Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılığa Mimari Perspektif Katıyoruz!

Yüksek gökdelenlerden tarihi yapılara, köprülerden saraylara kadar mimari çekimlerin bütün sırlarını, tekniğini ve püf noktalarını öğrenmeye var mısınız?

Mimari fotoğrafçılık merak ediyor ve kariyer rotanızı bu fotoğrafçılık branşına yönlendirmek istiyorsanız bu özel atölyeyi kaçırmayın! Mimari çekim tekniklerini öğreneceğiniz Mimari ve Pro-Mimari fotoğrafçılık olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız var. Mimari Fotoğrafçılık Kursumuzun Süresi 2 gün / 8 saattir. 2 günlük uygulamalı mimari çekimi eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı Mimari Fotoğrafçılık atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Mimari Fotoğrafçılık Eğitiminin süresi 6 Hafta 20 saattir. Pro-Mimari atölyesi profesyonel fotoğrafçı olmak ya da firmasının fotoğraflarını çekmek isteyenler için özel olarak hazırlanmış olup mimari çekim tekniklerinden Photoshop kullanmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri bir atölyedir.

Mimari Fotografcilik Kursu 2

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Mimari Fotografcilik Egitimi 1

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Mimari fotoğrafçılık tekniklerine kadrajımızdan bakıyoruz! Ekipman kurulumundan ışık kaynaklarına, ISO değerlerinden çekim açılarına kadar her şeyi öğreniyoruz!

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.haftasında; Mimari fotoğrafçılığın önemi nedir? Firmalar, oteller, restoranlar neden mimari fotoğrafları çektirir? Mimari fotoğrafçılığın en önemli kuralları nelerdir? Mimari fotoğrafçılığın yanıltıcıları nelerdir? Mimari fotoğrafçılık için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Mimari fotoğrafçılıkta kullanılan objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Mimari çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve mimari fotoğrafı çekimlerinde hangisi kullanılmalı? Konularını işleyerek Mimari fotoğrafçılık için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.haftasında; mimari çekimleri için hangi makine ve ekipmanları kullanmanız gerektiğini öğrenecek, temel çekim bilgilerinizi tazeleyerek mimari fotoğrafçılığa özgü teknik çekim bilgisi edineceksiniz.

Uygulamalı Mimari Çekim

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Mekan ne kadar güzel olursa olsun ışığı doğru kullanamazsanız istediğiniz fotoğrafları çekemezsiniz! Eğitimimizin bu bölümünde ışık ve gölgenin uyumunu mimari çekimlere yansıtmayı öğreniyoruz!

Mimari fotoğrafçılık kursu 1.haftamızın devamında; Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Mekan aydınlatma teknikleri nelerdir? İç ve dış mekan çekimlerinde aydınlatma nasıl yapılır? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Doğal ışık nasıl kullanılır? Yapay ışıklar nasıl yerleştirilir? Kontrast nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Mimari ışık tipleri nelerdir? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, mimari fotoğrafçılıkta en işe yarar olanı hangisidir? Flaşların mimari fotoğrafçılıktaki gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Softbox, şemsiyeler, reflektörler, difüzörler, gobolar nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? konularını işliyoruz.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.haftasıyla birlikte mimari çekim yaparken ışık kaynaklarını verimli kullanmayı öğrenecek, iç ve dış mekan çekimlerinin tekniklerine hakim olacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Mimari Fotografcilik Dersi 1
Mimari Fotografcilik

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 3.Bölüm

Otel, restoran, köşk, müze gibi mimari yapıların fotoğraflarını çekerken başarılı kompozisyonlar oluşturmayı öğreneceğiniz, bakış açınızı değiştirecek bir ders işliyoruz!

Mimari fotoğrafçılık Kursu 1.haftasının son bölümünde; Mimari çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Otel, restoran, müze, tiyatro, saray, köşk vb. yapılar için fark yaratan kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Mimari çekimlerde stil nasıl oluşturulur? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim öncesi ekiple koordinasyon toplantısı nasıl yapılır? Çekim öncesinde firmanın istekleri doğrultusunda çekim planı nasıl belirlenir? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Gerekli hazırlıklar nelerdir? Hangi ekipmanlar ve malzemeler kullanılır? Mimari çekimi ekibi kaç kişiden oluşmalıdır? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? gibi konuları işleyerek hatasız bir çekim için son hazırlıklarımızı yapıyoruz!

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 1.haftanın sonunda mimari çekim tekniklerini öğrenirken, ışık ve ekipman kullanma bilgisi kazanacak, yaratıcı kompozisyonlarla ister hobi ister mesleki amaçlı mimari çekim yapma becerisine sahip olacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
Mimari Fotografcilik Kursu Fiyatlari

Mimari Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Mimari Fotograf Cekimi Kursu

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

Mekanı seçiyoruz, çekime başlıyoruz! İç ve dış mekan çekimleriyle mimari fotoğrafçılıkta deneyim kazanıyoruz!

