Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Pinhole Atölyesi

Kendi Kameranızı Yapmak İster Misiniz?

Evinizdeki kutulardan fotoğraf makinesi yapabileceğinizi biliyor musunuz? Pinhole Atölyemizde sizlere kendi fotoğraf makinenizi yapmayı öğretiyoruz…

Pinhole kamera tekniğini merak eden, fotoğrafçılığın deneysel yöntemlerine merak salan, yaratıcı bir bakış açısıyla sıradan fotoğraf kalıplarının dışına çıkmak ve analog fotoğrafçılık deneyimi yaşamak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Pinhole Atölyesi programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. İğne deliği fotoğraf makinesi için gerekli olan malzemelerden hazırlanış aşamalarına, pinhole ile fotoğraf çekiminden bu fotoğrafları karanlık odada baskıya almaya, fotoğraf değerlendirmeden çekim ipuçlarına kadar pinhole uygulamasının A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Sıradan kutuları kameraya dönüştürebileceğiniz, fotoğrafın makineden bağımsız olduğunu ve fotoğrafçının ne kadar önemli olduğunu öğreneceğiniz, iyi bir fotoğraf için binlerce lira harcamaya gerek kalmadığını fark edeceğiniz bir eğitim sizi bekliyor…

Pinhole Atolyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

İğne Deliğinden Fotoğraflar Çekiyoruz!

Pinhole Kursu

Pinhole Atölyesi 1.Bölüm

İyi bir fotoğraf için iyi bir fotoğraf makinesi artık şart değil! Pinhole tekniği ile kendi fotoğraf makinenizi hazırlayın, fotoğrafa bakış açınız değişsin…

Pinhole Atölyesi eğitiminin ilk bölümünde; Pinhole Fotoğraf kamerası nedir? Pinhole kameranın tarihçesi ve gelişimi nasıl olmuştur? Pinhole kameranın çalışma prensibi nedir? Pinhole kamera ile çekilmiş fotoğraflar neler? Pinhole (iğne deliği) kamera nasıl yapılır? Kutudan fotoğraf makinesi (Camera Obscura) nasıl yapılır? Pinhole kamera yapmak için hangi malzemeler kullanılır? Camera Obscure için ışık geçirmeyen her (ayakkabı kutusu, konserve, vb.) uygun mudur? Sorularını yanıtladıktan sonra pinhole kameramızı hazırlamak için 13x18cm 100 Asa tabaka film, PVC magazin, Mat siyah kağıt ya da siyah sprey boya, Çift taraflı siyah bant, uhu, Makas, maket bıçağı, Alüminyum folyo, Çivi, iğne gibi ekipmanları kullanarak aşama aşama camera obscure işlemlerimizi yapıyoruz. İğne deliği kameramızı hazırlar hazırlamaz Pinhole Fotoğraf Çekim Tekniğine dair uygulama yapmaya geçiyoruz.

Pinhole Atölyemizle evinizdeki eşya kutularından kibrit kutularına, tencerelerden kalemliklere kadar her türlü materyali fotoğraf makinesine dönüştürebileceksiniz. Fotoğrafı çekenin makine değil fotoğrafçı olduğunu fark edeceksiniz…

Uygulamalı Pinhole Atölyesi

Pinhole Atölyesi 2.Bölüm

İğne deliği fotoğraf makinemiz hazır, artık fotoğraf çekebiliriz! Analog fotoğraf deneyimi yaşayacağınız bir çekim eğitimi sizi bekliyor…

Pinhole Atölyesi programının 2.bölümünde; Pinhole Fotoğraf çekim tekniği nedir? Pinhole çekim yaparken kullanacağınız fotoğraf ekipmanları ve ışıklar neler? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Gün ışığında ve kapalı mekanlarda nasıl çekim yapılır? Gölge nasıl kullanılır? Kadraj açısı nasıl belirlenir? Pinhole çekimlerde kompozisyon unsurları nelerdir? Filmin doğru yönü nasıl bulunur? Pinhole kullanarak kaç kare çekim yapılır? Pinhole fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Eşsiz fotoğraflar için neler yapılmalı? Karanlık odada kameranın içine fotoğraf kağıdı yerleştirilerek çekim nasıl yapılır? konularını işleyerek iğne deliği kameramızla fotoğraflar çekiyoruz.

