Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En İyi Fotoğraf Uygulamaları Nelerdir?

Fotoğrafçılık Yeteneğinizi Ortaya Çıkaracak Fotoğraf Uygulamaları

Instagram kullanıcıları özellikle uzun zamandır havalı, güzel ve çarpıcı fotoğraflar paylaşarak popüler olma yolunda ilerliyorlar. Hal böyle olunca mobil fotoğrafçılık adını verdiğimiz bir dal ortaya çıktı ve en iyi fotoğraf uygulamaları sayesinde çekilen sayısızca fotoğraf, daha kusursuz hale getirildi. Birazdan sizlerle de paylaşacağımız en çok kullanılan fotoğraf uygulamaları,filtrelerden düzenleme araçlarına, kolajlardan efektlere kadar geniş bir yelpaze sunuyor ve herkesin en güzel fotoğraflara sahip olmasını sağlıyor.

İşte en çok kullanılan fotoğraf düzenleme uygulamaları:

1.Lightroom CC

En iyi fotoğraf uygulamalarından biri olan Lightroom, çoğu fotoğrafçıların fotoğraflarını düzenlemek için kullandığı bir programdır. Özellikle renk ve ışık ayarlarını çok iyi yapar. Tek bir seferde Kütüphane’de görebilme, Export edebilme, Web için galeri oluşturma ve yükleme özelliği vardır. Mobil fotoğraf uygulamalarında öne çıkan Lightroom uygulamasını daha verimli kullanabilmek için Youtube üzerinden eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Bu sayede fotoğraf düzenleme yaparken zorlanmamış olursunuz.

2.Afterlight

Afterlight son zamanların en dikkat çeken mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Işık ayarları ile renk efektlerinin yanı sıra,  taslaklar halinde ışıkları ekleme veya eskitme özelliği de mevcuttur. En iyi fotoğraf uygulamasından biri olan Afterlight Android telefonlar için ücretsiz, IOS kullananlar içinse ücretlidir.

3.VSCO

En iyi fotoğraf uygulamaları arasında VSCO İnstagram kullanıcıları arasında bilinen eski bir uygulamadır. Çok sık kullanılmasının yanı sıra güzel efektleri ile kullanıcılarını etkilemeyi başarmıştır. En çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından olan VSCO, Android ve App Store’larda ücretsizdir, ancak ücretsiz efektleri haricinde başka efektler kullanacaksanız ücret ödemeniz gerekir.

4.Snapseed

Mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri de Snapseed programıdır. Hemen herkesin telefonunda bulabileceğiniz bu uygulama efekt ve filtrelerinin dışında kolay ve hassas ışık ayarlarını da sunuyor. Fotoğraflarınıza filtreler verebilir, kırpabilir, HDR moduna alabilir, çeşitli çerçeveler ekleyebilir ve yazılar yazabilirsiniz. Kullanımı kolay bir uygulama olan Snapseed fotoğraf editleme yazılımı iki platformda da ücretsizdir.

5.Adobe Photoshop Ekspress

Lightroom dışında en çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından biri olan Adobe Photoshop Ekspress, netlik ayarları, ışık ve kırpma gibi birçok özellik sunuyor. Çoğu kullanıcı tarafından en iyi fotoğraf uygulaması olarak tercih edilen Ekspress'te yapacağınız işlemler ile fotoğraflarınıza yeni bir boyut katabilirsiniz. Yani en çok kullanacağınız seçenekleri sunan bir uygulamadır.

6.Huji Cam

En çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından olan Huji Cam, vintage fotoğraflar elde etmek isteyenlerin kullanacağı bir programdır. Huji Cam uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilmeniz için fotoğrafları uygulama içinden çekmeniz gerekiyor. Fotoğrafları içe aktarmak isterseniz ücretli olan sürümü satın almanız gereklidir.