Mimari fotoğrafçılık kursu 2.haftasında; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Mimari fotoğraf çekimi için mekan nasıl belirlenir? Tarihi binalar, usta sanatçıların eserleri, köprüler, kaleler ve diğer yapılarda çekim yapmak için hangi izinler alınır? Kendi firmanızın çekim planını nasıl yapacaksınız? Kat kat konsept ve çekim açı planları nasıl oluşturulur? Kurumsal konsept ve firma tanıtımları için çekim püf noktaları nelerdir? Çekime nereden başlanmalı? Işık ve dekor sorunlarıyla nasıl baş edilir? Çekim ekibi nasıl yönetilir? Tripod ve ışıklar nasıl kullanılır? Mimari çekimde kullanılacak ışıklar nelerdir? Ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Işık düzeneği kamera-konu eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? sorularına cevap vererek şehir, marka ve firma tanıtımlarının en etkili silahı olan mimari çekimleri uygulamalı olarak gerçekleştiriyoruz.

Restoranınızı, kafenizi, şirketinizi, çalışma ortamınızı fotoğraflarla anlatmak istiyorsanız mimari fotoğrafçılık eğitimlerimizden yararlanın, mekanınızın en iyi tanıtımını siz yapın!

Öğrenme Garantisi

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Köprüler, gökdelenler, köşkler ve saraylar kadrajımızda! Mimari çekim uygulamamızla şehrin en güzel yapılarını yaratıcılığımızla buluşturarak kişisel fotoğraf tarzımızı oluşturuyoruz!

Pro-Mimari fotoğrafçılık Kursu 2.Hafta 2.Bölümünde; İstanbul’un en güzel mimari yapılarına objektifimizi çevirerek manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yapıyor, bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz. Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağımızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili mimari fotoğraflar içini çokça uygulama yapıyoruz.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 2.haftanın sonunda mimari fotoğrafçılıkta makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış ve yaratıcılığını geliştirmiş bir mimari fotoğrafçı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

Makine ve Ekipman Danışmanlığı
Mimari Cekim Egitimi 1
Mimari Cekim

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 3.Hafta

Kurumsal firmaların ve mekan sahiplerinin tercih ettiği bir fotoğrafçı olmak için Photoshop bilmeniz şart! Temel fotoğraf düzenleme teknikleriyle 3.haftaya başlıyoruz.

3. hafta Mimari fotoğrafçılık kursu programı; Adobe Photoshop nasıl bir programdır? Photoshop klavye kısayolları neler? Photoshop programının renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Döndürme/kesme nasıl yapılır? Crop tool nasıl kullanılır? Mimari fotoğraflarını nasıl boyutlandırmalıyız? Pen tool nasıl kullanılır? Arka fon nasıl düzenlenir? Aydınlık ayarının yapılması için Adjustments nasıl kullanılır? Ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Levels, Curves, Brightness nasıl kullanılır? Fotoğrafın renkleriyle nasıl oynanır? Etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter komutları nasıl uygulanır? Neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işliyoruz.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 3.haftanın sonunda fotoğraflarınızı istediğiniz gibi boyutlandırmayı ve tonlamayı öğreneceksiniz. Mimari fotoğraflarda kullanılan retouch tekniklerine yavaş yavaş hakim olmaya başlayacaksınız.

Photoshop Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Mimari fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Mimari Fotograf Cekimi

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Mimari Fotograf

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 4.Hafta

Net ve keskin mimari fotoğraflar yaratmayı, hatalarınızı örterek kusursuz kareler çıkarmayı öğreneceksiniz!

Mimari fotoğrafçılık Kursu 4.haftasında; Mimari fotoğraflarda beyaz ayarını en kolay nasıl yaparız? Levels ile otomatik beyaz ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Spotlar nasıl temizlenir? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Burn Tool ve Dodge Tool ile istenen bölümler nasıl boyanır? Arka plan nasıl temizlenir? Yaratıcı arka planlar nasıl olur? Unsharp Mesk komutu ile keskinleştirme nasıl yapılır? Layer kullanarak nasıl yaratıcı olunur? Hatasız fotoğraflar için maskeleme nasıl kullanılır? Seçili bölgelerin renkleriyle nasıl oynarız? Maskeleme ile alan derinliği nasıl yaratılır? Action nedir, nereden bulunur, nasıl yüklenir? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? Panorama nasıl yapılır? konularını işleyerek mimari fotoğrafçılıkta Photoshop kullanmayı öğretiyoruz.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 4.hafta sonunda mimari çekimlere özel görsel düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olacak, fotoğraflarınızdaki kusurları yok edecek püf noktaları öğreneceksiniz.

