Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Focus Stacking Workshop

“Odağımızı İstifliyoruz!”

Makro fotoğrafçılığın en büyük sorunlarından olan net alan derinliğini focus stacking yöntemiyle ortadan kaldırıyoruz! Fotoğrafımızın her yerini aynı netliğe kavuşturuyoruz…

Odak istifleme anlamına gelen Focus Stacking yönteminin nasıl kullanılacağını öğrenmek ve fotoğrafa olan etkisini deneyimlemek, mükemmel netlikte fotoğraflar çekmek, farklı teknikler deneyerek portföyünü zenginleştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Focus Stacking Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Focus stacking için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon oluşturmaya, tek tek fotoğraflardan bir büyün yaratmaya kadar focus stacking çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Çektiğim fotoğraflar istediğim netlikte olmuyor, makro fotoğraf tekniğimi geliştirmeliyim diyorsanız bu eğitim tam size göre!

Focus Stacking Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Daha Da Yakından Çekiyoruz, En Yakından!

Focus Stacking Fotografcilik Kursu

Focus Stacking Workshop 1.Bölüm

Alan derinliği sorununu kökünden çözüyoruz! Focus Stacking tekniği için gerekli olan lensleri ve makine ayarlarımızı öğreniyor, hayata yakın plan bakıyoruz…

Focus Stacking Workshop ilk bölümünde; Focus Stacking çekim tekniği nedir? Odak istifleme ne demek? Farklı odak mesafelerinden nasıl çekim yapılır? Focus Stacking fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Makro lensler veya close-up filtreler yeterli mi? Close-up filtre nasıl kullanılır? Tüp veya körük kullanımı nasıl olur? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Makro odaklama rayı (Macro Focusing Rail) nasıl kullanılır? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Focus Stacking çekimleri hangi modda yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Odak yığma nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Kablolu/ Kablosuz deklanşör nasıl kullanılır? Konuya ne kadar yaklaşılır? sorularını yanıtlayarak makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Focus Stacking Workshop programımızla makro fotoğrafçılığın sınırlarını ortadan kaldırıyor, daha net ve keskin fotoğraflar çekiyoruz. Tekniğinizi ve çekim becerilerinizi bu atölyeyle geliştireceksiniz…

Uygulamalı Focus Stacking Workshop

Focus Stacking Workshop 2.Bölüm

Bir örümceğin kafasını, bacaklarını ve gözlerini yakından gördünüz mü? Focus Stacking tekniğiyle doğanın tüm detaylarını fotoğraflarınıza aktaracaksınız!

Focus Stacking Workshop programının 2.bölümünde; Focus Stacking çekimde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Işık parlamaları nasıl önlenir? Kontrast nasıl oluşturulur? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Focus Stacking çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Renklerin anlamları nedir ve nasıl kullanmalıyız? Focus Stacking çekimler için mekan nasıl belirlenir? Çekim rotası ve planı nasıl oluşturulur? Doğanın beklenmedik sürprizlerine karşı nasıl hazırlanacağız? Hava şartlarına göre nasıl çekim yapılır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? sorularına yanıt veriyor, mükemmel yakın plan çekimler yapmak için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Focus Stacking Workshop ile makro, ürün ve manzara fotoğrafçılığının en önemli tekniklerinden biri olan odak istiflemeyi öğrenerek daha başarılı karelere imza atacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Focus Stacking Fotografcilik Egitimi
Focus Stacking Egitimi

Focus Stacking Workshop 3.Bölüm

Çiçekler, böcekler, kuşlar, ağaçlar, yapraklar artık daha net! Kameramızı konumuza odaklıyor, çekim yapmaya devam ediyoruz!

Focus Stacking Workshop son bölümünde; Focus Stacking teknikle çekim nasıl yapılır? Doğada Focus Stacking fotoğrafçılığın etik kuralları nelerdir? Focus Stacking fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili Focus Stacking fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Etkili alan derinliği kullanımı nasıl olur? Kaç kare fotoğraf çekilir? Her seferinde farklı bir nokta nasıl odaklanır? Net alan derinliği nasıl oluşur? Çekilen fotoğraflar Photoshop’ta nasıl birleştirilir? sorularını cevaplayarak makinemizi tripoda yerleştiriyor, makro rayı da tripoda sabitledikten sonra vizörden konumuza bakarak lense en yakın noktamızı netliyor ve çekimlerimizi yapıyoruz. Konumuzun ya da objemizin en uzak bölgesine kadar netleme yaparak üst üste fotoğraflar çekiyoruz. Makro çekimlerden daha vurgulu ve keskin fotoğraflar elde ediyoruz. Focus stacking tekniğiyle çekim yapma deneyimi kazanıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Focus Stacking Workshop programımızın sonunda yeni bir çekim tekniği öğrenmiş olacak, fotoğrafçılığın sınırlarını zorlayarak mükemmel netlikte fotoğraflar çekeceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Focus Stacking Kursu

Focus Stacking Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 71

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber focus stacking tekniğiyle etkileyici fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Çiçekleri, böcekleri, kısacası doğayı yakın plan anlatacağınız, kompozisyon oluşturmayı ve ışığı doğru kullanmayı öğreneceğiniz Focus Stacking Atölyemizde sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir teknikle çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 72
Fotografcilik Kursu Workshop 52

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Focus Stacking Atölyemizde doğadaki güzellikleri fotoğrafın zengin anlatım dilini kullanarak kendi üslubunuzla aktarırken portföyünüz için başarılı kareler elde edeceksiniz… Yakın plandan bitkileri, hayvanları ve doğayı anlatmaya ne dersiniz?

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Focus Stacking Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Focus Stacking Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Focus Stacking Workshop Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 51

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 123

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 66
Fotograf Gezileri 86

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Focus Stacking Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Focus Stacking Eğitimini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Çiçek Fotoğrafı Çekimi, Kuş Fotoğrafı Çekimi, Macro Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30