Pinhole Atölyesi 2.bölümün sonunda sadece fotoğraf çeken bir fotoğrafçı olarak kalmayacak fotoğraf sanatının ne kadar engin bir deniz olduğunu görecek, kendinizi geliştirmenin hazzını yaşayacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Pinhole Egitimi
Pinhole Dersi

Pinhole Atölyesi 3.Bölüm

Sıra geldi fotoğraflarımızı baskıya göndermeye! Bu atölyede basit teknikler kullanarak nasıl fotoğraf baskısı yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız…

Pinhole Atölyesi son bölümünde; Çekilen fotoğraflar karanlık odada nasıl işlenir? Karanlık odada çekilen negatif görüntü nasıl geliştirilir? Film yıkama nedir ve karanlık odada baskı nasıl yapılır? Karanlık oda nasıl hazırlanır? Kullanılacak ekipmanlar ve kimyasallar nelerdir? Agrandizörler ve çeşitleri nedir? Kartın pozlanma süresi ne kadar olmalıdır? Küvet nasıl hazırlanmalıdır? Kağıt çeşitleri ve özellikleri ne? Kontraslık değerleri, ebatları, multigrade kartlar, ton ve dokularına göre kart çeşitleri nelerdir? Baskı için hangi kağıt türlerini kullanmak avantaj sağlar? Sıcaklık, ajitasyon, sulandırma oranları ne olmalı? Suyun sıcaklığı nasıl ölçülür? Küvete ne kadar su eklenir? Solüsyon miktarı ne olmalıdır? Tank nasıl hareket ettirilir? Hipo hangi aşamada kullanılır? Yıkama süresi ne kadardır? Basılan fotoğraflar nasıl kurutulur? Basılan fotoğrafın kıvrılmaması için ne yapılır? Negatifler nasıl saklanır? Sorularını cevaplayarak pinhole ile çektiğiniz görüntüleri karanlık odada fotoğraflara aktarıyor ve sonuçlarını alıyoruz. Elde ettiğimiz fotoğrafları değerlendirerek eksiklerinizi gideriyor, pinhole tekniğine dair püf noktalar veriyoruz.

Pinhole eğitimimizin sonunda hem birer pinhole kameranız hem de bu kamerayla çekilmiş fotoğraflarınız olacak! İğne deliğinden geçen görüntüleri filme aktarırken fotoğraflarınızı nasıl basacağınız hakkında deneyim kazanacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Pinhole Fotograf Atolyesi

Pinhole Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 47

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla pinhole tekniğini kullanarak mükemmel kareler ortaya çıkaracaksınız!

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğraf makinesinin değil fotoğrafçının ne kadar önemli olduğunu fark edeceğiniz Pinhole Atölyesi ile kendi fotoğraf makinenizi yapacak bilgi ve deneyime ulaşacaksınız. İğne deliğinden fotoğraf çekmekten görüntülerinizi basmaya kadar fotoğraf sanatının detaylarına ineceğiniz bu workshopta daha iyi bir fotoğrafçı haline geleceksiniz! Tarzınızla ve fotoğraflarınızla fark yaratmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotograf Workshop 30
Fotografcilik Kursu Workshop 39

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken onları geleceğe nasıl aktaracağınızı da öğrenin, fotoğraflarınıza imzanızı atın! Pinhole tekniğiyle analog fotoğraflar çekin, karanlık odada baskı yaparak çekimlerinizi portföyünüze kazandırın, kendinizi geliştirerek başarılı bir fotoğrafçı olmaya devam edin… Sadece fotoğraf çekmek yetmez, sanatınızda uzmanlaşın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Pinhole Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Pinhole Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

Pinhole Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 37

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 109

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 52
Fotogaf Gezileri 24

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Pinhole Atölyesi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Pinhole Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre Çekimi, Analog Fotoğrafçılık, Silüet Çekim Tekniği, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30