Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

UV Işıkta Portre Atölyesi

Büyülü Işıklarla Etkileyici Portreler Çekiyoruz!

1960’lı yılların parlak neon posterlerini andıran renkli fotoğraflar çekeceğiniz, yaratıcılığınızı geliştirecek, eğlenceli bir atölyeye hazır mısınız?

Çekim tekniğini ve pratiğini geliştirmek, fotoğrafın farklı dallarında kendine özgü çekim diliyle sanatsal fotoğraflar çekmek, keyifli bir ortamda fotoğraf sanatının inceliklerini öğrenmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız UV Işıkta Portre Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. UV ışıkta portre çekim tekniklerinden stüdyoyu hazırlamaya, modele makyaj yapmaktan fotografik anlatım tekniklerine, makine ayarlarından kompozisyon yaratmaya kadar UV ışıkta portre çekmenin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Rengarenk boyalarla ve dikkat çekici kadrajlarla stüdyoda portre çekmeyi deneyimleyeceğiz. Bu sefer bambaşka bir teknikle! Fotoğrafı gerçekten bir sanat dalı olarak görenler, bu eğitim kaçmaz!

Uv Isikta Portre Atolyesi 1

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Dikkat Çekici Portrelere İmza Atmak İster Misiniz?

Uv Isikta Portre

UV Işıkta Portre Atölyesi 1.Bölüm

UV ışıkta portre çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, yepyeni bir çekim tekniğiyle tanışıyoruz!

UV Işıkta Portre Atölyesi ilk bölümünde; UV ışık nedir? UV çekim tekniği nedir? Neden uzun pozlama yapılır? UV ışıkta çekim nasıl yapılır? UV ışıkta portre çekimi için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom veya prime objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, AF ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir? UV filtreler nasıl kullanılır? Kameranın titremesi nasıl engellenir? konularını işleyerek UV ışıkta portre çekmeden evvel makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

UV Işıkta Portre Atölyesi ile yaratıcılığınızı geliştirecek, fotoğraf sanatına bambaşka bir açıdan bakacak, portföyünüz ya da serginiz için ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Uygulamalı UV Işıkta Portre Atölyesi

UV Işıkta Portre Atölyesi 2.Bölüm

UV ışık kaynaklarını, siyah ampullerin çekimlere etkisini ve portre için kullanılacak ışık ekipmanlarını öğrenerek ilk çekimlerimizi yapıyoruz!

UV Işıkta Portre Atölyesi programının 2.bölümünde; UV ışık kaynakları nelerdir? UV filtreler bu çekimlerde mi kullanılır? Neon fener ve neon çubuk nasıl bir ışık kaynağıdır, etkisi nasıl olur? Işığın voltajı nasıl belirlenir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Kuvvetli siyah ışık neden gerekli? Siyah parlak ampuller çekim için yeterli mi? Kontrast nasıl oluşturulur? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Işık nasıl konumlandırılır? Modelin yüzü ve bedeni nasıl aydınlatılır? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler UV portre çekim tekniğinde kullanılır mı? UV ışıkta portre kompozisyonu nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Portre çekimlerinde açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

UV Işıkta Portre Atölyesi sayesinde profesyonel bir fotoğrafçı olarak tekniğinizi ve becerilerinizi farklı alanlarda geliştirme imkanı bulacak, stüdyonuza tam anlamıyla hakim hale geleceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Uv Isikta Portre Cekim Kursu
Uv Isikta Portre Egitimi

UV Işıkta Portre Atölyesi 3.Bölüm

İnanılmaz portreler ortaya çıkarıyoruz, bol bol uygulama yapıyoruz! Hem renkli hem eğlenceli bir atölye bizi bekliyor!

UV Işıkta Portre Atölyesi son bölümünde; UV ışıkla portre nasıl çekilir? Portre çekim teknikleri neler? UV ışıkla portre fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? UV ışıkla etkili portre fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Model çekime nasıl hazırlanır? Neon vücut boyaları nasıl kullanılır? Vücut boyaları nasıl sürülmelidir? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra neon boyalarla yüzünü ve bedenini boyadığımız modelimizin fotoğraflarını çekiyoruz. Işığa göre makine ayarlarımızı yapıyor, farklı açılardan modelimizin portre fotoğraflarını çekiyoruz. Neon boyalar ve UV ışıkla çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

UV Işıkta Portre Atölyesi sonunda kreatif bir fotoğrafçı haline gelecek ve sadece işinizden para kazanmak için fotoğraf çekmemenin sizi ne kadar geliştirdiğini göreceksiniz! İster serginizi açın, isterseniz sadece fotoğraf sanatına katkı sağlamayı isteyin, bu atölyeye bayılacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Uv Isikta Portre Atolyesi

UV Işıkta Portre Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 8

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber UV ışıkta etkileyici portreler çekmeyi öğreneceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Farklı bir teknikle çekim yapacağınız, ışığı ve kompozisyonu daha önce hiç kullanmadığınız şekilde kullanacağınız UV Işıkta Portre Atölyesi Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Portre çekimleri bambaşka bir ışıkla ve özgün yöntemlerle yaparak fotoğrafa bakış açınızı değiştiriyoruz! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 6
Fotografcilik Kursu Workshop 8

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle içinizdeki ressamı fotoğrafçı kimliğinizle buluşturun! UV Işıkta Portre Atölyesi atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini yaratıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Uv Isikta Portre Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Uv Isikta Portre

%100 Öğrenme Garantisi

UV Işıkta Portre Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshoplar 10

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 80

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 23
Fotogaf Gezileri 4

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

UV Işıkta Portre Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

UV Işıkta Portre Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz UV Işıkta Portre Atölyesi Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre ve Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30