Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Drone Kursu

Hayata Gökyüzünden Bakıyoruz!

Bu sefer kadrajımızı kuş bakışı ayarlıyor, hikayeleri havadan görüntülüyoruz! Mesleğinin sınırlarını zorlamak ve becerilerini geliştirmek isteyen tüm fotoğrafçıları bekliyoruz!

Kısa bir tanıtım videosunda da milyon dolarlık film setlerinde de dronelar hep görevde! İnsan eliyle çekim yapılamayacak noktalardan görüntü elde etmek onların işi! Siz de özel işletmelerden devlet kurumlarına, okullardan hastanelere, turizm merkezlerden şehirlere kadar farklı alanlarda tanıtım videolarına imza atmak, firmanızı ve hizmetlerinizi kendi kadrajınızdan anlatmak isterseniz bu özel atölyeyi kaçırmayın! Drone ve Pro-Drone Kursu olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız var. Drone Kursumuzun Süresi 2 gün / 8 saattir. 2 günlük uygulamalı drone çekimi eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı drone atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Drone Eğitiminin süresi 6 Hafta 20 saattir. Pro-Drone atölyesi sektöre yeni giren ve drone kullanmayı öğrenmek isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği çekim tekniklerinden Photoshop kullanmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Drone Kursu

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Drone Egitimi

Pro-Drone Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Gelecek gökyüzünde! Son yılların en etkili reklam ve tanıtım aracı olan drone ile video çekimlerine başlıyoruz, teknik ve pratik tüm ayarları öğreniyoruz!

Drone Kursu 1.haftasında; Havadan çekimlere neden ihtiyacınız var? Firma, şehir, eser ve yapılar ile klip ve gelin damat çekimlerinde havadan çekim nasıl bir fark yaratacak? Hava aracı ve IHA nedir? Drone ne demektir? Drone çeşitleri nelerdir? Temel prensipler nelerdir? Hava hukuku ve fotoğrafçı sorumlulukları nedir? Drone uçuş dinamiği ve uçuş prensipleri nelerdir? Drone kullanmak için lisansa ihtiyacınız var mı? Hava sahası ne demek? Uçuşa yasak bölgeler neler? Mülkiyet hakları ve çekim izinleri nelerdir? Hangi marka ve model drone tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen drone markaları hangileri? İhtiyaç duyacağınız yardımcı ekipmanlar neler? Drone ile fotoğraf ve videolar hangi modda çekilir? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Doğru pozlama nedir ve fotoğrafa olan etkisi nasıldır? konularını işleyerek drone ile fotoğraf ve video çekebilmeniz için ihtiyacınız olan temel makine ve ekipman bilgisini edinmenizi sağlıyoruz.

Drone Kursu 1.haftasında; drone kullanarak çekim yapmak için hangi ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, drone tekniğine özgü çekim bilgisi edineceksiniz. Profesyonel drone kullanıcısı olmak ve mesleğinizi farklı bir yöne çekmek istemez misiniz?

Uygulamalı Drone Çekimi

Pro-Drone Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Çekime nasıl hazırlanacaksınız, hangi ekipmanları yanınıza alacaksınız, hangi havada çekim yapmak en uygunu? Tüm sorularınıza eğitimimizin bu bölümünde yanıt veriyoruz!

Drone Kursu 1.haftamızın devamında; Drone ile çekim yapmaya nasıl hazırlanır? Çekim yapılacak bölge nasıl belirlenir, rota nasıl çizilir? Tarihi binalar, köprüler, kaleler ve doğal mekanları çekmek için hangi izinler alınır? Hava durumu nasıl yorumlanır? Hangi havalarda çekim yapılmaz? Zor hava şartlarında nasıl çekim yapılır? Drone ile kış mevsiminde çekim yapılır mı? Yağmur ve rüzgar Drone ile elde ettiğimiz görüntüleri etkiler mi? Drone buzlanmaya ve sıcak havaya karşı nasıl korunur? Drone ayarları nasıl yapılır? Drone menüsünde çekim öncesi hangi ayarları yapmanız lazım? Pervaneleriniz tam takılı mı? Piliniz dolu mu? Cihazınızı güncellediniz mi? Kalkış ve İniş için güvenli alanınız var mı? Güvenli uçuş için nelere dikkat edilmelidir? Uçuş öncesi ve sonrası drone kontrolleri ve bakımı nasıl yapılır? Kaza sonrası bakım ve onarım nasıl yapılır? başlıklı konulara ayrıntılı değineceğiz.