Lighroom Kursu

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 5.Hafta

Mimari fotoğrafları okumayı, doğru fotoğrafları seçmeyi, dikkat çekici bir portföy oluşturmayı öğreniyoruz! Eksiklerimizi tamamlayacağımız bir atölye bu!

5. hafta Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Mimari fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? İstenmeyen unsurlar nasıl yok edilir? Renk ve tonlama nasıl uygulanır? Fotoğraflar nasıl birleştirilir? Mimari fotoğraflar arasından nasıl seçim yapılır? Şehir ve eser tanıtımlarında, emlak ve firma reklamlarında mimari fotoğraflar nasıl kullanılır? Sanatsal mimari fotoğraflar nasıl sunulur? Mimari fotoğraflarla sergi açılır mı? Yüzlerce fotoğraf arasından en iyi olan nasıl bulunur? Fotoğraflarımızın gücünü nasıl arttırırız? Kullanılmaması gereken fotoğraflar nelerdir? konularını işleyerek çektiğiniz mimari fotoğraflarını kusursuz hale getireceksiniz.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu 5.hafta sonunda Photoshop kullanarak mimari çekimlerinizi düzenleyebilecek deneyime ulaşacak, sanatsal bakış açısı kazanarak doğru fotoğraflarla portföyünüzü oluşturacaksınız.

Workshoplar
Mimari Fotograf Cekmek

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Mimari fotoğrafçılık eğitimi alarak tekniğini geliştiren ve deneyim kazanan öğrencilerimizin çektikleri karelere bir bakın, tutkunuzu hayata geçirmek için aradığınız motivasyonu bulacaksınız! Kendime özgü bir tarz yaratmalıyım, Mimari fotoğrafçılığın en ince detaylarını bilmek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

)) Mimari Fotograflar Mimari Fotograflar 1
Mimari Fotograf 1 Mimari Fotograf 2
Mimari Cekim 1 Mimari Cekim 2
Mimari Fotografcilik Nasil Yapilir 1

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Reklam ve tanıtım firmalarının bir numaralı fotoğrafçısı olmak ister misiniz? Dijital pazarlamanın ve sosyal medyanın gücünden yararlanın!

Mimari fotoğrafçılık kursunun 6.haftasında; Mimari fotoğrafçılık nasıl bir meslek? Mimari fotoğrafçılıktan para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

Hem fotoğraflarınızla hem de sosyal medyayı kullanma becerinizle alanında fark yaratan bir fotoğrafçı olacak, potansiyel kitlenize daha hızlı ulaşarak gelirlerinizi arttırabileceksiniz.

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Mimari Fotoğrafçılık Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Bu hafta sosyal medyadan yararlanarak kazanç sağlamayı, takipçilerinize doğru içeriklerle ulaşarak dikkatleri üzerinize çekmeyi öğreneceksiniz!

Mimari fotoğrafçılık kursunun 6.haftasında; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Mimari çekimler yapan bir fotoğrafçı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi mimari fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Çiftleri etkileyecek sunumların püf noktaları neler? sorularımızla başarılı bir mimari fotoğrafçısı olmayı öğreniyoruz.

Mimari fotoğrafçılık kursu bitiminde sektöre farkındalık katan bir fotoğrafçı olacaksınız. Gelin, kariyerinizi yeniden planlayalım!

Kişisel Gelişim Kursları
En Iyi Meslek Kurslari 18

Mimari Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Mimari fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan, sanatını ve tekniğini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Hava Fotoğrafçılığı, Panoramik Fotoğrafçılık, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Mesleki Egitim 7

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Mimari fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Mimari fotoğrafçılık kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir mimari fotoğrafçısı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Mimari fotoğrafçılık eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-Mimari fotoğrafçılık eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Profesyonel Mimari Fotografci
Egitim Sonrasi Destek 10

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Mimari Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Mimari Fotoğrafçılık Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl mimari fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Mimari fotoğrafçılık kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler Mimari fotoğrafçılık eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Mimari fotoğrafçılık kursumuza katılarak mimari fotoğrafçılıkta kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini, tarihi yapıların ve binaların iç ve dış alanlarının fotoğraflarını çekmeyi, çektiğiniz fotoğrafları düzenlemeyi öğrenirsiniz. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir mimari fotoğrafçısı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Mimari fotoğrafçılık Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Mimari fotoğrafçılık Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Mimari fotoğrafçılık eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Mimari fotoğrafçılık kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere mimari çekiminde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel Mimari fotoğrafçılık mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Mimari fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 120
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30