri Workshop ile portrelerinizin gücünü arttıracak, fotoğraf sanatına bambaşka bir açıdan bakacak, portföyünüz ya da serginiz için ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulamalı Strobist Çekim Teknikleri Workshop

Strobist Çekim Teknikleri Workshop 2.Bölüm

Strobist çekimler yapmak için makinemizi nasıl ayarlayacağımızı, başarılı kompozisyonlar için nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğreniyoruz…

Strobist Çekim Teknikleri Workshop 2.bölümünde; Strobist çekimler için makine ayarları nasıl olmalıdır? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Zoom ayarı nasıl yapılır? Poz kilitleme nasıl yapılır? Gölge nasıl kullanılır? Koyu kontrastlar nasıl oluşturulur? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, muhteşem fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Strobist Çekim Teknikleri eğitimimizde daha önce hiç denemediğiniz yöntemlerle fotoğraf çekmeyi öğrenecek, yeteneklerinizi ve tekniğinizi geliştireceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Strobist Cekim Kursu
Strobist Cekim Egitimi

Strobist Çekim Teknikleri Workshop 3.Bölüm

Düğün, nişan, özel gün fotoğrafçılığı ile portre çekimlerinde vazgeçemeyeceğiniz bir tekniği öğreneceksiniz! Bol uygulamayla teorik bilgilerinizi pratiğe aktarıyoruz…

Strobist Çekim Teknikleri Workshop son bölümünde; Strobist çekim nasıl yapılır? Strobist çekim tekniği ile fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili Strobist fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Işık nasıl konumlandırılır? Tepeflaşı yansıtarak yumuşatma nasıl yapılır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Model çekime nasıl hazırlanır? Model ışığa göre nasıl konumlandırılır? Model tepe flaş ile nasıl aydınlatılır? Tepe flaş ile dış mekanda doğal görünümlü portre fotoğrafları nasıl çekilir? Portre çekim açıları nelerdir? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Tepe flaş ile düğün çekimleri nasıl yapılır? Etkinlik çekimlerinde tepe flaşı nasıl kullanılır? sorularını yanıtladıktan sonra modelimizi ışık ekipmanlarımıza göre konumlandırıyor ve farklı açılardan fotoğraflarını çekiyoruz. İstediğimiz aydınlık ve karanlık dengesine göre makine ayarlarımızı yapıyor, gölgeleri ve ışığı doğru kullanmayı öğreniyoruz. Strobist çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Strobist Çekim Teknikleri Workshop sonunda fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirirken portföyünüz ya da sergileriniz için mükemmel fotoğraflar çekmiş olacaksınız! Konunuzu daha fazla ön plana çıkaracak ve dikkat çekici kareler elde edeceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Strobist Cekim Dersi

Strobist Çekim Teknikleri Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 28

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber Strobist tekniğini kullanarak çekimler yapacak, muhteşem kareler elde edeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Farklı bir teknikle çekim yapacağınız, ışığı ve konunuzu daha önce hiç kullanmadığınız şekilde kullanacağınız Strobist Çekim Tekniği Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Tepe flaşların gücünü fark edeceğiniz ve özgün yöntemler deneyerek fotoğrafçılığa olan bakış açınızı değiştireceğiniz bir eğitim olacak. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 29
Fotografcilik Kursu Workshop 22

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Strobist Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini ışığın gücüyle birlikte kullanarak özgün bir çekim dili oluşturacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Strobist Cekim Teknikleri Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Strobist Cekim Teknikleri Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Strobist Çekim Teknikleri Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 21

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 94

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 37
Fotogaf Gezileri 14

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Strobist Çekim Teknikleri Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Strobist Çekim Teknikleri Eğitimini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Low Key ve High Key Çekim Tekniği, Portre ve Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30