Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu

Gizemli Bir Dünyaya Adım Atıyoruz!

Vahşi doğayı, tarihin izlerini, hayatın mucizelerini belgelemek; uçsuz bucaksız ormanlarda, çöllerde, kalabalık şehirlerde fotoğrafçılığının sınırlarını zorlamak isteyenler bu eğitim kaçmaz!

Çekim tekniklerinizi geliştirmek, deneyim kazanmak ya da kişisel serginizi açmak istiyorsanız bu özel atölyemiz tam size göre! Belgesel Fotoğrafçılığı için Belgesel ve Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız var. Belgesel Fotoğrafçılığı Kursumuzun Süresi 2 gün / 8 saattir. 2 günlük uygulamalı belgesel çekimi eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı belgesel fotoğrafçılığı atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Belgesel Fotoğrafçılığı Eğitiminin süresi 6 Hafta 20 saattir. Pro-Belgesel atölyesi sektöre yeni giren ve belgesel fotoğrafçılığı yapmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği çekim tekniklerinden Photoshop kullanmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Belgesel Fotografciligi Kursu

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Belgesel Fotografciligi Egitimi 3

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Hayatı belgeliyoruz! Belgesel fotoğrafçılığı meraklılarına bakmakla görmek arasındaki farkı öğretiyor, bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyoruz…

Belgesel fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; Neden belgesel fotoğrafçısı olmalısınız? Dergilerde, kitaplarda, reklamlarda yer alan belgesel fotoğraflarının sırları neler? Doğanın ve hayatın mucizeleri nasıl fotoğraflanır? Belgesel fotoğrafçılığının en önemli kuralları nelerdir? Belgesel fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Belgesel fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Belgesel çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve belgesel fotoğrafı çekimlerinde hangisi kullanılmalı? Konularını işleyerek belgesel fotoğrafçılığı için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

1.haftayla birlikte belgesel fotoğrafçılığı için ihtiyacınız olan ekipmanları ve çekim tekniklerini öğrenecek, yollara düşmeye hazır, macera peşinde bir fotoğrafçı olacaksınız!

Uygulamalı Belgesel Fotoğraf Çekimi

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Belgesel fotoğrafçılarının en büyük dostu ışıktır! Doğal ışık kaynaklarından nasıl yararlanacağınızı, hangi ışık ekipmanlarını kullanacağınızı öğretiyoruz!

Belgesel fotoğrafçılığı kursu 1.haftamızın devamında; Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Doğal ışık nasıl kullanılır? En iyi ışık hangi saatte yakalanır? Gündoğumu ve günbatımı saatlerinde nasıl çekim yapılır? Gece belgesel çekim nasıl yapılır? Belgesel çekimlerde yapay ışık kaynakları kullanılır mı? Kontrast nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Flaşların belgesel fotoğrafçılığındaki gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler, gobolar nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? konularını işliyoruz.

1.haftanın sonunda gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmanın püf noktalarını öğrenmiş olacak, doğada ve şehirde belgesel fotoğraflar çekmeye başlayacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Belgesel Fotografciligi Dersi
Belgesel Fotografciligi Kurs 1

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 3.Bölüm

Hem anı yakalamayı hem de başarılı kompozisyonlar oluşturmayı öğreniyoruz! Belgesel fotoğrafçılığının en önemli unsuru olan hikaye yaratmaya odaklanıyoruz…

Belgesel fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasının son bölümünde; Belgesel çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Doğanın dilini nasıl çözeceğiz? Aslanları, kaplanları, geyikleri, timsahları, kartalları, papağanları nasıl hikâyeleştireceğiz? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Belgesel fotoğraflarında stil nasıl oluşturulur? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Yaratıcı belgesel fotoğrafları için nasıl mekanlar seçilir? Türkiye ve dünyadaki en egzotik ve ilginç belgesel çekim mekanları neler? Gerekli hazırlıklar nelerdir? Hangi ekipmanlar ve malzemeler kullanılır? Yedek pilleriniz, tripodunuz ve yağmurluğunuz yanınızda mı? Ulaşımda karşılaşılacak zorluklar neler ve unutulan ekipmanların telafisi var mı? Yağmurlu ve soğuk havalarda fotoğraf makinenizi nasıl korumalısınız? gibi konuları işleyerek hatasız bir çekim için son hazırlıklarımızı yapıyoruz!

1.haftanın sonunda belgesel çekim tekniklerini öğrenirken, ışık ve ekipman kullanma bilgisi kazanacak, yaratıcı kompozisyonlarla ister hobi ister mesleki amaçlı çekim yapma becerisine sahip olacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Belgesel Fotografciligi Kursu Fiyatlari

Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Belgesel Fotograf Cekimi Kursu

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

Doğa ile mücadele zamanı! Belgesel fotoğrafçılığının tekniğini öğrendikten sonra sahaya iniyor, hayatın mucizelerine kadrajımızla tanık oluyoruz!