1.haftayla birlikte havadan çekim yapmak için temel drone ayarlarını yapmayı öğrenecek, çekim rotanızı çıkaracak ve uçuşa başlayacaksınız! Muhteşem güzelliklere kuş bakışı yaklaşmanın zamanı geldi!

Uluslararası Eğitim Standardı
Drone Dersi
Drone Kurslari

Pro-Drone Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

Drone kullanarak kompozisyon yaratmayı öğreneceksiniz! Sinematik videolar çekin, müşterilerinize eşi görülmemiş görüntülerle unutulmaz anılar kazandırın, markaların başarılı tanıtımlarını siz hazırlayın!

Drone Kursu 2.haftasında; Moda, düğün, mimari, seyahat alanlarında, reklam ve klip sektöründe, firma ve kurum tanıtımlarında kullanılacak Drone ve flycam özellikleri nelerdir? Uçuş öncesi, sırası ve sonrasında yapılacaklar neler? Drone menüsünde çekim öncesi hangi ayarları yapmanız lazım? Drone’a nasıl hakim olunur? Drone ile kalkış ve iniş nasıl yapılır? Drone’u düşürmeden kullanmanın yolları neler? Trim ayarları nasıl yapılır? Manuel drone kontrolü nasıl yapılır? Drone kumandası nasıl kullanılır? Drone kalibrasyonu nasıl yapılır? Drone ile kalkış ve iniş nasıl yapılır? Drone’da hangi kameralar kullanılır? Video çekimlerinde parlamalar ve görüntü kirlilikleri nasıl önlenir? IMU ve Compass kalibrasyonu nasıl yapılır? Cihazınız GPS’i nasıl bulur? Sensörler nasıl devreye girer? Simülatör nasıl çalışır? Dağ ve orman manzaraları ile şelale ve nehirler için nasıl kompozisyonlar yaratılır? Panoramik manzara fotoğraf ve video çekim teknikleri nelerdir? Drone ile havadan mekan tanıtımları nasıl yapılır? Mimari, düğün ve doğa fotoğrafları nasıl çekilir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Işık nasıl ölçülür? Işığa göre kamera ayarı nasıl yapılır? sorularına cevap vererek drone ile çekim yapmada deneyim kazanmanızı sağlıyoruz.

Müşterilerinize farklı hizmetler sunmak, çekim tekniğinizi geliştirmek, bilgi ve becerinizi arttırmak istiyorsanız bu keyifli eğitimimizde drone kullanmayı öğrenecek, sektörünüzde farkındalık yaratacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Drone Kursu Fiyatlari

Drone Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Drone Fotograf Kursu

Pro-Drone Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Kuş bakışı videolar çekiyor, kentleri, tarihi yerleri, doğal güzellikleri, gelin ve damatları, spor müsabakalarını, ünlü sanatçıları kadrajımıza katıyoruz!

Pro-Drone Kursu 2.Hafta 2.Bölümünde; Drone ile video nasıl çekilir, nelere dikkat edilir? Uçuş modları ve kontrolleri nasıldır? Moda, düğün, ürün, doğa, mimari, tanıtım, spor, seyahat, pazarlama, gazetecilik, tarım, haritalama, acil yardım, haberleşme, kargo, sağlık gibi alanlarda drone nasıl kullanılır? Klip çekimlerinde drone ve flycam nasıl kullanılır? Konseptli çekimlerde ekip nasıl yönetilir? Doğal ışık nasıl kullanılır? Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanırsınız? Havadan çekimlerde gölge ve parlamaları nasıl önlersiniz? Drone ile havadan mekan tanıtımları nasıl yapılır? Yaratıcı çekimler için nelere dikkat edilmeli? Drone ile sinematik görüntüler elde etmenin sırrı ne? Sahneler arası geçişler nasıl yapılır? Hareketli insan ve hayvan videoları çekerken kadrajımız nasıl olmalı? Drone ile akrobatik hareketler nasıl yapılır? Drone kullanırken açı ve kurgu ne kadar önemlidir? Sorularını cevaplayarak Drone’u havalandırıyoruz. Drone ile çekim yapmayı öğrenerek deneyim kazanmanızı sağlıyoruz. Drone kamerasında farklı çekim modlarını deniyor, beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve yaratıcılığımızı sergiliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Drone eğitimi sonunda fotoğrafçılık yeteneklerinizi bir adım daha ileri taşımış olacaksınız. Son yılların popüler tanıtım silahı drone ile müşterilerinize modern hizmetler vermenin avantajını yaşayın, dikkat çeken videolara ve tanıtımlara imza atın!

