Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraf Seçmek Atölyesi

Doğru Fotoğrafı Seçmenin Sırrı Ne?

Müşterilerinize daha iyi fotoğraf albümleri hazırlamak, portföyünüz ya da serginiz için en iyi fotoğrafları seçmek, fotoğrafı doğru şekilde okumak istiyorsanız Fotoğraf Seçme Atölyesi’ni kaçırmayın!

Doğru fotoğraflarla potansiyel müşterilerine ulaşarak tercih edilen bir fotoğrafçı olmak, web siteleri ya da sosyal medya hesapları için kullanacağı fotoğrafları belirlemek, fotoğraf seçmenin tekniklerini öğrenmek ve sanatını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Fotoğraf Seçmek Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Fotoğraf okuma tekniklerinden hızlı seçim yapmaya, albüm ve kataloglar için fotoğraf seçiminden web sitelerinde kullanılacak görsellerin sayısına kadar fotoğraf seçmenin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

İster düğün fotoğrafçısı olun, ister e-ticaret sitesi sahibi… Başarılı fotoğraflarla takipçilerinize ve müşterilerinize ulaşmak için fotoğraflar seçme tekniklerini bilmeniz şart!

Fotograf Secmek 1

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hızlı Fotoğraf Okuma Teknikleri Bu Atölyede!

Fotograf Secmek Atolyesi

Fotoğraf Seçmek Atölyesi 1.Bölüm

Amatör ya da profesyonel olarak çektiğiniz fotoğrafları nasıl değerlendireceğinizi; sergilerinizde, müşterileriniz için hazırlayacağınız albümlerde ve portföyünüzde nasıl kullanacağınızı öğretiyoruz.

Fotoğraf Seçmek Atölyesi ilk bölümünde; Fotoğraf neyi anlatır? Güçlü fotoğrafların ortak noktası nedir? Fotoğrafçının grameri nedir, nasıl açıklanır? Fotoğrafçının düşünce ve fikir dünyası nasıl şekillenir? Kişinin gözlem becerisi nasıl gelişir ve hangi teknikleri kullanmalıdır? Fotoğraf okumak ne anlama gelir? Bir fotoğrafta söylenen nasıl okunur? Fotoğraflarla cümle, şiir, hikaye nasıl okunur? Fotoğrafa nasıl bakılır? Hızlı fotoğraf okuma yöntemleri nelerdir? Fotoğrafa göz gezdirme yöntemleri nelerdir? Çekilen yüzlerce görsel arasından en idealini bulmanın sırları nedir? Fotoğraf nasıl seçilir? Güzel fotoğraf mı akılda kalıcı fotoğraf mı seçilir? Fotoğraf seçiminde ISO, diyafram, enstantane ne kadar doğru olmalıdır? Beyaz ayarı, netlik ve çekim açısı fotoğraf seçimini nasıl etkiler? Fotoğrafların çözünürlüğü kaç olmalıdır? konularını işleyerek çektiğiniz fotoğrafları seçmeye başlıyoruz.

Fotoğraf Seçme Atölyesi ile yüzlerce fotoğraf arasından en iyisini seçmeyi ve az fotoğrafla çok şey anlatmayı öğreneceksiniz. Bakalım ne kadar iyi fotoğraflar çekmişsiniz…

Uygulamalı Fotoğraf Seçmek Atölyesi

Fotoğraf Seçmek Atölyesi 2.Bölüm

Başarılı bir fotoğrafçı olmak için en iyi fotoğrafı seçmeyi bilmelisiniz. Görünenin ardındakini anlatan ve anlayan bir fotoğrafçı olmak istemez misiniz?

Fotoğraf Seçmek Atölyesi programının 2.bölümünde Doğru fotoğrafları seçmek için kaç poz çekilir? İyi fotoğraflarda teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar seçebilmek için hangi teknikler kullanılır? Işık ve kompozisyon unsurlarının fotoğraf seçiminde etkisi nedir? Kendini anlatan fotoğraf nasıl olur? İlk bakışta sizi etkileyen fotoğraflar gerçekten iyi mi? Fotoğrafta alt metin nasıl verilir? Fotoğrafın mesajı ne olmalıdır? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? İnsan fotoğrafları nasıl okunur? Hayvan fotoğrafları nasıl okunur? Çiçek ve makro fotoğraflar nasıl okunur? Fotoğraf kusurları nasıl görünür, hangi programlar kullanılır? Fotoğrafçı sanatsal bakış açısını geliştirmek için ne yapmalıdır? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için sanatsal bakış açımızı geliştiriyoruz.

