Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop

Işıklarımızı Kuruyoruz, Makinemizin Arkasına Geçiyoruz!

Stüdyoda portre fotoğrafların nasıl çekildiğini öğrenmek, doğru anı yakalamada uzmanlaşmak, yüzlerin hikayesini anlatmak istiyorsanız Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop programını kaçırmayın!

Çekim tekniğini ve sanatsal bakış açısını geliştirmek, insanların duygularını ve hikayelerini portre fotoğraflarla anlatmak, firmalar için portre ürün ve kozmetik çekimleri yapmak, kariyer rotasını fotoğrafçılığa çevirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Portre çekimlerinin püf noktalarından doğru makine seçimine, kompozisyon oluşturmaktan anı yakalamaya, ışık kurulumundan modelle iletişime kadar portre tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri eğitimimizle stüdyonuzda etkileyici portre çekimleri yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşacak, ister hobi ister mesleki amaçlı olsun başarılı portre çalışmalarına imza atacaksınız.

Studyo Portre Cekimi Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Stüdyoda Yaratıcı Portreler Çekmeye Ne Dersiniz?

Studyo Portre Cekim Kursu

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop 1.Bölüm

Stüdyoda portre çekimleri için önemli olan makine ayarlarını öğrenerek, ekipman ve çekim modları hakkında bilgi sahibi olarak eğitime başlıyoruz…

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop ilk bölümünde; Portre fotoğraf çekiminin özellikleri ve diğer branşlardan farkları nelerdir? Portre türleri nelerdir? İyi bir portre fotoğrafı için tercih edilen makineler hangileri? Portre fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Filtre ve lens seçimi nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Portre çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? sorularınıza yanıt alacak, portre fotoğrafçılığı için hazırlık yapmayı, kullanacağınız ekipmanları ve çekim tekniklerini uygulamalı olacak öğreneceksiniz.

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop ile başarılı portreler çekebilmek için hangi makine ayarlarını, objektif ve ölçüm modlarını kullanmanız gerektiğini öğrenecek, stüdyoda portre çekimlerine özgü teknik bilgi edineceksiniz.

Uygulamalı Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop 2.Bölüm

Portre fotoğraflarda ışık ve kompozisyon öğesinin önemini öğreniyoruz! Duyguları portrelerle anlatabilmek için ışığı ve gölgeleri doğru kullanabilmenizi sağlıyoruz…

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop programının 2.bölümünde; Portre çekiminde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yüz aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, portre fotoğrafçılığında en işe yarar olanı hangisidir? Flaşların portre fotoğrafçılığındaki gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Portre çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Portre çekimlerde hikaye nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Portre çekimlerinde açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? konularını işliyoruz.

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop eğitimimizle stüdyoda ışık kaynaklarını doğru kullanma becerisi elde edecek, modelinizi ve konunuzu ışığa göre konumlandırarak vermek istediğiniz mesajı en etkili şekilde fotoğraflarınıza aktarabileceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
Studyo Portre Cekim Egitimi 1
Studyo Portre Cekim Dersi

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop 3.Bölüm

Modelimizi hazırlıyor, ışığa göre konumlandırıyor, bolca uygulama yapıyoruz! Gözleri, saçları, dudakları kadrajımıza alıyor, bakışlarla ve ifadelerle içe işleyen kareler çekiyoruz.

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop programımızda; Portrede fotoğrafçı-model ilişkisi nasıldır? Model çekime nasıl hazırlanır? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Stüdyoda model nasıl konumlandırılır? Modelin beden dilini, jest ve mimiklerini portre için nasıl yönlendireceksiniz? Model aydınlatma teknikleri nelerdir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Arka plan ve çekim açıları nasıl olmalı? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? Katalog ve reklamlar için portre nasıl fotoğraflanır? Koyu gölgeler ve parlamalar nasıl engellenir? Perspektif nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Çekim ne kadar sürmelidir? Fotoğraf nasıl incelenir? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? En iyi fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? Sorularına yanıt vererek stüdyomuzda bol bol portre çekimleri yapıyor, ışığı kullanmayı ve duyguları anlatmayı öğreniyoruz. Eğitmenlerimizle fotoğraflarınızı değerlendirerek eksik kalan yanlarınızı tamamlıyor, öğrendiklerinizi pekiştiriyoruz.

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop sonunda makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış, modelle doğru iletişim kurabilen ve yaratıcı bir portre fotoğrafçısı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Studyo Portre Cekimi

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 30

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Portre fotoğrafçılığında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından hayatın içinden anlara, yaratıcı bakış açılarıyla ve farklı tekniklerle kadrajınızı çevirmeyi ve mükemmel portreler yakalamayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber stüdyoda portre çekmeyi öğreneceksiniz!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Stüdyonuzun hakimi olmak ve ifadeleri yakalamak için bol bol uygulamak şart! Sanatınızı portrenin şiirsel diliyle anlatmanızı sağlıyoruz!

Fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop Atölyemizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün bir çekim dili geliştirmek, fotoğrafa bakış açınızı farklı yönlere çevirmek, kompozisyon oluşturmayı öğrenmek ve duyguları fotoğraflara aktarmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 18
Fotografcilik Kursu Workshop 23

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Tek bir kareyle yüzlerce anlam yakalamak, bakışlara ve mimiklere hayat veren bir fotoğrafçı olmak, yaşamı kişisel fotoğraf dilinizle anlatmak istiyorsanız Stüdyo Portre Çekim Teknikleri eğitiminde fotoğraf sanatının derinliklerine ineceksiniz! Fotoğrafın zengin anlatım dillerinden portre tekniğini yaratıcı bir şekilde kullanmayı, görünenin ardına geçebilmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Studyo Portre Cekimi Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Studyo Portre Cekimi Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 23

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 95

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 38
Fotogaf Gezileri 15

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Stüdyo Portre Çekim Teknikleri Eğitimini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Siluet Çekim Teknikleri, Doğum Fotoğrafçılığı, Moda Fotoğrafçılığı gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30