Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En İyi Fotoğraf Makinesi 2023

Bu Yılın En İyi Makinelerine Göz Atın! – 2023 Fotoğraf Makinesi Önerileri

Bu kadar çok farklı tür varken en iyi fotoğraf makinesi hangisi nasıl seçersiniz? Sizi korkutmak için söylemiyoruz, aksine yardım etmek için buradayız. Tüm farklı türleri, kime en uygun olduklarını ve ne aramaları gerektiğini açıklayacağız.

Yeni mi başlıyorsunuz? Fotoğrafçılığa yeni başlıyorsanız ancak öğrenmeye hevesliyseniz, acemi birinin alıp kullanabileceği kadar basit, ancak daha ileri teknikleri denedikçe sizinle birlikte büyüyecek kadar güçlü bir kameraya ihtiyacınız vardır. Biraz deneyime sahip bir meraklı mısınız? Giriş seviyesi bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesi ile ilgili temel bilgileri zaten öğrendiyseniz, daha fazla özellik veya daha iyi performans ile daha gelişmiş bir modele geçmeye hazır olabilirsiniz. 

Veya profesyonelliğe geçmeyi mi düşünüyorsunuz: Profesyonel fotoğrafçılar çok özel ve spesifik özellikler ararlar ve genellikle buna uygun bir fiyat etiketi ile gelirler. Ancak bu günlerde, profesyonel kalitede kameraları keskin amatörlerin ve meraklıların ulaşabileceği fiyatlara alabilirsiniz. Tüm bunlara yazımızda değineceğiz.

Profesyonellerin Öne Çıkardığı Modeller – 2023 Fotoğraf Makinesi Önerileri

Sizin için 2023 en iyi fotoğraf makinesi listemizde 5 farklı model seçecek, bu modellerde öncelikle yeni başlayanlar ve deneyim kazanmak isteyenlere sonrasında da profesyonel bir makine arayanlara yardım etmeye odaklanacağız. İşte bu yılın öne çıkan en güçlü makineleri:

  • Nikon D3500 – Yeni Başlayanlar İçin Fotoğraf Makinesi Öneri 2023

Nikon D3500 bizim uzun süredir favorimiz. Kesinlikle alabileceğiniz en gelişmiş DSLR değildir, ancak basitliği, kontrolleri ve oluşturabileceği görüntülerin kalitesi, onu yeni başlayan herkes için en iyi önerimiz haline getirir. D3500'ün yapamadığı çok şey vardır, örneğin dokunmaya duyarlı olmayan sabit bir arka ekrana sahip, sensör üzerinde hibrit otofokus yok ve 4K video çekmiyor.

Ancak 24 megapiksel sensörü süper keskin, süper yüksek kaliteli görüntüler sunar; Nikon'un en yeni AF-P geri sarmalı kit lensi bir minyatür harikasıdır ve sensör üzerinde aşama algılamalı otomatik netleme olmadan bile canlı görüntüde çok hızlı netleme yapar. D3500 iyi iş görür, kullanımı kolaydır, göründüğünden daha güçlüdür ve değiştirilebilir lens fotoğrafçılığına mükemmel bir giriştir.

  • Fujifilm X-T200 – Yeni Başlayanlar İçin Fotoğraf Makinesi Önerileri 2023

Fujifilm X-T200 hafif ve kompakt bir modeldir ancak eski tarz bir 35 mm SLR fotoğraf makinesi gibi görünür. Hepsinden iyisi, çoğu rakibin iki katı çözünürlüğe ve videoya mükemmel şekilde uyan 1:6 en boy oranına sahiptir. Ayrıca büyük ve yeni 3.5 inç değişken açılı dokunmatik bir ekran barındırır.

Bunlara ek olarak elektronik bir vizöre sahiptir ve 4K videonun yanı sıra 24 megapiksel fotoğraflar çekebilir. 15-45mm kit lensi elektrikle çalışır ve normal kit lenslerinden çok daha az yer kaplar ve çoğundan daha geniş görüş açısı sunarak iç mekan çekimleri ve büyük yerler için idealdir.