Öğrenme Garantisi

Pro-Drone Kursu 3.Hafta

Çekilen videolar arasından en iyisi nasıl seçilir? Havadan çekilen videolar nasıl düzenlenmelidir? Sorularınız uygulamalı yanıt bulacak! Video ve kurgu teknikleriyle devam ediyoruz…

3. hafta Drone Kursu programı; Haber, belgesel, tanıtım filmi, tralier ve video klip kurguları nasıl yapılır? 3 ana işlem (capture, import, export) nasıl yapılır? Prodüksiyon süreçlerinde sizleri neler bekliyor? Kaba kurgu ve ince kurgu ne demek? Kurgunun psikolojik etkileri nelerdir? Kurgu programlarının en iyisi hangisi? Adobe Premiere Programı arayüzü nasıl çalışır? Film ve videoda temel teknik kavramlar nelerdir? Klasör organizasyonu nasıl yapılır? Yeni proje nasıl oluşturulur? Videolar Premiere Pro İçerisine nasıl aktarılır? Selection, riple edit, razor, slide ve pen tool ne işe yarar? Pratik kurgu teknikleri ve klavye kısa yolları neler? Video hızlandırma, yavaşlatma ve kesme nasıl yapılır? Kesme çeşitleri ve kullanım alanları neler? Geçiş efektleri neler ve nasıl kullanılır? Temel video efektleri hangileri? sorularını cevaplıyoruz.

3.haftanın sonunda drone kullanarak çektiğiniz videoları temel kurgu teknikleriyle düzenlemeyi, kesmeyi ve birleştirmeyi, basit efektler eklemeyi öğreneceksiniz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı
Drone Cekim Egitimi

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Drone kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Drone Cekimi

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Drone Fotografciligi

Pro-Drone Kursu 4.Hafta

Efekt yapmayı, yazı yazmayı, renk düzenlemeyi öğreneceğiniz keyifli bir hafta sizi bekliyor! Video düzenleme ve kurgu yapmanın ileri tekniklerini sizlerle paylaşıyoruz…

Drone Kursu 4.haftasında; Tanıtım filmleri ve Instagram paylaşımları için video kurgusu nasıl yapılır? Tanıtım filmlerinin Youtube kurgusu farklı mı olmalı? İdeal reklam ve tanıtım filmi süreleri neler? Videoda markanızı ve hizmetlerinizi nasıl anlatacaksınız? Videoda ne kadar içerik olmalı? Görüntü işleme ve katman sistemi nedir? Siyah beyaz renk efekti, cinematic renk efekti nasıl yapılır? Motion ve keyframe nasıl kullanılır? Yazı efektleri nasıl kullanılır? Adobe After Effects ve Premiere’de yazı teknikleri neler? Timeline ve keyframe nasıl kullanılır? Işık ve renk teorisi nedir? Renk nasıl düzenlenir? Planlar nasıl birleştirilir ve kesilir? Devamlılık kurgusunda ekoller ve kurallar nelerdir? Color correction nasıl yapılır? Export ve convert nasıl uygulanır? Yeşil perde kullanımı nasıl olmalı? Video sonu ve başı nasıl karartılır? Zoom in ve out nasıl yapılır? Video titreşimi nasıl azaltılır? Logo nasıl eklenir? Yüz sansürleme ve bulanıklaştırma nasıl yapılır? konularına eğiliyoruz.

4.haftanın sonunda havadan çektiğiniz videoları sinematik görüntüye ulaştıracak tekniklere hakim olacak, efektlerle birlikte videolarınıza anlam katacaksınız…

Adobe Premiere Kursu

Pro-Drone Kursu 5.Hafta

Drone ile çektiğiniz videolara içerik ve müzik eklemeyi, sesleri ve görüntüyü en net haline getirmeyi öğreneceğiniz 5.hafta eğitimimiz başlıyor!

