Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Analog Fotoğrafçılık Kursu

İşte Şimdi Fotoğraf Çekmenin Tadına Varıyoruz!

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacak ve hayata daha nostaljik bakmanızı sağlayacak Analog Fotoğrafçılıkla tanışmaya var mısınız?

Daha karizmatik bir fotoğraf makinesiyle, tamamen kontörlün sizin elinizde olduğu, hata lüksünü ortadan kaldıran ve sizi sürprizlere alıştıracak keyifli bir eğitim hazırladık! Dijitalden önce ben vardım diyen, fotoğraf sanatının en eskilerinden, duayenlerin vazgeçemediği Analog tekniğini öğrenmek, fotoğraf bilgi ve becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre! 3 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 7 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 10 ders almış olacaksınız.

Fotoğraf çekmek istediğinizde onlarca kez düşündüğünüz hiç oldu mu? Analog fotoğrafçılık kursunda en iyi anı yakalamayı öğrenin, hayranlık uyandıran fotoğrafların sırrını keşfedin!

Analog Fotografcilik Kursu

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Analog Fotoğrafçılığın Sırları Bu Eğitimde!

Analog Fotografcilik Kurslari

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 1.Hafta

Fotoğraflarımız buram buram nostalji kokacak! Fotoğraf sanatının en değerlisi analog makinalarla sabretmeyi ve sürprizlere hazır olmayı öğreniyoruz!

Analog Fotoğrafçılık Kursu ile analog nedir, analog fotoğrafçılığın tarihsel gelişimi nasıl olmuştur? Analog fotoğrafçılık ve Dijital fotoğrafçılık arasındaki farklar neler, artıları ve eksileri ne? Analog fotoğraf makinelerinin çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? SLR fotoğraf makinesi ne demek? Tek lens (mercek) işimizi zorlaştırır mı? TLR fotoğraf makinesi nedir? İki lens (ikiz mercek) ne işimize yarar? Parallax ne demek? Rangefinder nedir? Point and Shoot yarı otomatik analog makinelerin kullanım avantajları neler? 15 – 45mm’lik fotoğraf makinelerinden hangisini seçelim? Canon Ae1, Nikon Fm2 veya Pentax, Minolta, Yashica tarzı analog makinalardan hangisi en iyisi? Fotoğraf türleri ve çeşitleri neler? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? Analog fotoğraf makineleri objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre lens çeşitleri ve en çok tercih edilen lens markaları neler? Film nedir? Film çeşitleri nelerdir? Film negatifi ne demek? Negatifler ne işe yarar? Bayat film ve taze film arasındaki fark ne? Kodak, Fujifilm, Paloroid, Japan Camera Hunter, Impossible Project film markalarının en iyisi hangisi? Filmlerin raf ömrü ne kadar? Ekonomik bayat filmlerin renkler ve grain açısından hüsran yaratacak sonuçları neler? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? konularına değinerek analog fotoğrafçılığa giriş yapıyoruz!

Yüzlerce fotoğraf yerine tek bir analog fotoğraf yeter! Yaratıcılığınızı geliştirmek, fotoğrafa bambaşka bir açıdan bakmak istiyorsanız dijitalle vedalaşın…

Uygulamalı Fotoğrafçılık Eğitimi

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 2.Hafta

Analog fotoğraf makineleri arasından seçimimizi yapıyor, filmimizi takıyor ve sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkıyoruz…

Analog Fotoğrafçılık Kursu 2.bölümünde; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ne işe yarar, fotoğrafa olan etkisi nedir? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Analog fotoğraf makinesi ölçüm modları nelerdir ve nasıl kullanılır? Analog fotoğraf makinelerinde beyaz ayarı var mı? Fotoğraf stilleri nelerdir, daha keskin ve doygun fotoğraflar için sahneye göre hangisi tercih edilmeli? Doğru pozlama nedir, + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli mod nedir? Ne işe yarar? Çekilecek konuya göre hangi modlar kullanılır ve nasıl ayarlanır? Manuel olarak pozlama, F-stop, diyafram değerleri nasıl yapılır? Makinenin lensi çalışıyor mu, aynası temiz mi, arka kapağı tam kapanıyor mu, perdesi düzgün çalışıyor mu? birlikte inceleyerek fotoğraf çekmeye başlıyoruz.

Hayatın içinden anları kadrajınızda yaşatmak için Analog Fotoğrafçılık Atölyemizi kaçırmayın, yaşanmışlıklara anlam kazandırın.

