Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En İyi Fotoğraf Uygulamaları Nelerdir?

Fotoğrafçılık Yeteneğinizi Ortaya Çıkaracak Fotoğraf Uygulamaları

İnstagram kullanıcıları özellikle uzun zamandır havalı, güzel ve çarpıcı fotoğraflar paylaşarak popüler olma yolunda ilerliyorlar. Peki bu fotoğrafları nasıl dikkat çekici hale getiriyorlar? Bunun cevabı en iyi fotoğraf uygulamaları nelerdir sorusunda olacaktır.

İnstagram fotoğrafçılığında kullanılan fotoğraf uygulamaları arasında en iyilerini sizin için derledik. Gelin birlikte en iyi fotoğraf uygulamaları nelerdir göz atalım.

1.Lightroom CC

En iyi fotoğraf uygulamalarından biri olan Lightroom, çoğu fotoğrafçıların fotoğraflarını düzenlemek için kullandığı bir programdır. Özellikle renk ve ışık ayarlarını çok iyi yapan bir uygulamadır. Tek bir seferde Kütüphane’de görebilme, Export edebilme, Web için galeri oluşturma ve yükleme özelliği vardır. Lightroom uygulamasını daha verimli kullanabilmek için Youtube üzerinden eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Bu sayede fotoğraf düzenleme yaparken zorlanmamış olursunuz.

2.Afterlight

Afterlight son zamanların en dikkat çeken fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Işık ayarları ile renk efektlerinin yanı sıra,  taslaklar halinde ışıkları ekleme veya eskitme özelliği de mevcuttur. En iyi fotoğraf uygulamasından biri olan Afterlight Android telefonlar için ücretsiz, IOS kullananlar içinse ücretlidir.

3.VSCO

Fotoğraf uygulamaları arasında VSCO İnstagram kullanıcıları arasında bilinen eski bir uygulamadır. Çok sık kullanılmasının yanı sıra güzel efektleri ile kullanıcılarını etkilemeyi başarmıştır. En çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından olan VSCO, Android ve App Store’larda ücretsizdir, ancak ücretsiz efektleri haricinde başka efektler kullanacaksanız ücret ödemeniz gerekir.

4.Snapseed

Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri de Snapseed programıdır. Hemen herkesin telefonunda bulabileceğiniz bu uygulama efekt ve filtrelerinin dışında kolay ve hassas ışık ayarlarını da sunuyor. Fotoğraflarınıza filtreler verebilir, kırpabilir, HDR moduna alabilir, çeşitli çerçeveler ekleyebilir ve yazılar yazabilirsiniz. Kullanımı kolay bir uygulama olan Snapseed iki platformda da ücretsizdir.

5.Adobe Photoshop Ekspress

Lightroom dışında en çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından biri olan Adobe Photoshop Ekspress, netlik ayarları, ışık ve kırpma gibi birçok özellik sunuyor. Bu program ile yapacağınız işlemler ile fotoğraflarınıza yeni bir boyut katabilirsiniz. Yani en çok kullanacağınız seçenekleri sunan bir uygulamadır.

6.Huji Cam

Fotoğraf düzenleme uygulamalarından olan Huji Cam, vintage fotoğraflar elde etmek isteyenlerin kullanacağı bir programdır. Huji Cam uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilmeniz için fotoğrafları uygulama içinden çekmeniz gerekiyor. Fotoğrafları içe aktarmak isterseniz ücretli olan sürümü satın almanız gereklidir.

7.RNI Films

En iyi fotoğraf uygulamaları arasında olan RNI Films, analog fotoğraf makinesiyle çekilmiş fotoğraf efektlerinden isteyenlerin kullanması gereken programlardan biridir. En çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından olmasının yanı sıra Kodak ve Fuji gibi markaların film efektlerini de bünyesinde barındırıyor. Ancak bu uygulama Play Store’da bulunmuyor, App Store’dan ise ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8.Nebi

Fotoğraf düzenleme uygulamalarından olan Nebi, fotoğraflarda vintage görüntü isteyen kişilere hitap eden bir uygulamadır.  Bu uygulama aynı zamanda 35 mm film efektleri bulabileceğiniz bir programdır.  Vintage tarzınızı yansıtacak çekimlerinizi yapmanızı kolaylaştıran bir uygulamadır. Ayrıca hem Android hem de IOS telefonlar için ücretsizdir.

9.Filmborn

En çok kullanılan fotoğraf uygulamaları arasında olan Filmborn,  yine vintage tarzı fotoğraflar için kullanılan bir uygulamadır. Son yılların en iyi fotoğraf uygulamaları arasında olan Filmborn fotoğraflarınızda nostaljik bir hava yakalamanızı sağlıyor. Bu uygulama Play Store’da maalesef yoktur. App Store’da ise ücretlidir.

10.Polar

Polar uygulaması fotoğraflarınızdaki yüz, göz ve burun gibi detayları düzenleyebileceğiniz efektleri ve ışık katmanlarını sunuyor. Programa detaylı bakıldığında yüzdeki kusurları kapatacak veya daha düzgün görünüm sağlamanıza yardımcı olacak düzenlemeleri bulunuyor. Polar fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olup Android ve IOS içinde ücretsizdir.

11.Unfold

Unfold, minimal kolâjlar yapmak için kullanılabilecek ideal bir programdır. Aynı zamanda bu program ile yaptığınız kolâjlara metinler ekleyebilirsiniz. Metin ekleme özelliği ile ön planda olan Unfold  özellikle İnstagram fotoğrafçılarının sıkça kullandığı fotoğraf düzenleme uygulamalarındandır. Unfold, Android ve İOS için ücretsizdir.

12.VaporCam

VaporCam en çok kullanılan fotoğraf uygulamaları arasında en sıra dışı efektlere sahip olan programdır. VHS ve Cyberpunk efektlerin sağladığı renkleri sevenler için kullanışlı bir programdır. VaporCam, Play Store’da ücretsiz olsa da App Store’dan ücretli olarak indirebilirsiniz.

13.Fotor Photo Editor

Fotor Photo Editor’un en iyi fotoğraf uygulamaları arasında olmasının sebebi diğer uygulamalarda aradığınız tüm özelliklere sahip olmasıdır. Bu uygulama aynı zamanda kendi portfolyonuzu oluşturmanıza olanak veriyor ve diğer kullanıcılar sizin fotoğraflarınızı kullanmak istediğinde belli bir ücret ödemeleri gerekiyor.

14.AirBrush Easy Photo Editor

AirBrush Easy Photo Editor özellikle yüz düzenleme konusunda oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Selfie’lerinizi düzenlemek istediğinizde istediğiniz araçlardan faydalanarak yüzünüzde uygulayacağınız rötuşlarla farklı bir görsel oluşturmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamayı Play Store’dan ücretsiz indirerek deneyebilirsiniz.

Yazımızda sizin için en iyi fotoğraf uygulamaları nelerdir sıraladık. Siz de fotoğraflarınızı düzenleyerek çarpıcı ve ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız yukarıdaki uygulamalardan birini indirip fotoğraflarınıza farklı bir boyut kazandırmak için deneyebilirsiniz.

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30