Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Karanlık Oda Baskı Workshop

Fotoğrafçılığın Temeli Bu Odalarda Atıldı!

Meraklılarına, fotoğrafçılığın hayat bulduğu karanlık odada fotoğraf baskısı yapmayı öğretiyoruz!

Stüdyosunda ya da evinde karanlık oda hazırlamak, karanlık odada fotoğraf basma tekniklerini öğrenmek, fotoğrafçılıkta farklı teknikler öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Karanlık Oda Baskı Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Baskı tarihinden siyah-beyaz baskı sistemlerinin nasıl kullanıldığına, karanlık odada kullanılacak malzemelerden baskısı yapılacak fotoğrafların seçimine, fotoğraf kurutmaktan saklamaya kadar karanlık oda baskısının A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Çektiğiniz fotoğrafları klasik baskı yöntemleriyle elde etmeyi öğrenecek, müşterilerinize baskı hizmetleri de sunacak, hobi amaçlı fotoğraf çekiyorsanız kendi fotoğraflarınızı basmanın hazzını yaşayacaksınız…

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğrafların Nasıl Basıldığını Öğrenmek İster Misiniz?

Karanlık Oda Baskı Workshop 1.Bölüm

Karanlık oda için gerekli olan malzemelerimize yakından bakalım! Fotoğrafçılık tarihinin temel taşını oluşturan Karanlık Oda, nereden başlamanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak…

Karanlık Oda Baskı Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Fotoğraf tarihi ve türlerine genel bakıştan sonra Siyah Beyaz nedir? Film ve dijital çekim farkı ne? Siyah beyaz film türleri, özellikleri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Fotoğraf baskısının tarihi nedir? İlk fotoğraf ne zaman basıldı? Fotoğraf Karanlık Oda Baskı nelerdir? Cyanotype (1842), vandyke brown (1889) ve gum bichromate (1859) teknikleri ile baskı nasıl yapılır? Film yıkama nedir ve karanlık odada baskı nasıl yapılır? Karanlık oda nasıl hazırlanır? Kullanılacak ekipmanlar ve kimyasallar nelerdir? Spiral (banyo edilecek filmlerin sarıldığı aparat), Tank (Film sarılı spirallerin konup, filmlerin banyo edildiği aparat), Agrandizör (fotografın basılmasını sağlayan cihaz), Timer (kartın pozlanma süresini sağlayan cihaz) ve Küvet nedir, nasıl kullanılır? Tank seçerken nelere dikkat edilmeli? Agrandizörler ve çeşitleri nedir? Kartın pozlanma süresi ne kadar olmalıdır? Küvet nasıl hazırlanmalıdır? D-76, Dektol ve Hipo gibi solüsyonların baskıdaki görevleri ve önemleri neler? konularını işleyerek baskı için gereken ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Karanlık Oda Baskı Atölyemizle fotoğrafçılığın en eski ancak en keyifli baskı türünü yakından tanıyacaksınız. Kağıt baskının eşsiz deneyimini tadarak gerçek anlamda bir fotoğrafçı haline geleceksiniz…

Uygulamalı Karanlık Oda Baskı Workshop

Karanlık Oda Baskı Workshop 2.Bölüm

Karanlık odamızı hazırlayarak işe koyuluyor, en güzel fotoğraflarımızı kağıt üzerine aktarıyoruz. Yıllarca saklayacağımız albümler hazırlayacağız…

Karanlık Oda Baskı Workshop programının 2.bölümünde; Kağıt çeşitleri ve özellikleri ne? Kontraslık değerleri, ebatları, multigrade kartlar, ton ve dokularına göre kart çeşitleri nelerdir? Baskı için hangi kağıt türlerini kullanmak avantaj sağlar? Ekipmanlar ve malzemeler nasıl hazırlanır? Sıcaklık, ajitasyon, sulandırma oranları ne olmalı? Suyun sıcaklığı nasıl ölçülür? Küvete ne kadar su eklenir? Solüsyon miktarı ne olmalıdır? Tank nasıl hareket ettirilir? Hipo hangi aşamada kullanılır? Baskı boyutuna göre agrandizör yüksekliği nasıl ayarlanır? Film kontrast kontrolü nasıl yapılır? Arşivsel film yıkama ve saklama nedir? Baskıda kontrast kontrolü nasıl yapılır? Yıkama süresi ne kadardır? Basılan fotoğraflar nasıl kurutulur? Basılan fotoğrafın kıvrılmaması için ne yapılır? Negatifler nasıl saklanır? sorularına yanıt veriyor, çektiğimiz güzel kareleri fotoğraf kağıtlarına aktararak ölümsüzleştiriyoruz.

Karanlık Oda Baskı Workshop etkinliğimizin sonunda sadece fotoğraf çeken bir fotoğrafçı olarak kalmayacak sanatınızın ince ayrıntılarına da hakim olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı

Karanlık Oda Baskı Workshop 3.Bölüm

Uygulama yapmaya devam ediyoruz! Bu atölyede stüdyonuzda ya da evinizde basit teknikler kullanarak nasıl fotoğraf baskısı yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız…

Karanlık Oda Baskı Workshop son bölümünde; Film yıkama ve baskıda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Film yıkamanın ve baskının püf noktaları nelerdir? Etkili siyah beyaz baskılar nasıl elde edilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Evde karanlık oda yaratma yöntemleri ve dikkat edilmesi gerekenler neler? sorularını yanıtladıktan sonra Agrandizörü tekrar tanıtarak kağıt çeşitleri arasından seçimimizi yapıyor ve filmlerimize banyo yaptıracağımız küvetlerde kimyasallarımız ile banyo suyumuzu hazırlıyoruz. Çeşitli kartlara fotoğraf baskısı, gölgeleme, yakma gibi özel müdahaleleri de anlatarak karanlık odada siyah beyaz fotoğraf baskısı yapıyoruz. Daha önce çektiğiniz fotoğraflardan baskı yapılacak film karelerini belirleyerek karanlık odanın hazırlanmasından filmin banyo yaptırılmasına, tanktan çıkarılmasından askıda kurutulmasına kadar tüm aşamalarını adım adım işliyoruz. Son olarak tamamlanan fotoğrafları değerlendirerek eksiklerinizi gideriyoruz.

Karanlık Oda Baskı eğitimimizin sonunda fotoğrafçılığın en zor ancak en keyifli kısmı olan fotoğraf baskısı yapmayı öğrenmiş olacak, profesyonel bir fotoğrafçı haline geleceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Karanlık Oda Baskı Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber çektiğiniz fotoğrafları basmayı ve albümleriniz için hazırlamayı öğreneceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Çektiğiniz fotoğrafları nasıl kağıda aktaracağınızı deneyimleyeceğiniz Karanlık Oda Baskı eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Fotoğraf baskısının ince detaylarını öğreneceğiniz bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken onları geleceğe nasıl aktaracağınızı da öğrenin, fotoğraflarınıza imzanızı atın! Fotoğraflarınızın baskısını yaparak portföyünüze kazandırın, kendinizi geliştirerek başarılı bir fotoğrafçı olmaya devam edin… Sadece fotoğraf çekmek yetmez, sanatınızda uzmanlaşın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »

%100 Öğrenme Garantisi

Karanlık Oda Baskı Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Karanlık Oda Baskı Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Karanlık Oda Baskı Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Albüm Tasarımı, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre Çekimi, Işıkla Boyama, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30