Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi

İyi Fotoğrafın Sırrı Yoktur, Hikayesi Vardır!

Konu seçmekten bakış açısı oluşturmaya, fotografik anlatım ayrıntılarından sembol kullanımına kadar bir fotoğrafı hikâyeye dönüştürecek her şey bu atölyede!

Çektiği fotoğrafları kendine özgü bir dille anlatmak ve sunmak, etkileyici ve akılda kalıcı fotoğrafların sırlarını öğrenmek, sanatını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Görüleni fotoğrafça anlatmaktan doğru fotoğraf konusu seçmeye, fotografik anlatım tekniklerinden yalınlık ve denge oluşturmaya kadar fotoğraflarla anlatmanın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Gözümüzün gördüğünü kadrajımızın süzgecinden geçirerek fotoğraf dilinde anlatmayı öğreneceğiz! İyi fotoğraf ile anlamı olan fotoğraf arasındaki farkı ayırt edeceğiz!

Fotografla Anlatmak

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğrafın Anlamına Yön Vermek İster Misiniz?

Fotografla Anlatmak Atolyesi

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi 1.Bölüm

Fotoğrafçı dediğin iyi bir hikaye anlatıcısıdır aynı zamanda… Sadece iyi fotoğraf çekmekle kalmıyor, hayatı fotoğraflarımızla anlatmayı öğreniyoruz!

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi ilk bölümünde; Fotoğraf neyi gösterir? Güçlü fotoğrafların ortak noktası nedir? Fotoğrafçı fotoğrafla kendini nasıl anlatır? Fotoğrafçının grameri nedir? Fotoğrafçının düşünce ve fikir dünyası nasıl şekillenir? Kişinin gözlem becerisi nasıl gelişir ve hangi teknikleri kullanmalıdır? Söyleneni anlama sanatı nedir? Gördüklerimizi fotoğraf diline nasıl aktarabiliriz? Bir fotoğrafta söylenen nasıl okunur? Fotoğraflarla cümle, şiir, hikaye nasıl anlatılır? Bir fotoğraf güzel fotoğraftan akılda kalıcı fotoğrafa nasıl dönüştürülür? Konu nasıl seçilir? Bakış açısı nasıl oluşturulur? Fotografik anlatım teknikleri nelerdir? Semboller nasıl kullanılır? Fotoğrafın içeriği nasıl oluşturulur? Fotoğrafın duygusu nasıl oluşturulur? Fotoğraf anlatımında teknik ve yapı nedir? Fotoğrafçı kendi kişisel dilini nasıl oluşturur? konularını işleyerek fotoğrafçının kişisel dilini nasıl oluşturacağından bahsetmeye başlıyoruz.

Fotoğrafla Anlatmak Kursu ile görünenin ardındakini görmeyi, fotoğraflarınızla mesaj vermeyi, hikayeleri yönlendirebilmeyi öğrenecek; özgün fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız.

Uygulamalı Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi 2.Bölüm

Fotoğrafta içerik, duygu, teknik, yapı unsurlarını doğru kullanarak fotoğraflarınızın sıradan güzellikten, akılda kalıcı anlatımlara nasıl dönüşeceğini öğreneceksiniz!

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi programının 2.bölümünde; Fotoğrafta anlatım unsurları nelerdir? Fotoğrafta kompozisyon nasıl oluşturulur? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Anlatımda denge nasıl sağlanır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Yatay, dikey ve diagonal çizgiler nasıl bir anlam katar? Desenler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Çerçeveleme nasıl yapılır? Sembol kullanımı nasıl olmalıdır? Görsel öğelerin fotoğrafa yerleştirilmesi nasıl planlanır? Bakış açısı nasıl belirlenir? Konunun hangi kısmı fotoğrafın dışında bırakılır? Güçlü bir anlatım için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için gördüğümüzü fotoğrafça anlatıyoruz.

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi sayesinde profesyonel bir fotoğrafçı olarak gözlemlediğiniz, karşınıza çıkan ve oluşturduğunuz her hikayeyi kişisel fotoğraf dilinizle anlatmayı öğreneceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Fotografla Anlatmak Egitimi
Fotografla Anlatmak Dersi

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi 3.Bölüm

Fotoğrafla anlatmaya özgü kompozisyon tekniklerini hayatın eşsiz anları ve duygularıyla birleştiriyoruz…

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi son bölümünde; Hikaye ve kurgu nasıl yaratılır? Hikayeler fotoğrafa nasıl aktarılır? Anı yakalamanın sırrı nedir? Fotoğrafta alt metin nasıl verilir? Fotoğrafın mesajı ne olmalıdır? Doğru mesajı hangi açıdan verirsiniz? Arka plan nasıl oluşturulur? Hangi arka planlar, neden kullanılmaz? İnsan nasıl anlatılır? Jest ve mimiklerin anlamı nasıl çözülür? Gözlerle anlatma nasıl yapılır? Portre fotoğrafçılığında bakışların önemi nedir? Yüzleri nasıl fotoğraflamak gerekir? Bedenle anlatma nasıl işlenir? Bakmakla görmek arasındaki farkı nasıl anlayacağız? Nesnelerin hikayesi var mı? Nesne nasıl anlatılır? Doğa nasıl anlatılır? Hayvan ve çiçek hikayeleri nasıl anlatılmalı? Renkli fotoğrafla anlatma nasıldır? Siyah beyaz fotoğrafla nasıl anlatım yapılır? Fotoğraf nasıl incelenir? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? En iyi fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? konularını işleyerek daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz.

Fotoğrafla anlatmak kursu sonunda hikayeleri daha iyi okumayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenecek, anlatma sanatının inceliklerine vakıf olacak, tam bir fotoğraf sanatçısı halinde geleceksiniz.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Uygulamali Fotografla Anlatmak Atolyesi

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 2

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından hayatın içinden anlara, etkili bakış açılarıyla ve yaratıcı tekniklerle kadrajınızı çevirmeyi ve kişisel anlatım dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber fotoğraflarınızı doğru bir dille anlatacaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Her fotoğraf doğası gereği gösterir ancak her fotoğraf anlatmaz! Kendini anlatan fotoğraflar için tekniğinizi geliştirin!

Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak Fotoğrafla Anlatmak Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün bir anlatım dili geliştirmek, fotoğrafa bakış açınızı farklı bir yöne çevirmek, kompozisyon oluşturmayı öğrenmek ve duyguları fotoğraflara aktarmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 2
Fotografcilik Kursu Workshop 2

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Gördüğünüzü fotoğrafça anlatmanız, hikayelere hayat veren bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraf karelerine sığdırmanız için ihtiyacınız olan her şeyi, fotoğraf sanatının derinliklerine ineceğimiz Fotoğrafla Anlatmak atölyemizde öğrenmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı, hikayeleri kadrajınızdan anlatmayı, kişisel fotoğraf dilinizi ve tekniğinizi oluşturmayı, fotoğraflarınızla yazdığınız şiirleri ölümsüzleştirmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Alaninda Unlu Fotografla Anlatmak Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Fotografla Anlatmak Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Fotoğrafla Anlatmak Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 3

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 74

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 17
Fotograf Gezileri 12

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Fotoğrafla Anlatmak Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Fotoğrafla Anlatmak Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafla Anlatmak Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre ve Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30