Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

High Key Çekim Tekniği Atölyesi

Etkili Işık Atölyesiyle Fotoğraflarınızı Parlatın!

Fotoğraflarınıza yoğun bir aydınlık katmak, pozitif duygular ve mesajlar vermek, gölgesiz fotoğraflar elde etmek ister misiniz? Sizlere bu atölyede High Key tekniğinden bahsedeceğiz!

Farklı çekim tekniklerini öğrenmek ve klasik fotoğraflardan daha iyi sonuçlar elde etmek, çekimlerine neşe ve hareket katmak, sergi açmak ya da mesleğine katkıda bulunmak, özgün fotoğraf dilini oluşturmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız High Key Çekim Tekniği Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Highkey çekim tekniklerinden stüdyo hazırlıklarına, ışığı ve modeli doğru konumlandırmaktan çekim açılarına, makine ayarlarından kompozisyon yaratmaya kadar bu eşsiz çekim deneyiminin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Işığın gücünü etkili bir şekilde kullanmak, yaratıcı fotoğraflarla adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

High Key Cekim Teknigi Atolyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Dikkat Çekici Portrelere İmza Atmak İster Misiniz?

High Key Cekim Atolyesi

High Key Çekim Tekniği Atölyesi 1.Bölüm

Konuyu yoğun bir ışıkla aydınlatan Highkey çekim tekniğini başarıyla uygulamak için fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, yaratıcı fotoğraflar çekiyoruz!

High Key Çekim Tekniği Atölyesi ilk bölümünde; Highkey Çekim Tekniği nedir? High-key tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Bebek, çocuk, portre ve stüdyoda gelin-damat çekimlerinde neden highkey kullanılır? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler, hangilerini kullanmalısınız? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, AF ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Pozlama müdahalesi ve bracketing nedir? Histogram nasıl okunur? Netlik ayarı nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? HDR (Yüksek Dinamik Aralığı) nasıl kullanılır? konularını işleyerek High Key çekim uygulamamız öncesi makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

High Key Çekim Tekniği Atölyesi ile bebek, çocuk, nişan ve düğün fotoğrafı çekimlerinde kullanacağınız yeni bir teknik öğreneceksiniz! Müşterilerinize daha iyi hizmet vermek istemez misiniz?

Uygulamalı High Key Çekim Tekniği Atölyesi

High Key Çekim Tekniği Atölyesi 2.Bölüm

Highkey tekniğinde en önemli ekipmanımız ışık! Hangi ışık kaynaklarına ihtiyacımız olduğunu öğreniyoruz…

High Key Çekim Tekniği Atölyesi 2.bölümünde; Highkey tekniğinde ışık kaynakları nelerdir? Reflektör, tepe flaşı, stüdyo flaşı, paraflaş ve softbox nasıl kullanılır? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Pozometre-ışıkölçerler nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Kontrast nasıl oluşturulur? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Beyaz ayarı nasıl yapılır? Işık nasıl konumlandırılır? Modelin yüzü ve bedeni nasıl aydınlatılır? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, difüzörler highkey çekim tekniğinde nasıl kullanılır? Flaş senkronu nasıl ayarlanır? Beyaz fon neden önemlidir, nasıl kullanılır? Işıkla biçim, doku, detay ve hacim nasıl ortaya çıkarılır? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, muhteşem kareler için makinemizin arkasına geçiyoruz.

High Key Çekim Tekniği Atölyesi’nde bambaşka bir çekim tekniğini öğrenecek, fotoğrafta yüksek ışığı hataya değil sanata çevireceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
High Key Cekim Kursu 1
High Key Cekim Egitimi 1

High Key Çekim Tekniği Atölyesi 3.Bölüm

Mükemmel portreler ve yaratıcı fotoğraflar için ışığın gücünü kullanıyoruz! Fotoğraflarınıza ritim ve canlılık katacak, eğlenceli ve bol uygulamalı bir atölye sizi bekliyor!

High Key Çekim Tekniği Atölyesi son bölümünde; Highkey ışıkta çekim nasıl yapılır? Portreler nasıl çekilir? Portre çekim açıları nelerdir? Highkey fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili Highkey fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Model çekime nasıl hazırlanır? Model ışığa göre nasıl konumlandırılır? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Işık hangi açıdan gelmelidir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra modelimizi ışığa göre konumlandırıyor ve farklı açılardan fotoğraflarını çekiyoruz. İstediğimiz aydınlık şiddetine göre makine ayarlarımızı yapıyor ve ışığı doğru kullanmayı öğreniyoruz. Highkey çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz.

High Key Çekim Tekniği Atölyesi sonunda tekniğinizi geliştirirken portföyünüzü zenginleştirecek, müşterilerinize daha yaratıcı hizmetler sunacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
High Key Cekim Dersi

High Key Çekim Tekniği Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 10

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber highkey çekimler yaparak etkileyici karelere imza atacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Farklı bir teknikle çekim yapacağınız, ışığı ve kompozisyonu daha önce hiç kullanmadığınız şekilde kullanacağınız High Key Çekim Tekniği Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Işığı bambaşka bir şekilde kullanarak ve özgün yöntemler deneyerek fotoğrafçılığa olan bakış açınızı değiştiriyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 8
Fotografcilik Kursu Workshop 10

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! High Key Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

High Key Cekim Teknigi Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
High Key Cekim Teknigi Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

High Key Çekim Tekniği Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

ÜcretsizTelafi »
Workshop 10

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 82

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 25
Fotogaf Gezileri 6

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

High Key Çekim Tekniği Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

High Key Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, tarzını oluşturmak ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Uzun Pozlama, Portre ve Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30