Uluslararası Eğitim Standardı
Analog Fotografcilik Egitimi
Analog Fotografcilik Dersi

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 3.Hafta

Sokağa çıkma vakti geldi! Portreden mimariye, manzaradan makroya kadar gördüğümüz her güzelliğe analog kadrajdan bakıyoruz…

Analog fotoğrafçılık kursu programımızda 3. hafta; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 3 saat uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz. 3.haftamızda; farklı sahne türlerinde analog makinelere özel çekim modlarını kullanarak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Analog makine ayarları nasıl yapılır? Doğru anı nasıl hissederiz? Kadrajımızı neye çevirmeliyiz? Filmimizi nasıl idareli kullanırız? Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanırız? sorularıyla birlikte objektifimizi hayata çeviriyoruz. Beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyor, sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz. Işığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi ayarları yapacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek görüntüyü bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz.

Fotoğraf çekmeden önce onlarca kez düşüneceğiniz aklınıza gelir miydi? Sabretmeyi, anı yakalamayı, fotoğrafçı olmayı bu atölyede öğreneceksiniz!

Makine Ekipman Danışmanlığı
Analog Fotograf Egitimi

Analog Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Analog Fotografcilik 2

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 4.Hafta 1.Bölüm

Analog fotoğrafçılıkta ışığın fotosanatsal kullanımını, ışığı ve modelimizi konumlandırmayı öğreniyoruz... Fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa hakim oluyoruz!

4.haftada; doğru bir pozlama için fotoğrafçı ışığı nasıl kontrol eder? Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, süresi ve açısı bize ne ifade eder? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Doğal ışığın döngüsü ve temel özellikleri nelerdir? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Fotoğrafta üç boyutluluk etkisi nasıl yaratılır? Rembrant aydınlatması ile portre çekimi nasıl yapılır? Silüet aydınlatması nasıl yapılır? Çekilecek objenin üzerine düşen ışık nasıl ölçülür? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Poz vermede baş ve omuz, modelin jest ve mimikleri nasıl yönlendirilir? Modelin beden dilini fotoğrafın mesajına göre nasıl yönlendireceksiniz? Birden fazla modelin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? Modeliniz fotoğraflarda neden kilolu ve kısa boylu çıkar? Temel duruş şekilleri nelerdir? başlıklı konuları işleyeceğiz.

Analog fotoğrafçılıkta ışığı ve modelinizi yönetemezseniz istediğiniz kareleri yakalayamazsınız. Hobinizi zevkle yapabilmek için her ayrıntısına hakim olun…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 4.Hafta 2.Bölüm

Analog fotoğrafçılıkta kompozisyon her şey demektir! Portrelerle anlatmayı, duyguları ve renkleri kullanmayı öğreneceksiniz…

4.hafta analog fotoğrafçılık eğitimimizin 2.bölümü ile fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı nasıldır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Sembol kullanımı nasıl olmalıdır? Görsel öğelerin fotoğrafa yerleştirilmesi nasıl planlanır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Fotoğraflarımız ne kadar etkili? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? Fotoğrafta kontrast nasıl oluşturulur? başlıklı konuları işleyeceğiz.

4. haftanın sonunda analogta siyah-beyaz ve renkli çekim tekniğini öğrenecek, yaratıcı kurgularla romantik ve nostaljik kompozisyonlar yaratacaksınız.

Öğrenme Garantisi
Fotografcilik Kurslari 37

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Kursun sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

Fotografcilik Egitimleri 26

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Analog Fotografcilik Kursu 3

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 5.Hafta

Analog fotoğraflar çekmeye devam ediyoruz… Emirgan’ın en güzel yerinde modelli çekim uygulamamıza başlıyoruz.

5.hafta Analog Fotoğrafçılık Kursu programında; Dış mekândaki doğal ışık kaynağımızından gelen ışığın yönüne göre modelimizi konumlandırıyor, makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Yüksek ve düşük ışıkta çekilen fotoğrafları değerlendiriyoruz. Işık ve gölgeyi kullanarak fotoğrafa derinlik kazandırmayı ve 3 boyutlu fotoğraf elde etmeyi öğreniyoruz. Çekim öncesi hazırlık aşamalarını, çekim planı ve ekip iletişimini canlı bir şekilde deneyimliyor, modelimizle doğru bir iletişim kurarak ışığa göre modelimizi konumlandırıyoruz. Farklı açılarda modelin baş, omuz, vücut, jest ve mimiklerini yönlendiriyoruz. Birden fazla modele doğru poz verdirmeyi öğreniyoruz. Modelimizi daha uzun ve zayıf gösterecek çekim tekniklerini deniyoruz.

