Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Nü Fotoğraf Atölyesi

Fotoğrafçılığın Her Tekniğini Deniyoruz!

Fotoğrafçılıkta ışığın en iyi öğrenilebileceği alanlardan olan Nü Fotoğraf Tekniğine yakından bakıyor, insan bedenini, estetiği ve formu gölgelerle anlatıyoruz!

Fotoğraf sanatını en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, tekniğini ve bakış açısını geliştirmek, insan vücudunda saklı fotoğraf kompozisyonlarını farklı kurgularla ortaya koymak isteyen, portföyü için başarılı karelere imza atma amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Nü Fotoğraf Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Nü çekimlerinin püf noktalarından makine ayarlarına, ışık kullanımından doğru anı yakalamaya, modelle iletişimden estetiği yüksek kareler yaratmaya kadar portre tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Nü Fotoğraf Atölyesi ile stüdyonuzda etkileyici nü çekimler yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşacak, ister hobi ister mesleki amaçlı olsun başarılı çalışmalarına imza atacaksınız.

Nu Fotograf Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Çıplak Bir Beden, Işık ve Gölge Çalışmaları!

Nu Fotograf Kursu

Nü Fotoğraf Atölyesi 1.Bölüm

Stüdyoda nü fotoğraf çekmek için önemli olan makine ayarlarını öğrenerek, ekipman ve çekim modları hakkında bilgi sahibi olarak eğitime başlıyoruz…

Nü Fotoğraf Atölyesi ilk bölümünde; Nü fotoğrafçılık nedir? Nü çekim tekniği nasıl olur? Nü fotoğraflar nerelerde kullanılır? Türkiye ve dünyadaki en ünlü nü fotoğrafçıları kimler? Hangi teknikleri kullanıyorlar? İyi bir nü fotoğraf için tercih edilen makineler hangileri? Nü fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Filtre ve lens seçimi nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Nü çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Poz telafisi nasıl yapılır? konularını işleyerek stüdyoda nü çekimler yapmaya başlıyoruz.

Nü Fotoğraf Atölyesi ile , nü çekimler için hazırlık yapmayı, kullanacağınız ekipmanları ve çekim tekniklerini uygulamalı olacak öğreneceksiniz. Fotoğraf sanatının inceliklerini keşfedeceksiniz…

Uygulamalı Nü Fotoğraf Atölyesi

Nü Fotoğraf Atölyesi 2.Bölüm

Nü fotoğraflarda ışık ve kompozisyonun önemini öğreniyoruz! Gölgeleri doğru kullanarak modelimizin bedenini etkileyici ve estetik şekilde fotoğraflarımıza yansıtıyoruz…

Nü Fotoğraf Atölyesi programının 2.bölümünde; Nü çekiminde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yüz ve beden aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, nü fotoğrafçılığında en işe yarar olanı hangisidir? Flaşların nü fotoğrafçılığındaki gücü ve etkisi nasıldır? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Nü çekimlerde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Nü çekimlerde hikaye nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Nü çekimlerinde açılar ve kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? konularını işleyeceğiz.

Nü Fotoğraf Atölyesi eğitimimizle stüdyoda ışık kaynaklarını doğru kullanma becerisi elde edecek, modelinizi ışığa göre konumlandırarak vermek istediğiniz mesajı en etkili şekilde fotoğraflarınıza aktarabileceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Nu Fotograf Egitimi
Nu Fotograf Dersi

Nü Fotoğraf Atölyesi 3.Bölüm

Modelimizi hazırlıyor, ışığa göre konumlandırıyor, bolca uygulama yapıyoruz! Modelimizin bedenini kadrajımıza alıyor, siyah beyaz nü fotoğraflar çekiyoruz.

Nü Fotoğraf Atölyesi programımızda; Nü çekimlerde fotoğrafçı-model ilişkisi nasıldır? Model çekime nasıl hazırlanır? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Stüdyoda model nasıl konumlandırılır? Modelin beden dilini, jest ve mimiklerini portre için nasıl yönlendireceksiniz? Model aydınlatma teknikleri nelerdir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Arka plan ve çekim açıları nasıl olmalı? Katalog ve reklamlar için nü çekim nasıl yapılır? Koyu gölgeler ve parlamalar nasıl engellenir? Perspektif nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Çekim ne kadar sürmelidir? Fotoğraf nasıl incelenir? Fotoğraf nasıl eleştirilir? En iyi fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? Sorularına yanıt vererek stüdyomuzda nü çekimler yapıyor, beden form ilişkisinin fotoğrafa kattığı anlamı keşfediyor, ışığı kullanmayı ve bedenle mesaj vermeyi öğreniyoruz. Eğitmenlerimizle fotoğraflarınızı değerlendirerek eksik kalan yanlarınızı tamamlıyor, öğrendiklerinizi pekiştiriyoruz.

Nü Fotoğraf Atölyesi sonunda stüdyo ortamında ışığı daha iyi kullanmayı, modelle doğru iletişim kurmayı ve nü fotoğraf tekniklerini öğrenmiş olacaksınız. Web siteniz, sosyal medya hesaplarınız ve portföyünüz için başarılı fotoğraflar çekeceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Nu Fotograf Cekimi

Nü Fotoğraf Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 55

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak nü fotoğraflar çekeceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Stüdyonuzun hakimi olmak ve doğru açıyı yakalamak için bol bol uygulamak şart! Sanatınızı insan bedeninin estetiğiyle anlatmanızı sağlıyoruz!

Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak Nü Fotoğraf Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün bir çekim dili geliştirmek, fotoğrafa bakış açınızı değiştirmek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın! Nü çekim tekniğini öğrenerek yaratıcı fotoğraflar çekin, portföyünüzü zenginleştirin!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 56
Fotograf Kursu Workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Nü Fotoğraf Atölyemizde insan bedeninin estetik görünümünü fotoğrafın zengin anlatım dilini kullanarak kendi üslubunuzla aktarın… Işığı ve gölgeleri doğru kullanarak yeni hikayeler yaratın!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Nu Fotograf Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Nu Fotograf Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Nü Fotoğraf Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 43

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 115

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 58
Fotogaf Gezileri 27

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Nü Fotoğraf Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Nü Fotoğraf Atölyesi Eğitimini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Stüdyoda Portre Çekimi, Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30