Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop

Tek Karede Onlarca Hikaye!

Fotoğraf içinde fotoğraf tekniği olan üst üste çekimler yapmayı öğreniyoruz! Modelimize onlarca poz verdiriyor ve tek fotoğrafta farklı hikayeler anlatıyoruz!

Fotoğrafçılığa dair ilginç çekim tekniklerini denemek, kendini geliştirmek ve yaratıcılığını arttırmak isteyen, etkileyici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Üst Üste Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Üst üste fotoğraf çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, art arda fotoğraf çekme yöntemlerinden fotoğrafları nasıl birleştireceğinize kadar bu çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Canlı cansız her şeye kadrajımızı çevireceğimiz, modele poz verdirmeyi ve tek bir fotoğrafta farklı konuları birleştirmeyi öğreneceğimiz bu eğitimi kaçırmayın!

Ust Uste Cekim Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Bakış Açınızı Değiştirmek İster Misiniz?

Ust Uste Cekim Kursu

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Üst üste fotoğraf çekmek için makinemizi ayarlıyor, ekipmanlarımızı topluyoruz! Aynı anda farklı temaları nasıl fotoğrafta birleştireceğimizi öğreniyoruz…

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Üst üste çekim tekniği nedir? 3, 4, 5 ya da daha fazla poz üst üste nasıl çekilir? Üst üste çekim yapmak fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesi kullanmalısınız? Objektif çeşitleri neler? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Hangi noktalar net olmalıdır? Arka plan nasıl flu yapılır? Doğru pozlama nedir? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop programımızla hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, bakış açınızı genişleterek daha iyi fotoğraf çekmenin sanatınıza katkısını gözlemleyeceksiniz.

Uygulamalı Üst Üste Çekim Tekniği Workshop

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Net ve keskin fotoğraflar için ışığı kullanmayı öğrenmeniz gerek! Stüdyo ve dış mekanda çekim yapmayı ve kompozisyon unsurlarını fotoğrafa aktarmayı öğreniyoruz…

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Üst üste çekim yaparken kullanılacak ışıklar neler? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Kadrajlama nasıl olmalıdır? Üst üste çekimler hangi alanlarda kullanılır? Tanıtım ve reklam çekimlerinde, katalog ve dergilerde neden üst üste çekimler yer alır? Üst üste doğal kareler nasıl yakalanır? Model nasıl yönlendirilir? Nerede durmalıdır? sorularına yanıt veriyor, etkili üst Üste çekimler için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop eğitimiyle çekim yaparken gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmayı öğrenecek, doğal ve yaratıcı bir tekniği deneyimlemiş olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Ust Uste Cekim Egitimi
Ust Uste Cekim Teknigi

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Bol bol pratik yapma zamanı! Üst üste fotoğraflar çekiyor, bu fotoğrafları nasıl birleştireceğimizi öğreniyoruz. Sadece çekmek değil, anlatmak da önemli!

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; Üst üste çekim nasıl yapılır? Üst üste çekim açıları nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Kamera sarsılmadan nasıl seri çekim yapılır? Üst üste fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Işık hangi açıdan gelmelidir? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra üst üste fotoğraflar çekerek tek karede 2’den fazla konuyu nasıl anlatacağımızı öğreniyor, bilgilerimizi pratiğe aktarıyoruz. 3, 4, 5 ya da daha fazla poz aynı karede nasıl gösterilir? Üst üste çektiğim fotoğrafları Photoshop’ta nasıl birleştireceğim? Hepsi nasıl seçilir, kopyalanır ve yapıştırılır? History brush tool nasıl kullanılır? Layerler arası geçiş nasıl yapılır? 2 ya da 3 ve daha fazla fotoğraf nasıl birleştirilir? Fotoğraf nasıl kaydedilir? sorularınıza da uygulamalı yanıt vererek çektiğiniz fotoğrafları nasıl bir araya getireceğinizi öğretiyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Üst Üste Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda yeni bir çekim tekniğini öğrenerek kendinize ve sanatınıza değer katmış, yaratıcılığınızı geliştirmiş olacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Double Exposure Workshop

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 38

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak üst üste fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Üst üste çekim tekniklerinden yararlanarak insanları, doğayı ve şehri fotoğraflarla anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Üst Üste Çekim eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 22
Fotografcilik Kursu Workshop 30

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Üst Üste Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Üst üste çekim tekniğini kullanarak onlarca hikayeyi tek bir karede anlatacaksınız!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Ust Uste Cekim Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Ust Uste Cekim Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Üst Üste Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 29

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 101

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 44
Fotogaf Gezileri 19

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Üst Üste Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Üst Üste Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Panoramik, Mavi Saatler Çekimi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30