Fotoğraf Seçmek Atölyesi sayesinde ister amatör ister profesyonel fotoğraflar çekin, tekniğinizi ve özgün fotoğraf dilinizi en iyi anlattığınız kareleri seçecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Fotograf Secmek Egitimi
Fotograf Secmek Dersi 1

Fotoğraf Seçmek Atölyesi 3.Bölüm

Dikkat çekici bir portföy oluşturmak sizin elinizde! Müşteri albümlerinden web sitelere kadar farklı mecralarda kullanacağınız, vermek istediğiniz mesaja ve amacınıza uygun fotoğraflar seçiyoruz!

Fotoğraf Seçmek Atölyesi son bölümünde; Düğün fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Ürün fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Doğum fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Moda fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? Seyahat fotoğrafçılığında fotoğraf nasıl seçilir? konularını işleyerek çektiğimiz fotoğrafların en iyisini seçmeye çalışıyoruz. Dergi ve afişler için fotoğraf nasıl seçilir? Web sitesi için fotoğraf nasıl seçilir? Sergi için fotoğraf nasıl seçilir? Portfolyo için fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğraf kullanarak etkili bir anlatım nasıl yakalanır? Etkili bir sunum yapmak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sunumlarda seçilmesi gereken fotoğrafların özellikleri ne olmalıdır? Portföyünüze nasıl fotoğraflar seçeceksiniz? Müşterilerinize hangi fotoğraflarınızı göstermeniz gerekir? Kullanılmaması gereken fotoğraflar nelerdir? konularını işleyerek hem çektiğiniz fotoğrafları değerlendirmenizi sağlıyor hem de portföyünüzde en iyi çalışmalarınıza yer açıyoruz.

Fotoğraf Seçme Atölyesi bitiminde; hızlı fotoğraf okuma tekniklerini ve doğru fotoğrafı seçmeyi öğrenerek müşterilerinize daha iyi albümler sunacak, web sitelerinizde ve sosyal medya hesaplarınızda en iyi fotoğraflarınızı kullanmanın farkını göreceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Uygulamali Fotograf Secmek Kursu

Fotoğraf Seçmek Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 4

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf seçme tekniklerini, fotoğraflarınızı doğru okumayı ve etkileyici portföyler oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan fotoğraflarınıza yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber kariyerinize ve sanatınıza katkıda bulunacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Görünenin ötesine geçmeye ne dersiniz? Bugüne kadar seçtiğiniz fotoğrafları bir kenara bırakın, bu atölyeden sonra fotoğraflarınıza bakış açınız çok değişecek!

Doğru fotoğrafları seçmenizi sağlayarak kariyerinize katkı sağlayacağımız Fotoğraf Seçmek Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Çalışmalarınıza eleştirel yaklaşmayı öğrenmek, fotoğraflarınızdaki hataları görebilmek, etkileyici karelerle potansiyel kitlenize ulaşmak istiyorsanız eğitimimizi kaçırmayın! Hem çekim tekniğinizi değerlendireceğiniz hem de fotoğraflarınızı yorumlayacağınız verimli bir atölyeye davetlisiniz…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop
Fotografcilik Kursu Workshop 4

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Fotoğraflarınıza kendi kadrajınızdan bakabilmeniz, tekniğinizi destekleyecek püf noktaları edinmeniz, anlattığınız hikayeleri en vurucu fotoğraflarla takipçilerinize ve müşterilerinize ulaştırmanız için ihtiyacınız olan her şeyi, fotoğraf sanatının derinliklerine ineceğimiz Fotoğraf Seçmek atölyemizde öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafın zengin anlatım dilini okumayı, kişisel fotoğraf dilinizi ve tekniğinizi oluşturmayı, yalın ancak güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Fotograf Secmek Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Fotografcilik Kursu Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Fotoğraf Seçmek Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 5

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 76

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 19
Fotograf Gezileri 31

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Fotoğraf Seçmek Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Fotoğraf Seçmek Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğraf Seçmek Eğitimi ile birlikte Albüm Tasarımı, Retouch, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30