Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop

Bembeyaz Manzaralara Kadrajımızı Çeviriyoruz!

Doğanın en güzel zamanlarından biri olan kış mevsiminde nasıl fotoğraf çekeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Beyazın ışıltısını fotoğraflarımıza yansıtıyoruz!

Kış mevsiminde nasıl fotoğraf çekeceğini öğrenerek tekniğini ve pratiğini geliştirmek, yaratıcı çekim türlerini deneyimlemek isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Kış fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, kış manzaralarından portre çekimlere kadar kış fotoğrafı çekim tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Bembeyaz karların oluşturduğu masalsı manzaraları fotoğraflayacağımız, hem keyifli hem de bilgilendirici bir workshop sizi bekliyor! Fotoğraf sanatının inceliklerine odaklanıyoruz…

Kis Fotografi Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Bembeyaz Hikayeler Yaratıyoruz!

Kis Fotografciligi Kursu

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop 1.Bölüm

Etkileyici kış fotoğrafları çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, kadrajımızı bembeyaz manzaralara çeviriyoruz!

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Kış fotoğrafı çekim tekniği nedir? Hangi marka ve model fotoğraf makinesi kullanmalısınız? Objektif çeşitleri neler? Polarize filtre neden kullanılmalıdır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Otomatik mod neden kullanılmaz? Enstantane ayarlı mod neden kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Manuel netleme nasıl yapılır? Alan derinliği nasıl yaratılır? Doğru pozlama nedir? Pozometre nasıl ayarlanır? Gün ışığında pozlama değeri nasıl yapılır? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Makinenizi soğuktan korumak için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var? Buğulanma ve ıslanma nasıl önlenir? Yedek pil, şemsiye, yağmurluk almak neden önemlidir? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop programımızla etkileyici kareler için ihtiyacınız olacak makine ayarlarını yapmayı ve kameranızı soğuktan nasıl koruyacağınızı öğrenecek, başarılı fotoğraflar çekeceksiniz…

Uygulamalı Kış fotoğrafı Çekimi Workshop

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop 2.Bölüm

Işık patlamaları olmayan kış fotoğrafları nasıl çekiliyor? Bu bölümde sorumuzun cevabını veriyoruz… Yaratıcı kompozisyonlarla beraber ilgi uyandıran fotoğraf kareleri yakalıyoruz!

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Kışın ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gri tonda fotoğraf nasıl elde edilir? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dış mekanda ışık nasıl kullanılır? Histogram nasıl ölçülür? Fotoğrafa düşen ışık miktarı nasıl ölçülür? Makine ve fotoğrafçı nerede durmalıdır? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Çerçeve nasıl oluşturulur? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Kış fotoğrafları için mekan nasıl belirlenir? Çekim rotası ve planı nasıl oluşturulur? Doğanın beklenmedik sürprizlerine karşı nasıl hazırlanacağız? Hava şartlarına göre nasıl çekim yapılır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? sorularına yanıt veriyor, mükemmel kış fotoğrafı fotoğrafları için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop etkinliğimizle tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacak, ışığı doğru kullanarak mükemmel kompozisyonlar yakalayacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Kis Fotografciligi Egitimi
Kis Fotografciligi Dersi

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop 3.Bölüm

Bol bol pratik yapma zamanı! Kar manzaralarını kadrajımıza alıyor, mükemmel kompozisyonlarla kartpostallık fotoğraflar çekiyoruz!

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop son bölümünde; Kış fotoğraflarında hangi teknikler kullanılır? Kış fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili kış fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Alan derinliği kullanımı nasıl olur? Konuyu fondan ayırma teknikleri nelerdir? Işık ölçümü nasıl yapılır? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Portre fotoğrafı nasıl çekilir? Yüze düşen ışık nasıl ölçülür? Manzara fotoğrafı nasıl çekilir? Makro çekim nasıl yapılır? sorularını da yanıtlayarak kış fotoğrafı çekmeye devam ediyoruz. Düşen kar tanelerini fotoğraflarımıza yansıtıyor, kar altındaki evleri, köprüleri ve ağaçları çekiyoruz. Kış fotoğrafı çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Kış Fotoğrafı Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda hobi olarak çektiğiniz fotoğraflara yenilerini eklerken mesleki anlamda portföyünüzü zenginleştireceksiniz. Gerçek bir fotoğraf sanatçısı kendini her zaman geliştirir!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Kis Fotograf Cekimi

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 61

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak kış fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğrafçılık tekniklerini hayatın içinden anlarla buluşturacağınız, ışığı ve kar manzaralarını etkileyici kompozisyonlar için kullanmayı öğreneceğiniz Kış Fotoğrafı Çekim Tekniği eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün bir üslupla çekimler yapacağınız Kış Fotoğrafçılığı Kursunda fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Diğer fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 62
Fotografcilik Kursu Workshop 47

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak gördüklerinizi fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Kış Fotoğrafı Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Kar tanelerinin dansını, bembeyaz ağaçları ve manzaraları fotoğraflarınıza yansıtacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Fotografcilik Workshop 63

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Kis Fotografi Cekimi Workshop 1

%100 Öğrenme Garantisi

Kış fotoğrafı Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 46

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 118

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 61
Fotograf Gezileri 84

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Kış Fotoğrafı Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Kış Fotoğrafı Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Çiçek Fotoğrafı Çekimi, Kuş Fotoğrafı Çekimi, Macro Çekim Tekniği, Spor Fotoğrafı Çekimi, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30