Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Stüdyo Aydınlatmanız İçin En İyi Işık ve Softbox Markaları

Stüdyonuz İçin En İyi 5 Stüdyo Işık Sistemi

Fotoğrafçıların en çok şikayet ettiği konulardan biri kötü ışıktır. Bir fotoğraf karesi istediği gibi olmayan çoğu fotoğrafçı, ilk olarak kötü ışıktan şüphelenir. Aşırı gölgeler, aşırı ışık, optimum aydınlatma koşullarının dışında kalan her şey en etkileyici fotoğraflar için gerçek bir felaket olabilir. Eğer bu durum size tanıdık geliyorsa vereceğimiz softbox önerileri son derece işinize yarayabilir.

Hiç kuşkusuz bir fotoğrafçının araç setindeki en kullanışlı elementlerden biri softbox ışıklandırmalardır. Ancak fotoğraf karesi üzerindeki tüm etkisine rağmen fotoğraf makinesi ve lens gibi ekipmanlarda olduğu gibi en iyi softbox markaları hakkında bir öneriyle karşılaşmak son derece zordur. Tam olarak bu eksikliği fark ettiğimiz için sizlere stüdyonuzda yararlanabileceğiniz softbox markaları hakkında bilgi vereceğiz. Doğru bir stüdyo ışık seçimi ve konumlandırmasıyla fotoğraflarınızın kalitesinde ciddi bir artış olduğunu hemen fark edeceksiniz.

[widget-8]

1. Deyatech

İlk önerimiz fotoğrafçılık sektöründeki en güvenilir markalardan biri. Son derece güvenilir bir stüdyo ekipman üreticisi olan Deyatech, tripodlardan mikrofon tutuculara, ışık standlarından softbox ışık ürünlerine kadar farklı pek çok stüdyo ekipmanında kalitesiyle öne çıkıyor.

Deyatech stüdyo ışık sistemleri ve setlerinin özellikle ışığı dağıtma kapasitesiyle son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Işığın obje üzerinde eşit dağılmasını sağlayan softbox, böylece objeye yumuşak bir parlaklık veriyor. Ayrıca ışığı daha da yumuşatmak istiyorsanız dahili difüzörü çıkarabilir ve duruma göre çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak Deyatech ürünlerini YouTube ya da TikTok gibi platformlar için çekeceğiniz videolarda da kullanabileceğinizi belirtelim.

2. Soligor

Stüdyo çekim ekipmanları dendiğinde ülkemizde fiyat performans harikası ürünleriyle öne çıkan Soligor, başlangıç için yararlanabileceğiniz softbox markaları arasında en iyi seçeneklerden biridir. Tek sürekli ışık ürünlerinin yanı sıra softbox ışık seti ürünlerinden de yararlanabileceğiniz firma, fotoğraflarınızdaki aşırı gölge sorunlarını ortadan kaldırmak için en maliyetsiz çözümleri sunar.

3. Neewer

Hem ülkemizde hem de dünyada pek çok fotoğrafçının kullandığı en iyi softbox markaları arasında sayabileceğimiz Neewer, sektörde güvenilirliğini kanıtlamış üreticilerden biridir. Kalitesinin yanı sıra uzun ömürlü ürünleriyle de dikkat çeken firmanın farklı fotoğrafçılık türleri için softbox seçeneklerini barındırdığını da söyleyelim. Örneğin portre fotoğrafçılığı için Neewer Bouns Mount softbox markaları listemizde yerini alırken söz konusu daha başlangıç seviyesi bir ürün arıyorsanız Neewer 32-inç altıgen şemsiye ışıklandırma sistemlerine göz atabilirsiniz.

4. Godox

Tıpkı Neewer gibi dünya markaları arasında yer alan softbox önerileri arasında vurgu yapacağımız önemli üreticilerden biri. Son derece geniş bir ürün portföyüne sahip olan Godox; softbox ışık setlerinden paraflaşlara, led ışıklardan reflektörlere kadar stüdyonuzda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm aydınlatma ekipmanlarını sizlere sağlıyor. Eğer stüdyo ışık sistemleri alanında güvenilir bir marka arıyorsanız ilk bakmanız gereken adreslerden biri kesinlikle Godox.

5. Viltrox

Fotoğrafçılığın her alanında 15 yıla yakın bir deneyime sahip olan Viltrox; fotoğraf makinesi lensleri, video monitörleri, lens adaptörleri gibi pek çok ürününün yanı sıra stüdyo ışık sistemi ürünleriyle de sektördeki önemli markalardan biri. Özellikle LED ışık kullanmayı planlıyorsanız softbox önerileri listemizin son sırasında yer verdiğimiz Viltrox ürünlerine kesinlikle bakmanızı öneririz. Ayrıca firmanın fotoğraf stüdyosu dışında ev ortamında çekim yapabilmeniz için de birçok çözüm barındırdığını söyleyelim.

Fotoğrafınızın Kalitesi İçin Işık Her Şeydir!

Gözlerimizin objeleri görebilmesini sağlayan temel faktörün ışık olduğunu hatırlarsanız fotoğrafçılık için ışığın ne denli önemli olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ancak stüdyo ortamında kaliteli bir ışıklandırma için yalnızca kaliteli markaları tercih etmenizin yeterli olmadığını da vurgulamak gerekiyor. Aynı zamanda çekim türüne göre açıları iyi hesaplamalı, fotoğrafınız için en doğru ışıklandırma çözümlerini üretmelisiniz.

Softbox önerileri listemizde yer verdiğimiz stüdyo ışık sistemleri, fotoğraf çekim stüdyonuzda aydınlatma kalitenizi artırmak için kullanabileceğiniz pek çok ürün içerir. Bu ürünlerden daha etkili bir şekilde yararlanabilmek için fotoğrafçılık kursu programlarımıza göz atabilir, fotoğrafçılığın en temel konularından biri olan aydınlatma ve ışık kontrolü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30