Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi

Nostaljik ve Romantik Fotoğraflar Çekiyoruz!

Geçmişin huzur verici atmosferini ve etkileyici kompozisyonlarını dijital siyah beyaz teknolojisiyle çekmek ister misiniz? Bu atölyede nostaljik bir yolculuk yapacağız!

Özellikle düğün, doğum ve portre fotoğrafçılığı yapmak, duyguları ve hikayeleri siyah beyaz teknikle ölümsüzleştirmek, tekniğini, bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Siyah beyaz fotoğraf çekimlerinin püf noktalarından doğru makine seçimine, kompozisyon oluşturmaktan anı yakalamaya, stüdyo çekimlerinden düğün pozlarına kadar siyah beyaz tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu ile geçmişi gelecekte yaşatmayı, insanların ve doğanın hikayesini dramatik unsurlarla anlatmayı öğrenecek; özgün fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız.

Siyah Beyaz Fotografcilik Atolyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğrafın En Etkileyici İki Rengi: Siyah ve Beyaz!

Siyah Beyaz Fotografcilik Egitimi

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi 1.Bölüm

Yüzlere ve bakışlara anlam kazandırmayı, en iyi kompozisyonları oluşturmayı ve tekniğinizi geliştirmeyi bu atölyede öğreneceksiniz!

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi ilk bölümünde; Siyah-beyaz fotoğraf çekiminin özellikleri ve diğer branşlardan farkları nelerdir? Siyah-beyaz çekim türleri nelerdir? Dijital siyah beyaz nedir? İyi bir siyah beyaz fotoğraf için tercih edilen makineler hangileri? Siyah beyaz fotoğraflarda kullanılan objektif çeşitleri neler? Filtre ve lens seçimi nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Siyah-beyaz çekimler hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Siyah-beyaz çekimlerde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Tepe flaşı, stüdyo flaşı, paraflaş ve softbox nasıl kullanılır? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yüz aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gün ışığında siyah-beyaz fotoğraf nasıl çekilir? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? konularını işleyerek siyah beyaz çekim yapmaya başlıyoruz.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi ile mükemmel siyah beyaz çekimlerinin sırrı olan doğru makine ve ekipman kullanımı hakkında uzmanlaşacak, yüzlerin hikayesini anlatmaya başlayacaksınız!

Uygulamalı Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi 2.Bölüm

Siyah beyaz fotoğraflarda kompozisyonun önemini öğreniyoruz! Bakışların, jestlerin ve mimiklerin, doğanın ve manzaranın nasıl kullanılacağını keşfediyoruz!

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi programının 2.bölümünde; Siyah-beyaz fotoğraflarda kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik ve sinematografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Siyah-beyaz çekimlerde hikaye nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Dramatik siyah beyaz fotoğraflar nasıl çekilir? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renk filtreleri nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? Ekipmanlar nasıl kurulur? Siyah-beyaz çekimlerde fotoğrafçı-model ilişkisi nasıldır? Portre, düğün, moda, doğum, mimari ve manzara fotoğrafçılığında siyah beyaz kompozisyon oluşturma teknikleri nelerdir? konularıyla birlikte fotoğraf çekmeye devam ediyoruz.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursu sayesinde en doğru anda deklanşöre basmayı öğrenirken başarılı siyah beyaz fotoğraflar için kompozisyonun ne kadar gerekli olduğunu göreceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Siyah Beyaz Fotografcilik Dersi
Siyah Beyaz Fotografcilik

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi 3.Bölüm

Siyah beyaz fotoğraflar; duyguları ve hikayeleri anlatmanın en etkili yolu! İnsanların ve doğanın hikayelerini anlatmak için bol bol fotoğraf çekiyoruz!

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi programımızda; Siyah beyaz çekimlerde insan nasıl anlatılır? Duyguları fotoğraflamanın yolları nelerdir? Jest ve mimikler nasıl aktarılır? Gözlerle anlatma nasıl yapılır? Siyah beyaz çekimlerde bakışların önemi nedir? Yüzleri nasıl fotoğraflamak gerekir? Açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Tanımadığımız insanları nasıl fotoğraflarız? Siyah beyaz manzara fotoğrafları nasıl çekilir? Şehir ve kalabalık insan manzaraları nasıl fotoğraflanır? Hikaye ve kurgu nasıl yaratılır? Hikayeler fotoğrafa nasıl aktarılır? Anı yakalamanın sırrı nedir? Fotoğrafta alt metin nasıl verilir? Fotoğrafın mesajı ne olmalıdır? Arka plan nasıl oluşturulur? Fotoğraf nasıl incelenir? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? En iyi fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? Çekilen fotoğraflar nasıl siyah beyaz yapılır? konularını işleyerek uygulama yapmaya devam ediyoruz.

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık kursu sonunda portre fotoğrafçılığının ince ayarlarını öğrenecek, yüzleri ve bakışları daha iyi okuyacak, mükemmel portre fotoğraflarına imzanızı atacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Shutterstock 1667789473

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 13

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Siyah beyaz fotoğraf çekimlerinde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından hayatın içinden anlara, yaratıcı bakış açılarıyla ve farklı tekniklerle kadrajınızı çevirmeyi ve mükemmel fotoğraflar yakalamayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber siyah beyaz fotoğraf çekmeyi öğreneceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece başarılı bir fotoğrafçı olmak yetmez, tekniğinizi de geliştirmelisiniz! Siyah beyaz fotoğrafçılık eğitiminde fotoğraf sanatına farklı bir boyuttan bakacaksınız…

Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün bir çekim dili geliştirmek, fotoğrafa bakış açınızı değiştirmek, kompozisyon oluşturmayı öğrenmek ve duyguları siyah beyaz fotoğraflara aktarmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 11
Fotografcilik Kursu Workshop 13

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Tek bir kareyle yüzlerce anlam yakalamak, bakışlara ve mimiklere hayat veren bir fotoğrafçı olmak, yaşamı kişisel fotoğraf dilinizle anlatmak istiyorsanız Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi’nde fotoğraf sanatının derinliklerine ineceksiniz! Fotoğrafın zengin anlatım dillerinden siyah beyaz tekniği yaratıcı bir şekilde kullanmayı, görünenin ardına geçebilmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Siyah Beyaz Fotografcilik Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Siyah Beyaz Cekim 1

%100 Öğrenme Garantisi

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 13

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 85

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 28
Fotograf Gezileri 61

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Siyah Beyaz Fotoğrafçılık Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Fotoğrafçılığı, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30