Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop

Fotoğraflarımızı Vurgulamayı Öğreniyoruz!

Tüm ilgiyi nesne ya da konu üzerinde toplayan, fotoğrafçılığın en dikkat çekici çekim tekniklerinden biri olan Zoom-In Zoom-Out ile tanışmaya ne dersiniz? Bol uygulamalı ve keyifli Zoom-In Zoom-Out Atölyemiz başlıyor!

Fotoğrafa dair farklı teknikleri deneyimlemek, yaratıcı çekimler yaparak kendini geliştirmek isteyen, etkileyici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Zoom-In Zoom-Out fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, fotoğrafa hız ve hareket katmaktan çekimleri değerlendirmeye kadar Zoom-In Zoom-Out tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğraflarınızdaki en dikkat çekici unsuru daha da vurgulamak, sizin için en önemli konuyu ya da nesneyi ön plana çıkarmak için Zoom-In Zoom-Out tekniğini öğrenin…

Zoom In Zoom Out Cekim Workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğraflarınızın Odağını Değiştirmek İster Misiniz?

Zoom In Zoom Out Fotografcilik Kursu

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop 1.Bölüm

Odağı belli, konusunu ön plana çıkaran ve gerçek üstü görüntüler yaratan Zoom-In Zoom-Out tekniği için fotoğraf makinemizin ayarlarını yapıyor ve objektifimizi doğru seçiyoruz!

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği nedir? Zoom-In Zoom-Out tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Konu ve modeli vurgulama teknikleri neler? Zoom in- Zoom out çekim için hangi fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Objektif ileri ve geriye nasıl oynatılır? Objektifin çevirme hızı nasıl ayarlanır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, AF ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel modda ve TV modda çekim nasıl yapılır? Moda göre enstantane değeri nasıl yapılır? Enstantane öncelikli modlar neden kullanılmalıdır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Orta nokta ya da odak noktası nasıl belirlenir? Nerede olmalıdır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod nasıl kullanılır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop programımızla Zoom-In Zoom-Out çekimler için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, bakış açınızı genişleterek daha iyi fotoğraf çekmenin sanatınıza katkısını gözlemleyeceksiniz.

Uygulamalı Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop 2.Bölüm

Fotoğrafınızın odağını belirlerken ışığınızı eşit dağıtmayı, parlamaları ve yansımaları önlemeyi öğreneceksiniz! Fark yaratan çekimler için vurgu ve ışık dengede olmalı…

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop programının 2.bölümünde; Zoom-In Zoom-Out tekniğinde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işık dağılması nasıl önlenir? Arka plan nasıl belirlenir? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gölge nasıl kullanılır? Koyu kontrastlar nasıl oluşturulur? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Işık nasıl konumlandırılır? Modelin yüzü ve bedeni nasıl aydınlatılır? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler Zoom-In Zoom-Out çekim tekniğinde nasıl kullanılır? Flaş senkronu nasıl ayarlanır? Dış mekanda ışıktan nasıl yararlanılır? Çerçeve nasıl oluşturulur? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Kompozisyon nasıl yapılır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Açılar ve konu kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? sorularına yanıt veriyor, etkili Zoom-In Zoom-Out tekniğiyle çekim yapmaya devam ediyoruz.

Zoom-In Zoom-Out Çekim Kursumuzla gün ışığından maksimum düzeyde yararlanarak konunuzu ilgi çekici şekilde vurgulayacak, doğal ancak etkileyici portreler ve manzaralar çıkarabileceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Zoom In Zoom Out Fotografcilik Egitimi
Zoom In Zoom Out Fotografcilik Dersi

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop 3.Bölüm

Uygulama yapmaya devam ediyoruz! Hızlı objektif çevirmede, ışığı yeterli dağıtmada ve başarılı konular seçmede uzmanlaşıyoruz… Öğrendiklerinizi pratiğe aktaracağınız bir ders işliyoruz!

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop son bölümünde; Zoom-In Zoom-Out ışıkta çekim nasıl yapılır? Çekim açıları nelerdir? Vurgu nasıl yapılır? Zoom-In Zoom-Out fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Fotoğraf makinesi nasıl tutulmalıdır? Tripodla sabitleştirmek gerekir mi? Objektifi nasıl çevirmelisiniz? Etkili Zoom-In Zoom-Out fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Işık hangi açıdan gelmelidir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra konumuzu ve modelimizi konumlandırıyor ve farklı açılardan fotoğraflarını çekiyoruz. İstediğimiz renk geçişleri ve ışık düzeyine göre odak noktamızı belirleyerek kendimizi geliştiriyoruz. Zoom-In Zoom-Out çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği eğitimimizin sonunda Zoom-In Zoom-Out çekimler için makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış ve yaratıcılığını geliştirmiş bir fotoğrafçı olarak kendi tarzınızla çekim yapmaya başlayacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Zoom In Zoom Out Teknigi

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Fotografcilik Workshop 40

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber fotoğraflarınızda vurgu yaratmayı öğrenecek ve mükemmel işler çıkaracaksınız…

Fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Ustalarla Fotoğraf Semineri

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Fotoğraflarınızda ilgi çekmek istediğiniz yerleri daha net ortaya çıkaracağınız, yaratıcı teknikleri deneyeceğiniz Zoom-In Zoom-Out Çekim eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Özgün çekimler yapacağınız bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan fotoğrafçıların arasından sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

İleri Seviye Eğitimler
Fotografcilik Workshop 41
Fotografcilik Kursu Workshop 32

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği atölyemizde fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Fotoğrafınızın odağını belirleyecek, anlatmak istediklerinizi etkili bir şekilde vurgulayacaksınız!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için doğru adrestesiniz!

Workshoplar

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Zoom In Zoom Out Cekim Workshop Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Zoom In Zoom Out Cekim Workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 31

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

Fotografcilik Kursu 103

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
Fotograf Sergileri 46
Fotograf Gezileri 16

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Zoom-In Zoom-Out Çekim Tekniği Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Panoramik Çekim, Uzun Pozlama, Işıkla Boyama, Portre Çekim Tekniği, Silüet Çekim Tekniği, Fotoğrafta Kompozisyon, Macro Fotoğraf Atölyesi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30