7.RNI Films

En iyi fotoğraf uygulamaları arasında olan RNI Films, analog fotoğraf makinesiyle çekilmiş fotoğraf efektlerinden isteyenlerin kullanması gereken programlardan biridir. En çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından olmasının yanı sıra Kodak ve Fuji gibi markaların film efektlerini de bünyesinde barındırıyor. Ancak bu uygulama Play Store’da bulunmuyor, bu mobil düzenleme aracını kullanmak için App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8.Nebi

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından olan Nebi, fotoğraflarda vintage görüntü isteyen kişilere hitap eden bir uygulamadır.  Bu uygulama aynı zamanda 35 mm film efektleri bulabileceğiniz bir programdır.  Vintage tarzınızı yansıtacak çekimlerinizi yapmanızı kolaylaştıran bir uygulamadır. Ayrıca hem Android hem de IOS telefonlar için ücretsizdir.

9.Filmborn

En iyi fotoğraf uygulamaları arasında olan Filmborn,  yine vintage tarzı fotoğraflar için kullanılan bir uygulamadır. Son yılların en iyi fotoğraf uygulamaları arasında olan Filmborn fotoğraflarınızda nostaljik bir hava yakalamanızı sağlıyor. Bu uygulama Play Store’da maalesef yoktur. App Store’da ise ücretlidir.

10.Polar

Polar uygulaması fotoğraflarınızdaki yüz, göz ve burun gibi detayları düzenleyebileceğiniz efektleri ve ışık katmanlarını sunuyor. Mobil uygulamalar arasında en çok kullanılanlardan biri olan programa detaylı bakıldığında yüzdeki kusurları kapatacak veya daha düzgün görünüm sağlamanıza yardımcı olacak düzenlemeleri bulunuyor. Polar fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olup Android ve IOS içinde ücretsizdir.

11.Unfold

Unfold, minimal kolâjlar yapmak için kullanılabilecek en iyi fotoğraf uygulamasıdır diyebiliriz. Aynı zamanda bu program ile yaptığınız kolâjlara metinler ekleyebilirsiniz. Metin ekleme özelliği ile ön planda olan Unfold  özellikle İnstagram fotoğrafçılarının sıkça kullandığı fotoğraf düzenleme uygulamalarındandır. Unfold, Android ve İOS için ücretsizdir.

12.VaporCam

VaporCam en iyi fotoğraf uygulamaları arasında en sıra dışı efektlere sahip olan programdır. VHS ve Cyberpunk efektlerin sağladığı renkleri sevenler için kullanışlı bir programdır. VaporCam, Play Store’da ücretsiz olsa da App Store’dan ücretli olarak indirebilirsiniz.

13.Fotor Photo Editor

Fotor Photo Editor’un en çok kullanılanfotoğraf uygulamaları arasında olmasının sebebi diğer uygulamalarda aradığınız tüm özelliklere sahip olmasıdır. Bu uygulama aynı zamanda kendi portfolyonuzu oluşturmanıza olanak veriyor ve diğer kullanıcılar sizin fotoğraflarınızı kullanmak istediğinde belli bir ücret ödemeleri gerekiyor.

14.AirBrush Easy Photo Editor

En iyi fotoğraf uygulamasından bir diğeri olan AirBrush Easy Photo Editor özellikle yüz düzenleme konusunda oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Selfie’lerinizi düzenlemek istediğinizde istediğiniz araçlardan faydalanarak yüzünüzde uygulayacağınız rötuşlarla farklı bir görsel oluşturmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamayı Play Store’dan ücretsiz indirerek deneyebilirsiniz.

Görsel Anlatımın Gücü Bu Uygulamalarda Saklı!

Görsel anlatımın büyüsü, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık elinizin altında.Estetik filtreler, kırpma ve keskinleştirme işlemleri, arka plan değiştirme, renk ayarlarını kontrol etme ve çok daha fazlası mobil fotoğraf uygulamaları ile size bir tuş uzaklıkta. Siz de fotoğraflarınızı en iyi fotoğraf uygulamalarında düzenleyerek çarpıcı ve ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız sizler için sıraladığımız fotoğraf uygulamalarından birini indirip deneyebilirsiniz.

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30