Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Balıkgözü Tekniği Workshop

Sıra Dışı Fotoğraflar Çekmek İster Misiniz?

Komik portreler, yaratıcı panorama çekimler, geniş açı hissi uyandıran mimari kareler için balıkgözüne ihtiyacımız var!

Sıradan fotoğraflardan sıkılan, tekniğini geliştirmek ve yaratıcı çekim denemeleri yapmak isteyen, eğlenceli ve ilginç fotoğraf karelerine imza atma amacı olan, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı düşünen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Balıkgözü Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Balıkgözü fotoğraflar çekmek için gerekli ekipmanlardan makine ayarlarına, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, mimari fotoğraflardan doğada çekim yapmaya kadar balıkgözü tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Gün doğumu, gün batımı, şehir manzaraları, sporcular, balıklar, kuşlar, köprüler, daha neler neler! Balıkgözü tekniği ile yaratıcılığınızı geliştirecek, hayata bambaşka bir açıdan bakacaksınız…

Balikgozu Teknigi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Gerçeküstü Fotoğraflar Çekiyoruz!

Balikgozu Cekim Kursu

Balıkgözü Tekniği Workshop 1.Bölüm

İlgi çekici fotoğraflar için makinemize balıkgözü lensimizi takıyor, ayarlarını yapıyor ve fotoğraf çekmeye başlıyoruz! Kalıpların dışına çıkacağımız bir atölye olacak…

Balıkgözü Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Balıkgözü lens nedir? Balıkgözü lenslerin çekim özellikleri nedir? Balıkgözü hangi çekimlerde kullanılır? Balıkgözü lens çeşitleri nelerdir? Canon, Nikon, Sony, Olympus, Samyang, Raypro gibi markaların ürettikleri balıkgözleri modelleri ve özellikleri nedir? En iyi marka ve model balıkgözü hangisidir? Cep telefonları için balıkgözü modelleri nelerdir? Diagonal balıkgözü lens fotoğrafta nasıl bir etki yaratır? Circular balıkgözü lens fotoğrafta nasıl bir etki yaratır? Aynı odak uzaklığına sahip normal bir lens ile balıkgözü lens arasındaki fark nedir? Balıkgözü lenste bükülme nasıl meydana gelir? Balıkgözü lenslerin avantajları, dezavantajları nedir? Keskinlik değerleri nasıldır? Renk sapmaları meydana gelir mi? Zoom ve uzaklaştırma özellikleri nasıldır? Balıkgözü çekim yaparken ihtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Görüntü titremesi nasıl önlenir? konularını işliyoruz.

Balıkgözü Tekniği Workshop eğitimimizle geniş açı fotoğraflar çekmenin tekniklerini öğrenirken hayata eğlenceli tarafından bakacak, sıra dışı kareler yakalayarak fotoğrafçılıktan daha çok zevk alacaksınız!

Uygulamalı Balıkgözü Tekniği Workshop

Balıkgözü Tekniği Workshop 2.Bölüm

Açımızı genişletiyor, ışığı ve kompozisyonu etkili bir şekilde kullanarak kalıpların dışına çıkıyoruz! Çok eğlenceli bir eğitim bizi bekliyor…

Balıkgözü Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Balıkgözü kullanılarak yapılan çekimlerde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık nasıl yumuşatılır? Balıkgözü fotoğraflarda ışık nasıl dağılır? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Gün ışığından maksimum düzeyde nasıl yararlanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Kontrast nasıl oluşturulur? Çerçeve nasıl oluşturulur? Balıkgözü ile etkileyici fotoğraflar nasıl çekilir? sorularına yanıt veriyor, başarılı fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Balıkgözü Tekniği Workshop sayesinde balıkgözü çekimler için ışık kullanma ve kompozisyon oluşturma deneyimi kazanacaksınız! Doğal ışıktan maksimum verim almanın yollarını öğreneceksiniz…

Uluslararası Eğitim Standardı
Balik Gozu Cekim Egitimi
Balik Gozu Cekim Teknigi

Balıkgözü Tekniği Workshop 3.Bölüm

Mimari çekimlerde, portrelerde ve panoramalarda balıkgözü tekniğini deniyoruz! Hem tekniğimizi geliştiriyor hem de keyif alıyoruz!

Balıkgözü Tekniği Workshop etkinliğimizin son bölümünde; Balıkgözü ile çekim yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sık yapılan hatalar neler? Net ve keskin fotoğraflar nasıl oluşturulur? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Mimari çekimlerde balıkgözü nasıl kullanılır? Sıra dışı portreler nasıl çekilir? Balıkgözü lenslerle manzara çekilir mi? Panorama çekimleri nasıl yapılır? Gün doğumu ve batımı, çiçek ve kuş, spor ve konser, sualtı çekimleri için balıkgözü nasıl kullanılır sorularını yanıtladıktan sonra fotoğraf çekmeye devam ederek balıkgözü lenslerle çekim deneyimi kazanmanızı sağlıyoruz. Hayatın içinden manzaralar, portreler yakalıyoruz. Makinenizin ayarlarını yaparak ışığı ve kompozisyonu doğru kullanmanıza yardımcı oluyor, yaratıcı fotoğraflar ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Balıkgözü Tekniği Workshop programımızın sonunda farklı bir çekim tekniğini deneyimlemiş, bakış açınızı geliştirmiş, fotoğraf sanatının zenginliğinin farkına vararak tutkunuzu canlı tutmuş olacaksınız…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Balikgozu Teknigi

Balıkgözü Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 64

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak balıkgözü fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Mimari, doğa ve portre fotoğraflarında farklı bir teknik deneyerek fotoğrafa bakış açınızı genişleteceğiniz Balıkgözü Fotoğraf Kursumuzla sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Tarzınızı yaratmayı ve özgünlük kazanmayı öğreneceğiniz bu workshopta ilginç fotoğraflar çekeceksiniz! Sıradan bir fotoğrafçı olmak istemiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 65
Fotografcilik Kursu Workshop 48

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Balıkgözü Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… İnsanları, kuşları, kedileri, manzaraları, binaları ve hayatı balıkgözüyle anlatacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Balikgozu Teknigi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Balikgozu Teknigi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Balıkgözü Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 47

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 119

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 62
Fotograf Gezileri 85

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Balıkgözü Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Balıkgözü Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Sualtı Fotoğraf Çekimi, Gün Batımı Çekimi, Uzun Pozlama, Mavi Saatler Çekim Tekniği, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri, Panoramik Çekim Tekniği gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30