Belgesel fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Fotoğraf çekmeye nasıl hazırlanılır? Objektifler, tripod ve kumanda gibi ekipmanlar nasıl kurulur? Gerekli olan makine ayarları nasıl yapılır? Doğal ışık nasıl kullanılır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Işık kamera-konu eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Işığa göre ISO, diyafram ve enstantane ayarı nasıl yapılır? Doğa ve manzara çekim teknikleri neler? HDR çekim nasıl yapılır? Seri çekim nasıl yapılır? Doğada karşılaşılacak sorunlar nelerdir? Vahşi doğada nasıl hayatta kalacağız? Hayvanlarla aramızda ne kadar mesafe olmalı? Kamuflaj kuralları ve belgesel fotoğrafçılığında çekim izinleri neler? Spontane, ani ve planlı çekimler nasıl yapılır? Anı yakalamanın püf noktası nedir? sorularına cevap vererek keyifli bir uygulama çekimi gerçekleştiriyoruz.

Hayvanların, doğanın ve vahşi hayatın en doğal hallerini ölümsüzleştirmeyi, kendinize özgü teknik ve stil oluşturmayı öğreneceğiniz keyifli bir eğitim sizi bekliyor…

Öğrenme Garantisi

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Uygulamaya devam ediyoruz! Makinemizi ve ekipmanlarımızı kuruyor, deklanşöre basmak için en iyi anı kolluyoruz!

Pro-Belgesel fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölümünde; yaratıcı belgesel fotoğraflar için rotamız üzerinde yer alan çekim mekanlarımızda manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yapıyor, bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını doğadaki ışığın rengine göre ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Yakalamak istediğimiz kareye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz. Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi belgesel fotoğraflara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağımızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili belgesel çekimler için çokça uygulama yapıyoruz.

Belgesel fotoğrafçılığı kursumuzun uygulama bölümünden sonra doğada çekim yapmayı, karşılaşılan zorluklarla başa çıkmayı ve güzellikleri ölümsüzleştirmeyi öğreneceksiniz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı
Belgesel Cekim Egitimi 1
Belgesel Fotografciligi

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta

Seyahat dergilerinden gazete sayfalarına kadar çekimleri konuşulan bir belgesel fotoğrafçısı olmak için Photoshop bilmeniz şart! Temel fotoğraf düzenleme teknikleriyle 3.haftaya başlıyoruz.

3. hafta Belgesel fotoğrafçılığı kursu programı; Adobe Photoshop nasıl bir programdır? Photoshop klavye kısayolları neler? Photoshop programının renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Döndürme/kesme nasıl yapılır? Crop tool nasıl kullanılır? Belgesel fotoğraflarını nasıl boyutlandırmalıyız? Pen tool nasıl kullanılır? Arka fon nasıl düzenlenir? Aydınlık ayarının yapılması için Adjustments nasıl kullanılır? Ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Levels, Curves, Brightness nasıl kullanılır? Fotoğrafın renkleriyle nasıl oynanır? Etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter komutları nasıl uygulanır? Neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işliyoruz.

Az fotoğrafla çok şey anlatmayı öğreniyoruz! Öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyoruz! 3.haftanın sonunda fotoğraflarınızı istediğiniz gibi boyutlandırmayı ve tonlamayı öğreneceksiniz.

Photoshop Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Kursun sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

Belgesel Cekimi

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Belgesel Fotograf Cekimi 1

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta

Ödüllü bir belgesel fotoğrafçısı olmak istiyorsanız net ve keskin fotoğraflar yaratmayı öğrenmelisiniz! 4.haftamızda hatalarınızı örterek kusursuz kareler çıkaracaksınız!

Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 4.haftasında; Beyaz ayarını en kolay nasıl yaparız? Levels ile otomatik beyaz ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Spotlar nasıl temizlenir? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Burn Tool ve Dodge Tool ile istenen bölümler nasıl boyanır? Arka plan nasıl temizlenir? Yaratıcı arka planlar nasıl olur? Unsharp Mesk komutu ile keskinleştirme nasıl yapılır? Layer kullanarak nasıl yaratıcı olunur? Hatasız fotoğraflar için maskeleme nasıl kullanılır? Seçili bölgelerin renkleriyle nasıl oynarız? Maskeleme ile alan derinliği nasıl yaratılır? Action nedir, nereden bulunur, nasıl yüklenir? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? Panorama nasıl yapılır? konularını işleyerek belgesel fotoğrafçılığında Photoshop kullanmayı öğretiyoruz.

4.haftanın sonunda belgesel fotoğraflara özel görsel düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olacak, fotoğraflarınızdaki kusurları yok edecek püf noktaları öğreneceksiniz.

Lighroom Kursu

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta

En vurucu fotoğraflarımızı düzenliyoruz! Retouch uygulama haftamızda doğru fotoğrafları seçmeyi, dikkat çekici bir portföy oluşturmayı öğreniyoruz!

