Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Pan Çekim Tekniği Workshop

Fotoğraflarımıza Hız ve Hareket Katıyoruz!

Hareket halindeki arabaların, trenlerin, insanların ve canlıların fotoğraflarını çekmemizi sağlayan Pan Tekniğiyle hem keyifli hem de hızlı mı hızlı bir atölye bizi bekliyor!

Fotoğrafçılığın farklı tekniklerinden biri olan pan tekniğini öğrenerek sıradan fotoğraf kalıplarının dışına çıkmak, fotoğrafçılıkta deneyim kazanmak ve sınırlarını zorlamak isteyen, kendine özgü bir fotoğraf dili yaratma amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Pan Çekim Tekniği Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Pan çekim hazırlıklarından makine ayarlarına, enstantane ve çekim hızının öneminden doğru açıyı bulmaya, kompozisyon yaratmaktan hız kazanmaya kadar pan tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Hareketin gücünü ve hayatın dinamizmini fotoğraflarınızla sergilemek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın! Ritmik ve eğlenceli fotoğraflar çekeceğiz…

Pan Cekim Teknigi Workshop 2

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hızlı ve Dinamik Fotoğraflar Çekeceğiz!

Pan Cekim Teknigi Egitimi

Pan Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Pan çekim tekniğini başarıyla uygulamak için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve enstantane ayarlarını öğreniyor, hareket algısı oluşturan fotoğraflar çekiyoruz!

Pan Çekim Tekniği Workshop ilk bölümünde; Pan çekim tekniği nedir? Hareket eden objelerin ve konunun fotoğrafı nasıl çekilir? Pan tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Perde hızı nasıl ayarlanır? Pan tekniğinde enstantanenin önemi nedir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Hangi noktalar net olmalıdır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? Vizörden hareketli nesne nasıl takip edilir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Pan Çekim Tekniği eğitimimizde hareket halindeki nesneleri yakalayarak net ve keskin fotoğraflar çekecek, kusursuz kareler oluşturmanın sırlarını öğrenerek sanatınızın uzmanı bir fotoğrafçı haline geleceksiniz…

Uygulamalı Pan Çekim Tekniği Workshop

Pan Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Yaşamın koşturmacasının, ritminin ve keyifli anlarının en iyi anlatıcısı Pan Tekniğini kullanarak yaratıcı kompozisyonlar hazırlıyoruz…

Pan Çekim Tekniği Workshop 2.bölümünde; Pan tekniğinde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler Pan çekim tekniğinde nasıl kullanılır? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Obje ve konu nasıl takip edilir? Hareket/hız nasıl vurgulanır? Hareket eden nesneyle aynı hız ve koordinasyon nasıl yakalanır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, muhteşem kareler için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Pan Çekim Tekniği Atölyesi ile daha önce hiç denemediğiniz bir fotoğrafçılık tekniğini uygulama fırsatı bulacak, sıradan fotoğrafların dışına çıkarak etkileyici hikayeler yakalayacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Pan Cekim Teknigi Kursu
Pan Cekim Egitimi

Pan Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Spor fotoğrafçılarının vazgeçilmezi pan tekniğiyle hızlanıyor, fotoğrafçılık becerilerimizi geliştiriyor, bol uygulama ile öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz…

Pan Çekim Tekniği Eğitiminin son bölümünde; Pan tekniğiyle çekim nasıl yapılır? Pan çekim açıları nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripodla sabitleştirmek gerekir mi? Hareket eden nesne film düzleminde kaç derece açıyla kesilir? Kamera sarsılmadan nasıl seri çekim yapılır? Pan fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili Pan fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Işık hangi açıdan gelmelidir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra hareketli nesnelere ve kişilere kameramızı doğrultarak art arda çekimler yapıyor, fotoğrafta hızın yarattığı etkiyi gözlemliyoruz. Takip becerimizi geliştirirken seri çekimlerde kameramızı nasıl kontrol edeceğimizi, noise oluşturmadan başarılı çekimler yapmayı öğreniyoruz. Pan çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Pan Çekim Tekniği Workshop bitiminde anı yakalamada ustalaşacak, hareketli nesne takip etmeyi öğrenirken fotoğraflarınızın gücünü arttıracaksınız! Pan tekniğiyle akıp gitmekte olan zamanı durdurabileceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Pan Cekim Dersi

Pan Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 33

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber pan tekniğini kullanarak etkileyici karelere imza atacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğraflarınıza hız ve hareket katacağınız, anı yakalamayı ve zamanı durdurmayı öğreneceğiniz Pan Tekniği Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Seri çekimler yapmayı ve nesne takip etmeyi denemenizi sağlayarak tekniğinizi geliştirmenize destek oluyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 34
Fotografcilik Kursu Workshop 25

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Pan tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini hız ve hareketle buluşturarak kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Pan Cekim Teknigi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Pan Cekim Teknigi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Pan Çekim Tekniği Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 25

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 97

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 40
Fotograf Gezileri 77

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Pan Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Pan Çekim Tekniği Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Kuş Fotoğrafı Çekimi, Spor Fotoğrafı Çekimi, Konser Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Işıkla Boyama Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30