Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop

Fotoğrafta Hareketi Dondurmayı Öğreniyoruz!

Anı yakalamanın en etkili yöntemi yüksek enstantaneyi nasıl kullanacağımızı öğreniyor, hareketleri, kahkahaları, mutlulukları ve hüznü kadrajımıza hapsediyoruz!

Fotoğraf sanatının farklı alanlarında kendini geliştirmek, yaratıcı çekim tekniklerini öğrenmek, hayatı yakalamak ve dondurmak isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Yüksek enstantane Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Yüksek enstantane kullanarak fotoğraf çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, konu seçiminden fotoğrafta hareketi nasıl donduracağınıza kadar yüksek enstantane çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Stüdyomuzu hazırlıyor, sensöre ne kadar ışık düşeceğini belirliyor ve hareketli konuları “O An”da bırakmayı öğreniyoruz! Fotoğraf sanatının inceliklerine odaklanıyoruz…

Yuksek Enstantane Cekim Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hayatı Dondurmak İstemez Misiniz?

Yuksek Enstantane Fotografcilik Kursu

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Etkileyici fotoğraf kareleri için ihtiyacımız olan enstantane bilgisini ediniyor, enstantaneye göre makine ayarlarımızı yaparak stüdyoda çekime başlıyoruz!

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Enstantane nedir? Makinede enstantane nerededir? Enstantane (S Modu) ayarı nasıl yapılır? 30 sn ile 1/8000 enstantane değerleri ne ifade eder? 1 saniyenin altındaki değerler 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/8000 ve 1 saniye üzerindekiler 2, 4, 8, 15, 30 nasıl kullanılır? Enstantanenin fotoğrafa etkisi nasıldır? Yüksek enstantane nedir? Kısa pozlama nedir? Yüksek enstantane nedir? Bulb modu nedir ve ne işe yarar? Poz kaybı nasıl önlenir? Pozlama süresinin artması ve azalması durumunda enstantane nasıl ayarlanır? Hareket dondurmak için enstantane değeri kaç olmalı? Hareketi fotoğrafa aktarmak için enstantane kaç olmalı? Enstantane değerine göre ISO ve diyafram nasıl ayarlanır? Kullanılan lens türüne göre enstantane nasıl ayarlanır? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Seri çekim modu nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Hangi noktalar net olmalıdır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop programımızla eşsiz fotoğraflar için yüksek enstantanenin ne kadar önemli bir teknik olduğunu öğrenecek, akıp giden zamanı fotoğraflarınızda durduracaksınız…

Uygulamalı Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Enstantanenin fotoğraf üzerinde 3 temel etkisi var: ışık, hareketi dondurma ve hareketi fotoğrafa aktarma! Bu atölyede hareketi nasıl donduracağımızı öğreniyoruz…

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Yüksek enstantane çekimlerinde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, portre fotoğrafçılığında en işe yarar olanı hangisidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Obje ve konu nasıl takip edilir? Hareket/hız nasıl dondurulur? Hareket eden nesneyle aynı hız ve koordinasyon nasıl yakalanır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? sorularına yanıt veriyor, mükemmel fotoğraflara imza atıyoruz.

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Eğitimimizle ister hobi ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, farklı bir çekim tekniğini deneyimleyeceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Yuksek Enstantane Cekim Egitimi
Yuksek Enstantane Egitim

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Stüdyoda farklı objeler kullanarak yüksek ensantanenin yarattığı muhteşem etkiyle beraber net ve keskin fotoğraflar çekmeye devam ediyoruz!

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; Yüksek enstantane tekniğiyle çekim nasıl yapılır? Yüksek enstantane çekim açıları nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripodla sabitleştirmek gerekir mi? Kamera sarsılmadan nasıl seri çekim yapılır? Yüksek enstantane fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili yüksek enstantane fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Dolgun ve doygun renkli, detayları bol olan canlı fotoğraflar nasıl elde edersiniz? Işık hangi açıdan gelmelidir? Işık ölçümü nasıl yapılır? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra stüdyoda yüksek enstantane çekimler yaparak sensörümüze ne kadar süre ışık düşeceğini belirlemede ve hareketi dondurmada uzmanlaşıyoruz. Hareketli nesneleri takip etme becerimizi geliştirerek seri çekimlerde makinemizi nasıl kontrol edeceğimizi, noise oluşturmadan başarılı çekimler yapmayı öğreniyoruz. Yüksek enstantane çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda fotoğrafçılıkta bilgi ve deneyiminizi arttıracak bir çekim tekniğini öğrenmiş olacak, anı ölümsüzleştirmek için farklı yollar denemeyi öğreneceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Yuksek Enstantane Cekim Teknigi

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 39

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak yüksek enstantane fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Yüksek enstantane tekniğinden yararlanarak stüdyoda deneyim kazanacağınız, ışığı ve arka planı yaratıcı kompozisyonlarınız için kullanmayı öğreneceğiniz Yüksek Enstantane Çekim eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir yöntemle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 23
Fotografcilik Kursu Workshop 31

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Yüksek Enstantane Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Stüdyoda çekim yapmada uzmanlaşarak anları sabitlemeyi öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Yuksek Enstantane Cekim Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Yuksek Enstantane Cekim Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Yüksek enstantane Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 30

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 102

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 45
Fotogaf Gezileri 20

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yüksek Enstantane Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Low Key Çekim Tekniği, High Key Çekim Tekniği, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30