5. hafta Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Belgesel fotoğraflarda hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? İstenmeyen unsurlar nasıl yok edilir? Renk ve tonlama nasıl uygulanır? Belgesel fotoğraflar arasından nasıl seçim yapılır? Seyahat ve doğa dergilerine hangi fotoğraflar gönderilir? Efekt ve renk düzenlemenin belgesel fotoğraflar üzerindeki etkisi ne? Belgesel fotoğraflarla nasıl sergi açılır? Yüzlerce fotoğraf arasından en iyi olan nasıl bulunur? Fotoğraflarımızın gücünü nasıl arttırırız? Kullanılmaması gereken fotoğraflar nelerdir? konularını işleyerek çektiğiniz belgesel fotoğraflarını kusursuz hale getirmenin yollarını öğretiyoruz.

5.haftanın sonunda Photoshop kullanarak belgesel fotoğrafları düzenleyebilecek deneyime ulaşacak, sanatsal bakış açısı kazanarak doğru fotoğraflarla portföyünüzü oluşturacaksınız.

Workshoplar
Belgesel Fotografi

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Belgesel fotoğrafçılığı eğitimi alarak doğada çekim yapmayı öğrenen, tekniğini ve fotoğrafa bakış açısını geliştiren öğrencilerimizin fotoğraflarına bir bakın, tutkunuzu hayata geçirmek için aradığınız motivasyonu bulacaksınız! Kendime özgü bir tarz yaratmalıyım, belgesel fotoğrafçılığı nasıl yapılır bilmek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

)) Belgesel Fotografciligi Egitimi 1 Belgesel Fotografciligi Egitimi 2
Belgesel Fotografciligi Dersi 1 Belgesel Fotografciligi Dersi 2
Belgesel Fotografciligi Kursu 2 Belgesel Fotografciligi Kursu 3
Belgesel Fotografi Cekmek 1

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Seyahat ve haber bloğunuz binlerce kişiye ulaşsın, markanızı ve fotoğraflarınızı nasıl pazarlayacağınızı bizden öğrenin…

Belgesel fotoğrafçılığı kursunun 6.haftasında; Belgesel fotoğrafçılığı nasıl bir meslek? Belgesel fotoğrafçılığından para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

6.haftayla birlikte online olmanın gücünün farkına varacak, çektiğiniz en iyi fotoğrafları potansiyel kitlenize daha hızlı ulaştırmanın yollarını öğrenmiş olacaksınız.

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Beğeni ve takipçi sayısı yüksek bir belgesel fotoğrafçısı olmak istemez misiniz? Sanatınızla binlerce insana ulaşmanın yollarını bu derste anlatıyoruz!

Belgesel fotoğrafçılığı kursunun 6.haftasında; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Belgesel çekimleri yapan bir fotoğrafçı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi belgesel fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Çiftleri etkileyecek sunumların püf noktaları neler? sorularımızla başarılı bir belgesel fotoğrafçısı olmayı öğreniyoruz.

Belgesel fotoğrafçılığı kursu bitiminde alanınızın en iyi fotoğrafçılarından biri olmak için çalışmaya devam edebilir, edindiğiniz bilgi ve deneyimle kendi markanızı oluşturabilirsiniz. Ünlü bir belgesel fotoğrafçısı olmak imkansız değil artık!

Kişisel Gelişim Kursları
Belgesel Fotografciligi Nasil Yapilir 1

Belgesel Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Belgesel fotoğrafçılığı eğitimini tamamlayan, doğanın ve hayatın en güzel anlarının fotoğraflarını çekmeyi öğrenen öğrencilerimiz Hava Fotoğrafçılığı, Panoramik Fotoğrafçılık, Kuş Fotoğrafçılığı, Macro Fotoğrafçılık, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Mesleki Egitim 9

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Belgesel fotoğrafçılığı eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Belgesel fotoğrafçılığı kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir belgesel fotoğrafçısı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Belgesel fotoğrafçılığı eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-Belgesel fotoğrafçılığı eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Mesleki Fotografcilik Kurslari 6
Egitim Sonrasi Destek 12

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Belgesel Fotoğrafçılığı Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl belgesel fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Belgesel fotoğrafçılığı kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler belgesel fotoğrafçılığı eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Belgesel fotoğrafçılığı kursumuza katılarak belgesel fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini, doğal manzaraların, vahşi hayvanların ve insanların fotoğraflarını çekmeyi, çektiğiniz fotoğrafları düzenlemeyi öğrenirsiniz. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir belgesel fotoğrafçısı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Belgesel fotoğrafçılığı Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Belgesel fotoğrafçılığı Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Belgesel fotoğrafçılığı eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Belgesel fotoğrafçılığı kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere belgesel çekiminde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel Belgesel fotoğrafçılığı mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Belgesel fotoğrafçılığı kursu eğitmenlerimiz başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Evet. Grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile amatör ya da profesyonel olarak çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimizin katılabileceği yurt içi ve yurt dışı, günübirlik ve konaklamalı fotoğraf gezileri düzenliyoruz. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz ve ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var. Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak farklı lokasyonlarda fotoğraf gezisi düzenleyerek öğrencilerimizin eğitimlerde öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyor, fotoğraf çekme deneyimlerini arttırıyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 122
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30