5.haftada analog fotoğraf makineleriyle ışığı doğru yönlendirmeyi, modelli çekimlerin püf noktalarını, iletişim yeteneklerinizi geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Ders Telafi İmkanı

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 6.Hafta

Kompozisyon oluşturmada deneyim kazanıyoruz! 6.haftamızda Balat’ta kompozisyon uygulama eğitimimizle analog fotoğrafçılığa hakim olmanızı sağlıyoruz.

Analog fotoğrafçılık kursu 6.haftasında yine sahaya iniyor, öğrencilerimizle birlikte Balat’ta kompozisyon eğitimimizin uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Kadrajımızı sokaklara, tarihi ahşap evlere, insanlara, kutsal mekanlara çevirerek konumuza bakış açısı kazandırıyor, iyi bir kompozisyonun özelliklerini yaşayarak öğreniyor, renk ve ışığı kullanıyor, ritim ve doku yaratarak uyum ve kontrastın bir fotoğrafı nasıl değiştirebileceğini gözlemliyoruz. Fotoğraf kompozisyonuna alternatif yaklaşımlar nelerdir? Kompozisyonda ekipman kullanımı neden önemlidir? Fotoğrafta yaratıcılığı geliştirmek için hangi kompozisyon teknikleri kullanılır? Renklerle duygular nasıl anlatılır? Anlar nasıl yakalanır? başlıklarıyla keyifli bir eğitim geçiriyoruz.

6.haftanın sonunda analog fotoğrafın mükemmel ayrıntılarına hakim olacak, hayatın renklerini kullanarak fotoğraflarınıza anlam katacaksınız.

Sosyal Etkinlikler
Analog Fotograf Egitimi 1
Analog Fotografcilik Egitimi 1

Analog Fotoğrafçılık Kursu Programı 7.Hafta

Eğlenceli bir Analog Fotoğrafçılık Kursunun sonuna geldik! Fotoğrafın en güzel tekniğini alanında uzman eğitmenlerden öğrendik…

7.hafta analog fotoğrafçılık kursumuzda; ilk haftadan itibaren çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyor, mesleki olarak ilerlemek isteyen öğrencilerimize ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun doğum, düğün, moda, ürün, yemek ve hava fotoğrafçılığı gibi fotoğrafçılık dalları hakkında bilgi vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa yönlendirme yapıyor, fotoğrafçılıktan para kazanma yöntemlerini anlatıyoruz. Hobi olarak fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen kursiyerlerimize de kendilerini geliştirecekleri bol uygulamalı ve ileri fotoğraf tekniklerinin öğretildiği pro ve pro-plus fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf gezilerimiz ve sergi çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Mükemmel analog fotoğraflar çekebildiğiniz keyifli bir eğitimin sonunda analog fotoğrafçılığın en ince ayrıntılarına hakim olacak, tutkunuzu hayata geçirmenin gururunu yaşayacaksınız.

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Çektiğim fotoğraflar istediğim gibi olmuyor, tekniğimi ve bakış açımı değiştirmem lazım diyorsanız doğru adrestesiniz! İyi bir fotoğrafçı, yaratıcılığını, ışık ve gölgelerle olan ilişkisini, kendini ve bakış açısını daima geliştirmelidir. Foto Life Akademi analog fotoğrafçılık kursu ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

)) Fotografcilik Kursu 68 Fotografcilik Kursu 69
Fotografcilik Dersleri 22 Fotografcilik Egitimi 76
Fotografcilik Egitimleri 25 Fotografcilik Kurslari 36
Foto Life Akademi Egitmenler 2

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Analog Fotoğrafçılık Kursu eğitimlerinde uzman, eğitim alanındaki en yeni yöntemleri takip eden ve uygulayan Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Analog Fotoğrafçılık Kursu eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Unutmayın, bakmak ile görmek arasındaki fark çok büyük. Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın.

Eğitmenler

Öğrenci Yorumları

Öğrencilerimizin web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve yüz yüze yaptıkları yorumlarla fotoğrafçılık eğitimi alanında en yüksek memnuniyet oranına sahibiz!

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık. Her birini ailemizin bir parçası olarak gördük ve memnuniyetleri için son teknoloji ile donatılmış sınıflardan sanat aktivitelerine, kurs tekrarından ders telafiye kadar farklı imkanlar tanıdık.