  • Canon EOS R5 – Profesyoneller İçin En İyi Fotoğraf Makinesi 2023

EOS R5, Canon'un en yeni amiral gemisi aynasız kamerası ve pazarın her kesimini aynı anda köşeye sıkıştırmaya çalışıyor gibi görünüyor. EOS-1D X Mark III'ün sınıfında lider otomatik odaklama sisteminin yanı sıra yeni bir düşük geçiş filtresi sayesinde inanılmaz ayrıntılara sahip görüntüler üreten yepyeni bir 45 MP sensöre sahiptir. Hem UHD hem de DCI'da 4:2:2 12-bit Canon Log veya HDR PQ'da (her ikisi de H.265) dahili olarak 29,97 fps'ye kadar kırpılmamış 8K Raw video yakalayabilir ki bu sinema kalitesidir. 119,88 fps'ye kadar 4K çekim de mümkündür ve yeni Frame Grab işleviyle, 8K çekimlerinizden yüksek çözünürlüklü 35,4 MP'lik fotoğraflar çekerek hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar.

  • Sony A7R Mark IV – Profesyoneller İçin 2023 En İyi Fotoğraf Makinesi

Sony'nin A7 serisi makinelerinin 'R' modelleri, her şeyden önce çözünürlük için tasarlanmıştır ve Sony A7R Mark IV, tam çerçeve bir kamerada şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüğü sunmaktadır. Mükemmel olan yalnızca ayrıntı sunumu değil, aynı zamanda bu kameranın 4K video kapasitesi ve 10 fps kesintisiz çekim hızıdır. Bunların tümü, gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme ve dünyanın gördüğü en güçlü otomatik odaklama sistemlerinden biriyle bir araya geldiğinde dünyanın en makinelerinden biri ortaya çıkmaktadır. Ayrıca geniş lens yelpazesini de göz ardı etmemek gerekir...

  • Sony Alpha A1 – Profesyoneller İçin En İyi Fotoğraf Makinesi 2023

Sony A1, deyim yerindeyse Sony'nin fotoğrafçılığa dair söylenebilecek her şeyi söylediği bir modeldir. Her şeyi yapabilen bu makine adeta fotoğrafçılık teknolojileri açısından Sony’nin zaferidir. Önceden, kameralar hız, çözünürlük veya video özelliği sunardı, ancak A1 her üçünü de aynı anda sunarken ve buna ek olarak kendi türlerine özel spor ve video kameralarını geride bırakmaktadır. Ancak fotoğraf tutkunları için mükemmel kamera olmasının önünde muhteşem bir engel olduğunu da hatırlatalım. O da maalesef fiyatıdır. En iyi Sony fotoğraf makinesi olmak şöyle dursun muhtemelen günümüzün en iyi makinesi olan bu cihazın; ülkemiz pazarında 100 binden yukarıda bir fiyata sahip olduğunu söylememiz sanırız yeterli olacaktır.

Yalnızca Makinenize Değil, Kendinize De Yatırım Yapın!

Hiç kuşkusuz sizin için en iyi fotoğraf makinesi modelini bulmak ve kullanışlı bir makineyle fotoğraflar çekmek oldukça keyiflidir. Nitekim profesyonelliğe adım atmak için de ekipmanlarınızı geliştirmeniz son derece önemlidir. Buna karşılık unutmamanız gereken bir nokta daha vardır. O da aynı oranda kendinizi de geliştirmeniz gerektiğidir… En iyi fotoğraf makinesi elinizde olsa dahi fotoğrafı çeken nihayetinde eliniz olacak!

Bu nedenle makinenizi daha iyi tanımalı, kendinizi sürekli geliştirmeli, gerçek bir fotoğrafçı olarak kariyer yapmak istiyorsanız öğrenmeyi hiçbir zaman bırakmamalısınız…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30