Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Baskı Teknikleri Workshop

Sıra Geldi Fotoğrafçılığın En Zor Kısmına…

Fotoğrafçılığın belki de en zor ve en pahalı kısmı baskı kısmı olan baskı uygulamalarına yakından bakıyor, farklı baskı tekniklerinin fotoğrafı nasıl etkileyeceğini öğreniyoruz!

Kağıda baskı yapmaktan dijital baskı teknolojisinden yararlanmaya kadar alternatif baskı türleri hakkında fikir sahibi olmak, en yeni teknolojileri ve siyah-beyaz baskı yöntemlerini kullanarak fotoğraf baskısının nasıl yapıldığını deneyimlemek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Baskı Teknikleri Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Baskı tarihinden dijital baskı sistemlerinin nasıl kullanıldığına, karanlık oda baskısından fotoğraf kurutmaya, tercih edilecek kimyasal ve malzemelerden kağıt türlerine kadar baskı tekniklerinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Renkli, siyah-beyaz ve dijital fotoğraf baskısı yapmayı öğreneceğiniz, fotoğrafçılık becerilerinizi en üst noktaya taşıyacağınız bir atölye sizi bekliyor…

Baski Teknikleri Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğrafların Nasıl Basıldığını Öğrenmek İster Misiniz?

Baski Teknikleri Egitimi

Baskı Teknikleri Workshop 1.Bölüm

Görüntüyü film üzerine kaydetmek kolay, peki ya baskı? Fotoğraflarınızı karanlık oda ya da dijital yöntemler kullanarak nasıl basacağınızı öğretiyoruz…

Baskı Teknikleri Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Fotoğraf baskısının tarihi nedir? İlk fotoğraf ne zaman basıldı? Fotoğraf baskı teknikleri nelerdir? Kağıda baskı nasıl yapılır? Cyanotype (1842), vandyke brown (1889) ve gum bichromate (1859) teknikleri ile baskı nasıl yapılır? Kullanılacak ekipmanlar ve kimyasallar nelerdir? Hangi kağıt türleri tercih edilir? Dijital sistemle baskı teknikleri nelerdir? Print dock baskı tekniği, basit yazıcılarla baskı tekniği, ofis tipi yazıcılarla baskı tekniği, mini-lab ile baskı tekniği nedir? Dijital yazıcılarda kullanılan baskı kâğıtları hangileridir? Dijital baskı yapabilen yazıcılar ve özellikleri neler? Nokta vuruşlu yazıcılar ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar arasındaki farklar ne? Photo ret teknolojisi, Micro piezo teknolojisi, Drop modulasyon teknolojisi nasıl çalışır? Lazer yazıcılar ve geniş format çıktı veren yazıcılar arasındaki farklar nedir? Dijital görüntüleri bilgisayara kaydetme programları neler ve nasıl kullanılırlar? konularını işleyerek kağıt ve dijital baskı arasındaki farkları öğreniyoruz.

Baskı Teknikleri Workshop programımızla siyah beyaz ya da dijital baskı yapmayı öğreneceksiniz. Kağıt baskının eşsiz deneyimini tadarak gerçek anlamda bir fotoğrafçı haline geleceksiniz…

Uygulamalı Baskı Teknikleri Workshop

Baskı Teknikleri Workshop 2.Bölüm

Fotoğraflarımızı alternatif baskı teknikleri kullanarak kağıda dökerken dijital baskının avantajlarını keşfediyor, karanlık oda baskısı hakkında bilgi sahibi oluyoruz…

Baskı Teknikleri Workshop programının 2.bölümünde; Dijital baskıda kullanılan malzemeler nelerdir? Fotoğraf film türlerine göre baskı nasıl yapılır? Siyah beyaz, renkli ve dia pozitif filmlerin özellikleri ne? Mini lab ile baskı nasıl yapılır? Renkli film baskısı nasıl yapılır? Renkli agrandisman ve kontak baskı nedir? Renkli filmlerin pozlanma süreleri ne kadardır? Dia pozitif filmden baskı nasıl yapılır? Renkli film ve dia pozitif banyo malzemeleri nelerdir? Siyah-beyaz film baskısı nasıl yapılır? Tüm negatif kareleri pozitif olarak görebileceğiniz kontak baskıyı nasıl kullanırsınız? Agrandisman baskı nedir? Siyah-beyaz film banyosu nasıl yaptırılır? Film ve baskı banyoları nasıl hazırlanır? Hangi malzemeler gerekir? Karanlık oda nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, çektiğimiz güzel kareleri fotoğraf kağıtlarına aktarmaya devam ediyoruz.

Baskı Teknikleri Workshop eğitimiyle sadece fotoğraf çeken bir fotoğrafçı olarak kalmayacak sanatınızın ince ayrıntılarına da hakim olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Fotograf Baski Egitimi
Fotograf Baski Kursu

Baskı Teknikleri Workshop 3.Bölüm

Uygulama yapmaya devam ediyoruz! Bu atölyede stüdyonuzda basit tekniklerle nasıl fotoğraf baskısı yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız…

Baskı Teknikleri Workshop son bölümünde; Baskı boyutu nasıl seçilir? Fotoğraflar hangi boyutlarda basılmalıdır? Hangi fotoğraflar baskı için uygundur? Fotoğraf nasıl seçilir? Albüm tasarımı için basılacak fotoğraflar nasıl belirlenir? Baskıda nelere dikkat edilir? İyi sonuçlar almak için kullanılacak baskı teknikleri neler? sorularını cevapladıktan sonra Cyanotype, vandykebrown, gumbichromate solüsyonlarını kullanarak fotoğraf baskıları yapıyor ve fotoğrafların bu tekniklere uygun sayısal negatifler haline getirilmesinin yöntemlerini öğreniyoruz. Baskısı biten fotoğraflarımızı kurutarak gerek renkli gerekse siyah- beyaz filmlerimize fotoğraf değeri kazandırıyoruz. Profesyonel teknik yardıma gerek kalmadan orta halli bir yazıcıdan bilgisayara kaydedilmiş fotoğraflarınızın baskısını nasıl alabileceğinizi de göstermiş oluyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Baskı Teknikleri eğitimimizin sonunda fotoğrafçılığın en zor ancak en keyifli kısmı olan fotoğraf baskısını öğrenmiş olacak, sanatınızı profesyonel anlamda gerçekleştirecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Fotograf Baskisi

Baskı Teknikleri Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 42

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber çektiğiniz fotoğrafları basmayı ve albümleriniz için hazırlamayı öğreneceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Siyah-beyaz ve dijital baskı tekniklerini kullanarak çektiğiniz fotoğrafları nasıl basacağınızı öğreneceğiniz Baskı Teknikleri eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Fotoğraf baskısının ince detaylarına hakim olacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Tarzınızla fark yaratmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 24
Fotografcilik Kursu Workshop 33

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken onları geleceğe nasıl aktaracağınızı da öğrenin, fotoğraflarınıza imzanızı atın! Fotoğraflarınızı farklı baskı teknikleriyle portföyünüze kazandırın, kendinizi geliştirerek başarılı bir fotoğrafçı olmaya devam edin… Sadece fotoğraf çekmek yetmez, sanatınızda uzmanlaşın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Baski Teknikleri Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Baski Teknikleri Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Baskı Teknikleri Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 32

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 104

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 47
Fotogaf Gezileri 21

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Baskı Teknikleri Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Baskı Teknikleri Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Karanlık Oda Baskı Teknikleri, Portre Çekimi, Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30