Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Mobil Fotoğrafçılık İçin Mobile Lightroom Uygulaması

Mobil Fotoğrafçılıkta Devrim: Adobe Photoshop Lightroom Mobile

Son dönemde teknolojinin gelişmesiyle beraber telefon kameralarındaki artan görüntü kalitesi artık fotoğraf makineleriyle yarışıyor. Mobil cihazların kamera gücü ve taşıma rahatlığı sebebiyle mobil fotoğrafçılık gün geçtikçe daha önem kazanıyor.

Fotoğraf çekmek kadar önemli olan fotoğraf düzenleme işlemi için de Adobe Photoshop lightroom mobile versiyonu piyasaya çıkınca artık bir telefon ile mükemmel bir fotoğrafçılık deneyimi yaşamamak için hiçbir engel kalmadı. Elbette mobile Lightroom'da masaüstündeki gibi mükemmel bir performans beklenemez ancak Lightroom mobile ile yüksek kalitede fotoğraf düzenlemeleri yapılabilir. Akıllı telefonlarınıza indirerek kullanabileceğiniz Lightroom Mobile uygulamasının detaylarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin…

 

[widget-8]

Adobe Lighroom İle Anlık Çekimlerinizi Profesyonelce Düzenleyin!

Adobe Lighroom mobile, cihazlar ve tabletler için fotoğraf çekmek, düzenlemek ve paylaşmak için güçlü ve 30 basit hazır ayarlama ile çözüm sağlayan ücretsiz bir programdır. Adobe Lighroom mobileden ve masaüstünden kesintisiz erişim sağlayan Premium paketlerini kullanıcılarına sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak programı yükseltme imkanı da vermektedir.

Fotoğrafçıların mobil cihazlarıyla yaptıkları çekimleri anlık olarak düzenleyip paylaşmasını sağlayan lighroom cc mobile programının içeriğinden bahsedelim. Mobile lightroom programı özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olarak yapacağınız dokunuşlarla fotoğraflarınızda mükemmelliği yakalayabilirsiniz.

Adobe Lightroom Mobile Özellikleri:

  • Manuel Kullanım: Profesyonel fotoğrafçılar mobil cihazlarla çekim yapsa bile asla otomatik mod kullanımını tercih etmezler. Çünkü konunun daha çarpıcı hale gelmesi için enstantane, ISO, diyafram gibi ayarların konuya ve ışığın yoğunluğuna göre özel olarak ayarlanması gerekir. Her ne kadar yeni telefonlarda manuel ayarlamalar olsa da yaklaşık 2-3 yıl önce bu ayarlar telefonlarda pek mümkün değildi. Adobe Lightroom cc Mobile uygulaması ile telefonda manuel ayarları yapmak mümkün hale geldi. Lightroom nasıl kullanılır diyenler, manuel ayarlar için telefonunuzun çekim modunu PRO olarak seçmeniz yeterli olacak. Bu şekilde enstantane ve ISO ayarları üzerinde hakimiyet kurabileceksiniz. Mobil çekimlerinde enstantane değerini 1/4sn. gibi düşük şekilde ayarlayarak fotoğrafta uzun pozlama etkisi yaratabilirsiniz.
  • Özel Ayarlar ve HDR Modu: Fotoğraf çekim işlemlerinizi lightroom Mobile ile gelen hazır renk ayarlarıyla gerçekleştirebilir ya da dilerseniz kendi yaptığınız ayarları kaydederek tekrardan aynı renk ayarlarına erişim sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu uygulama ile fotoğraf düzenleme işlemi sadece saniyelerinizi alacaktır. Bunla birlikte Adobe Mobile Lightroom, HDR modunu da bünyesinde barındırmaktadır. Klasik HDR çekimlerinin dışında olan bu mod sayesinde aynı anda üç fotoğraf çekip birleştirmenize gerek kalmadan Adobe Lightroom cc mobile programı bu işlemi sizin için otomatik olarak gerçekleştirir.
  • DNG Desteği: Mobil telefonlar genellikle JPEG destekli fotoğraf çekimlerini sağlıyor. Fakat yeni çıkan üst düzey telefonlarda DNG (RAW) fotoğraf desteği vardır. Lightroom cc Mobile ile telefonlarınızla RAW formatında fotoğraflar çekmeniz mümkündür. RAW formatı ile çektiğiniz hatalı fotoğrafları hiçbir çözünürlüğünü kaybetmeden kusursuz hale getirebileceksiniz.
  • Fotoğraf Düzenleme Kolaylığı: Mobil düzenleme konusunda birçok uygulama bulunuyor fakat bu uygulamalarda yapılan düzenlemeler genellikle kalıcı oluyor ve geri dönüşü mümkün olmuyor. Fakat bu konu hakkında Adobe Lightroom mobile yine fotoğraf sevenlere bir güzellik daha yapıyor. Mobile lightroom ile tüm düzenleme geçmişinizi görüntüleyebilir ve hatta işlemleri geri alabilirsiniz.
  • Bilgisayar ile senkronizasyon: Mobil cihazınızda bulunan lightroom mobile programı üzerinde yaptığınız düzenlemeler, Creative Cloud üyesi olmanız durumunda otomatik olarak bilgisayar üzerinde bulunan lightroom programınızda da görüntülemenize imkan sağlıyor.

Adobe Photoshop Lightroom İle Çarpıcı Fotoğraflar Elde Edebilirsiniz!

Lightroom mobile uygulaması, çektiğiniz anlık fotoğrafları anında düzenleyip sosyal medyada paylaşma imkanını size sağlıyor. Bu programı kullanmak kolay olduğu için geniş kitlelerce tercih ediliyor. Fotoğrafı kırpma, yeniden boyutlandırma, renkleriyle oynama, üzerine yazı yazma gibi Lightroom mobile araçları sayesinde daha paylaşılabilir fotoğraflar elde ediliyor.

Siz de sosyal medya hesaplarınızda daha iyi fotoğraflar paylaşmak ve binlerce beğeni almak istiyorsanız Photoshop yerine Lightroom Mobile uygulamasından yararlanabilirsiniz. Hem fotoğraf tutkunuzu canlı tutar hem de yeteneklerinizi geliştirirsiniz.

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30