Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları

Tekniğinizi Geliştirecek Püf Noktalar Bu Atölyede!

Mükemmel fotoğraf karelerinin sırrını öğrenmek, makine ve ışık kullanım becerisini arttırmak, daha iyi kompozisyonlar oluşturmak isteyenlere özel bir eğitim hazırladık!

Fotoğraf sanatının sırlarını öğrenmek, teorik ve pratik anlamda kendini geliştirmek, sanatsal bakış açısı kazanmak, başarılı portföyler oluşturarak daha çok kişiye ulaşmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Doğru ekipman kullanımından ışık tekniklerine, net ve keskin fotoğraf yöntemlerinden fotoğrafa dinamizm katmaya, portre çekimlerinin inceliklerinden manzara fotoğrafçılığında püf noktalara kadar fotoğraf sanatının A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğrafçılık, fotoğraf çekmekten daha fazlasıdır, yaşam felsefesidir! Bu felsefeyi hayatının merkezi yapan herkesi daha iyi fotoğraflar için profesyonellerden öneriler almaya davet ediyoruz…

Daha Guzel Fotograflar Icin Ipuclari

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Mükemmel Fotoğraflar İçin Ustalardan Öneriler!

Guzel Fotograf Cekmek

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları 1.Bölüm

Etkileyici fotoğraflar çekmek için makine ve ekipmanlarınızdan maksimum verim almanın sırlarını sizlerle paylaşıyoruz! Daha net ve keskin fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz…

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları eğitiminin ilk bölümünde; Pahalı bir kameraya sahip olmanız iyi bir fotoğrafçı olduğunuz anlamına gelir mi? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? Marka ve modele göre lens çeşitleri ve en çok tercih edilen lens markaları neler? Sabit lensler fotoğrafçılığı daha iyi öğrenmenizi sağlar mı? İyi lensler size daha iyi fotoğraf verir mi? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? Fotoğraf stilleri nelerdir, daha keskin ve doygun fotoğraflar için sahneye göre hangisi tercih edilmeli? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Görüntü kalitesi RAW mı Jpeg mi olmalı? Her zaman RAW mı çekmelisiniz? 1/3 kuralı ne kadar önemli? Film dijitalden daha iyi midir? Dijital filmden daha iyi midir? Ekipmansız fotoğraf çekilir mi? Histogram okumak nasıl öğrenilir? Gürültülü bir fotoğraf bulanık bir fotoğraftan iyi midir? Daha iyi fotoğraflar için ISO, diyafram, enstantane nasıl olmalı? konularını işleyerek başarılı bir fotoğrafın teknik unsurlarından bahsediyoruz.

İyi bir fotoğraf makinesi sizi iyi bir fotoğrafçı yapmaz! Sihirli bir kameranız yoksa hikayenizi anlatırken ISO’dan diyaframa, enstantaneden objektif kullanımına kadar fotoğrafçılığa dair her şeyi bilmelisiniz…

Uygulamalı Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları 2.Bölüm

Alanında uzman fotoğrafçılardan fotoğrafta ışığa, modelle iletişime, anı yakalamaya, kompozisyon oluşturmaya ve renkleri kullanmaya dair öneriler alıyoruz…

Eğitimin 2.bölümünde; Doğru bir pozlama için fotoğrafçı ışığı nasıl kontrol eder? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Açık hava gün ışığında az pozlama yapmak fotoğrafa ne katar? Fotoğrafta üç boyutluluk etkisi nasıl yaratılır? Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Poz vermede baş ve omuz, modelin jest ve mimikleri nasıl yönlendirilir? Birden fazla modelin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? Sadelik neden önemlidir? Belirli bir anı yakalamak sizi nasıl geliştirir? konularını işliyoruz.

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları atölyemizde fotoğraf çekmeden önce planlama yapmanın ve doğal ışığı en iyi şekilde kullanmanın önemini fark edeceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Fotograf Cekmek Atolyesi
Daha Iyi Fotograf Nasil Cekilir

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları 3.Bölüm

En iyi fotoğraflar için eğlenmeye, fotoğrafın içinde olmaya ve görünenin ötesine geçmeye dikkat ediyoruz. Eğitmenlerimizin sizlere ilgi uyandıracak çekim önerileri var…

Atölyemizin 3.bölümünde; Fotoğrafçılıkta gözlem ne kadar önemlidir? Fotoğraf çekerken yaklaşmak önemli midir? Çekmeden önce düşünmek ve planlamak size ne katar? Daha iyi doğum fotoğrafları çekmek için nelere dikkat etmelisiniz? En yeni çekim teknikleri ne? Uzun pozlama, pan, zoom, double exposure gibi teknikler fotoğraflarınıza ne katar? Sattıran ürün fotoğraflarının sırları ne? Daha çok gelin-damada ulaştıracak albüm tasarımları nasıl olur? Moda fotoğrafçılığında stüdyo çekimleri nasıl yapılmalı? Dikkat çekici portreler nasıl çekersiniz? İştah kabartan yemek fotoğrafları nasıl çekilir? Hava ve drone fotoğrafçılığında para var mı? Makro fotoğraflar için sabit odaklı (prime) makro lens ne kadar önemli? Siyah beyaz fotoğraflarda nelere dikkat etmelisiniz? Fotoğrafta styling neden önemli? Yağmurda ve karlı havalarda fotoğraf nasıl çekilir? Kendi tarzınızı nasıl bulursunuz? Sadece en iyi fotoğraflarınızı göstermeli misiniz? Başkalarının eserlerini eleştirmeli misiniz? Bir fotoğraf kulübüne katılmalı mısınız? Fotoğraf forumlarında zaman harcamalı mısınız?2 kere yedek almak neden önemli? Fotoğraf çekerken en çok fotoğrafçı mı eğlenir? konularını işleyerek farklı branşlarda nasıl daha iyi çekimler yapabileceğimizi tartışıyoruz.

Kameranızı değiştirmeden kendinizi değiştirin! İyi fotoğraflar için sadece teknik bilgi değil, sanatsal bakış açısı, hayatı okumak, duyguları ve hikayeleri anlatabilmek de yer alır…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Iyi Fotograf Cekmek

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 73

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarından daha iyi fotoğraflar çekmenin sırlarını öğreneceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Makine kullanımından kompozisyon oluşturmaya, doğru ışığı yakalamaktan anı kaçırmamaya, doğum fotoğrafçılığından makro çekimlere kadar daha iyi nasıl fotoğraf çekeceğinizi öğreneceğiniz bu atölyede tekniğinizi geliştirecek ve fotoğrafçılığa bambaşka bir açıdan bakacaksınız. Tarzınızı yaratmayı ve özgünlük kazanmayı öğreneceğiniz bu workshopta kendinizi geliştirmenin önemini fark edeceksiniz. Sıradan bir fotoğrafçı olmak istemiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 74
Fotografcilik Kursu Workshop 53

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Ünlü fotoğrafçılardan ipuçları alacağınız bu eğitimle birlikte fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… İnsanları, hayvanları, evleri, köprüleri, denizleri ve gökyüzünü kadrajınızdan yansıtacaksınız!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Daha Guzel Fotograflar Icin Ipuclari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Guzel Fotograf Cekmek

%100 Öğrenme Garantisi

Eğitim sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 52

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 124

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 67
Fotogaf Gezileri 33

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Daha Güzel Fotoğraflar İçin Profesyonel İpuçları Atölyemizi tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafla Anlatmak, İnsan ve Portre, Fotoğraf Seçmek Atölyesi, Canon ve Nikon Atölyesi, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30