Sizinle her koşulda ilgilenecek, sadece eğitim sürecinde değil sonrasında da yanınızda olacak bir fotoğrafçılık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

Öğrenci Yorumları
Fotografcilik Kursu Yorumlari 5
Fotograf Gezisi 11

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Analog Fotoğrafçılık Kursu Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Analog fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan, sanatını ve tekniğini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Portre, Doğum, Düğün Fotoğrafçılığı ile Karanlık Oda, Siyah Beyaz Çekim ve Silüet Çekimi atölyelerimize katılıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Analog Fotograf

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Usta fotoğraf sanatçıları ile keyifli workshop etkinlikleri ve eğitimler düzenliyor; haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan isimlerden çektiğimiz fotoğraflara yorumlar alıyor, teknik ve uygulama hatalarımızı değerlendiriyor, eksik kalan becerilerimizi geliştiriyoruz.

Fotoğrafın tarihine ışık tutan isimlerle geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

“Fotoğrafı makine değil, insan çeker.” Henri Cartier-Bresson

İnsan ve portre, fotoğrafta kompozisyon, fotoğrafla anlatmak, Canon ve Nikon makine kullanımı, Retouch, ışıkla boyama, siluet çekimi, kuş ve çiçek fotoğrafçılığı, sualtı çekimi ve fotoğraf seçme atölyelerimiz ile sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teknik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün tekniğinizi geliştirmenizi sağlıyor, kadrajınızı güçlendiriyor, yeteneğinize yetenek katıyor, müşteri portföyünüzü geliştiriyoruz!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız işin uzmanından eğitim alın!

İleri Seviye Eğitimler
Analog Fotografcilik
Analog Fotograf Kursu

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Hikâyelere hayat veren bir fotoğrafçı olarak hayatı fotoğraf karelerine sığdırmak için ihtiyacınız olan her şeyi, fotoğraf sanatının derinliklerine ineceğimiz eğitimlerle öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı, doğayı ve hayatı anlatmayı, kişisel bakış açınızı ve tekniğinizi oluşturmayı, yaşamın güzel anlarını ölümsüzleştirmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Fotoğraf Tutkunları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Sıradanlıktan Kurtulun!

Fotoğraf tutkunuza uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, hayatın sıradan akışına kapılmaktan kurtulun!

Yeni Maceralara Yelken Açın!

Eğlenceli fotoğraf gezileri, sosyal etkinlikler, sergiler, sanat aktiviteleri ve unutulmaz dostluklarla dolu bir serüvene katılın!

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Analog Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Analog Fotoğrafçılık Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl analog fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Analog fotoğrafçılık kursu sonunda kurum onaylı Katılım Sertifikası vermekteyiz. Ancak MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası almak isteyen öğrencilerimiz 15 haftalık MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimini tamamladıklarında ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda MEB Onaylı sertifika alabilirler.

Analog fotoğrafçılık kursunda eğitimin ilk 2 haftası için fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf gezisi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makinesi almak isteyen öğrencilerimiz için eğitmenlerimiz makine ve ekipman danışmanlığı yapmaktadır. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

7 haftalık Analog fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda temel düzeyde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ayarlarını yapmayı, ışık kaynaklarını kullanmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenirsiniz. Ancak amatör düzeyde başarılı fotoğraflar çekmek için temel fotoğrafçılık eğitimi almanızı öneririz.

Fotoğraf eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlarla fotoğrafçılıkta bilgi ve tecrübe kazanmanızı sağlıyoruz. Fotoğrafçılık kurslarımızın tamamında ders anlatımlarını akıllı tahta üzerinden yapıyor, fotoğrafçılık ekipmanları ve teknolojileriyle öğrenilenleri uygulamalı olarak pekiştiriyoruz. Fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize işlenen konuları deneyimleyecekleri ödevler vererek öğrendiklerini unutmamalarını sağlıyoruz. 15 yılı aşkın eğitim sektörü deneyimimizle fotoğrafçılığın teorikte değil pratikte işlevsel ve faydalı olduğunun bilincinde olarak kurslarımızın tamamında uygulama, etkinlik ve çekim gezilerinin olmasına önem veriyoruz. Grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf turları, her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezileri düzenleyerek teoriğini öğrendiğiniz fotoğrafçılık tekniklerini pratiğe aktarmanızı ve kendinizi geliştirmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafçılığı kitaplardan değil sahada öğretiyoruz.

Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Fotoğraf makinesi almak isteyen öğrencilerimiz için eğitmenlerimiz makine ve ekipman danışmanlığı yapmaktadır. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

Evet. Grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile amatör ya da profesyonel olarak çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimizin katılabileceği yurt içi ve yurt dışı, günübirlik ve konaklamalı fotoğraf gezileri düzenliyoruz. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz ve ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var. Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak farklı lokasyonlarda fotoğraf gezisi düzenleyerek öğrencilerimizin eğitimlerde öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyor, fotoğraf çekme deneyimlerini arttırıyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 109
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30