5. hafta Drone Kursu ile; Tanıtım filmlerinde hangi müzikler kullanılır? Firma, fabrika, otel, turistik mekan tanıtımlarında içerik nasıl yazılmalı, kim okumalı? Ses ve görüntü seviyesi nasıl düzenlenir? Görüntü ve ses birleştirme teknikleri neler? Time effect ve freze frame nasıl yaratılır? 2D-3D çalışmaları nasıl yapılır? Ses kanalları nasıl ayrılır? Ses efektleri, foleyler ve kullanımları nasıl olmalı? Ses miksajının temelleri ve Premiere’de ses bandı nedir? Adobe Audition ile ses temizleme, ses efekti verme, equalizer kullanmak ve Premiere ile entegre etmek işlemleri nasıl yapılır? İki kişilik çekimler ile aks kuralı nedir? Premiere’de sequence mantığı nedir? Codecler, render almak nedir? Render nasıl alınır? Master kopya nasıl alınır? Video nerelerde ve nasıl yayınlanır? konu başlıklarıyla eğitimimizi tamamlıyor, profesyonel anlamda video çekip düzenleyecek seviyeye ulaşmanızı sağlıyoruz.

5.haftanın sonunda drone çekimlerinizde başarılı video kurguları yapabilecek, müşteri potansiyelinizi genişletecek, kazancınızı arttıracaksınız.

Video Kurgu Montaj Kursu
Drone Fotograf Cekimi

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Drone kursu ile fotoğraf çekim becerilerini ve tekniğini geliştiren öğrencilerimizin çalışmalarına bir göz atın, siz de sanatınızın uzmanı olmak ve müşterilerinize farklı branşlarda hizmet vermek istiyorsanız vakit kaybetmeden harekete geçin! Özgün bir fotoğraf tarzı yaratmak ve fotoğrafçılıktan daha çok gelir elde etmek istiyorsanız Foto Life Akademi ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

)) Drone Fotografciligi 1 Drone Fotografciligi 2
Drone Fotograflar Drone Fotograflar 1
Drone Fotografi Drone Fotografi 1
Drone Fotografi Cekmek

Pro-Drone Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Fark yaratan bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız sosyal medyayı etkili kullanmalısınız! 6.haftamızda rakiplerinizden sıyrılmanız için bilmeniz gereken dijital pazarlama sırlarını sizlerle paylaşacağız.

Drone Kursunun 6.haftasında; Drone ile video ve tanıtım filmi çekimi yaparak para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

Fotoğrafçılık mesleğinden para kazanmanın yollarını öğrenecek, dijital mecraları etkili bir şekilde kullanarak potansiyel kitlenize en kısa sürede ulaşacaksınız!

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Drone Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Müşteri potansiyelinizi arttırmanın yollarını öğrenecek, sosyal medyada daha çok beğeni ve etkileşim alarak adınızı en çok tercih edilen fotoğrafçılar arasına yazdıracaksınız!

Drone Kursunun 6.haftasında; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Drone ile çekimler yapan bir fotoğrafçı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Etkileyici sunumların püf noktaları neler? sorularına yanıt veriyoruz.

Drone Kursu bitiminde fotoğrafçılığın farklı bir branşında kendinizi geliştirmiş olacak, hem mesleğinizden kazanç sağlamayı hem de adınızı duyurmayı öğreneceksiniz!

Kişisel Gelişim Kursları
En Iyi Meslek Kurslari 8

Drone Eğitimi Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Drone kursunu tamamlayan, fotoğraf sanatının farklı dallarında uzmanlaşarak kendini geliştirmeyi hedefleyen öğrencilerimiz Hava Fotoğrafçılığı, Panoramik Fotoğrafçılık, Mimari Fotoğrafçılık, Video Kurgu Montaj, Adobe Premiere eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Mesleki Egitim 6

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Drone eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Drone kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı ve profesyonel bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Drone eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-Drone eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Meslek Kurslari 2
Egitim Sonrasi Destek 9

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Drone Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Drone eğitimi fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl drone eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Drone Kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler Drone eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Drone Kursumuza katılarak son yılların ilgi çeken fotoğrafçılık ve video ekipmanı Drone’u kullanmayı, ışık ve kompozisyon tekniklerini, doğal güzelliklerin, tarihi yapıların ve insan manzaralarının videolarını ve fotoğraflarını çekmeyi, çekimlerinizde görsel düzenleme yapmayı öğrenirsiniz. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve dikkat çekici drone videolarına imza atmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Drone Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Drone Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Drone eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Drone Kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere havadan çekimlerde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel fotoğrafçılık mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Drone Kursu eğitmenlerimiz başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 119
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30